728 x 90

جهش دلار بعد از نامگذاری رژیم ایران در لیست سیاه اف.ای.تی.اف

جهش دلار بعد از نامگذاری رژیم ایران در لیست سیاه اف ای تی اف
جهش دلار بعد از نامگذاری رژیم ایران در لیست سیاه اف ای تی اف

پس از قرار گرفتن حکومت آخوندی در لیست سیاه اف.ای.تی.اف، قیمت دلار، صعودی ۱۴۰۰تومانی ظرف ۲۴ساعت داشت و به ۱۵هزار و نهصد تومان رسید. ارعاب فروشندگان ارز و تزریق مصنوعی دلار توسط رژیم به بازار هم، به جای این‌که مسأله حل کند، نوسان ۱۶هزار واحدی در شاخص کل بورس را باعث شد.

با گزارشی درباره تنگنای مرگبار حکومت آخوندی پس از قرار گرفتن در لیست سیاه اف.ای.تی اف، اخبار را ادامه می‌دهیم:

یکی کارشناس حکومتی در وطن امروز ۳ اسفند ۹۸: بعد از قرار گرفتن در لیست سیاه، ۵مورد دیگر هم به اقدامات FATF علیه ایران اجرایی شده است. این موارد عبارتند از: محدود کردن روابط بانکی و تجاری بین‌المللی افرادی که در ایران قرار دارند، قطع رابطه با مؤسسات مالی که در ایران قرار دارند، اجازه ندادن برای ایجاد شعب مؤسسات مالی جمهوری اسلامی در کشورهای دیگر، و دایر نکردن شعبه در ایران.

نقش FATF اینجاست که با شفاف کردن ذی‌نفعان نهایی و واقعی، درصدد است راه دور زدن تحریم‌ها را مسدود کند. تجارت با جمهوری اسلامی تنها به کانال بشردوستانه محدود خواهد شد.

 

روزنامه ایران متعلق به دولت آخوند روحانی۴ اسفند ۹۸: پس‌ از قرار گرفتن در لیست سیاه، کشورهای اروپایی و آسیایی یا جمهوری اسلامی را از فهرست تعاملات مالی خود حذف می‌کنند یا تحریم‌ها و محدودیت‌هایی از سوی آنان بر ما اعمال می‌شود و دلار با افزایش قیمت قابل توجهی مواجه شده و واردات برای گران‌تر تمام می‌شود...
ما راه دیگری جز پذیرفتن آن نداریم. باید خودمان را به دنیای آزاد و سایر کشورها ملحق کنیم. برای این موضوع، راه جایگزین وجود ندارد.

 

جهان صنعت۴ اسفند ۹۸: «خبر قرار گرفتن در لیست سیاه FATF و اعلام رسمی سرایت ویروس کشنده کرونا به ایران» باعث «تزریق سنگین نقدینگی و جمع‌آوری صف‌های فروش باعث ایجاد نوسان ۱۶هزار واحدی در شاخص کل بورس شد». (کشورهای دیگر) جای جمهوری اسلامی را در بازارهای نفت و پروژه‌های عظیم انتقال گاز گرفته‌اند تا کشورهایی که حتی بانک‌هایشان ارتباطات محدودی با (ما) دارند تحت عنوان هزینه ریسک یا خطر پولهای بیشتری از جمهوری اسلامی بگیرند.

 

آرمان۴ اسفند ۹۸: قرار گرفتن در لیست سیاه اف.ای.تی.اف به تنهایی آن‌قدر مهم است که نیازی به اتفاقات دیگر برای تحت‌تاثیر قرار گرفتن اقتصاد و امنیت سیاسی (نظام) وجود ندارد:

 

محبعلی، مدیرکل سابق وزارت‌خارجه رژیم۴ اسفند ۹۸: قرار گرفتن جمهوری اسلامی در لیست سیاه در شرایطی است که ریاست دروه‌ای برعهده کشور چین است. چین که اکنون نزدیک‌ترین پیوند اقتصادی را با ما دارد تلاشی برای قرار نگرفتن ایران در لیست سیاه نداشت. به‌طور حتم این وضعیت بر مناسبات اقتصادی ما با تمامی کشورهای دوست همانند روسیه، چین و عراق تأثیر خواهد گذاشت. بنابراین از وضعیت بحرانی فعلی به وضعیت بحرانی‌تر گذار خواهیم کرد.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a113457f-97b0-4192-abd0-a2e497fd8e08"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات