728 x 90

قیام ایران – شماره ۱۰

جنگ و گریز در خیابانهای تهران، استمرار قیام در سایر شهرها

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت
اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت

رژیم آخوندی برای جلوگیری از گسترش قیام و درز اخبار آن به خارج شبکه اینترنت را قطع کرد

 

امروز مناطق مختلف تهران صحنه درگیری و جنگ و گریز گسترده بین جوانان شورشی و نیروهای سرکوبگر انتظامی، سپاه، بسیج، اطلاعات و لباس‌شخصیها بود که تا پاسی از شب ادامه یافت. همزمان تظاهرات و اعتراضات در ۷۵شهر ادامه داشت

 

رژیم وحشت‌زده از گسترش این خیزش، برای قطع ارتباطات تظاهر کنندگان و درز کردن خبرهای قیام به خارج از ایران، از غروب امروز دسترسی مردم به شبکه اینترنت را به‌طور کامل قطع کرده است. علاوه بر این شبکه تلفن «همراه اول»، «رایتل» و «ایران‌سل» را قطع کرده تا از این طریق نیز مانع دسترسی به شبکه اینترنت شود.

 

در برخی مناطق، از جمله در شهریار، نیروی انتظامی و لباس‌شخصیها در اثر تهاجم جوانان دلیر پا به فرار گذاشتند. جاده تهران به شهریار توسط جوانان مسدود شد.

 

منطقه صادقیه به‌رغم حضور گسترده مأموران سرکوبگر در تمامی چهارراه‌ها و کوچه‌ها، شاهد درگیری جوانان با نیروی انتظامی بود. جوانان خیابان اصلی را مسدود کردند و به سردادن شعارهای ضدحکومتی پرداختند. جوانان شهرداری قلعه حسن خان، شهرداری پردیس، یک پایگاه بسیج ضدمردمی و یک بانک حکومتی را به آتش کشیدند. در بسیاری از مناطق عکسهای خامنه‌ای و روحانی پاره شد و یا به آتش کشیده شد.

 

جوانان هم‌چنین تمامی جاده‌های محمد آباد در کرج و جاده اصلی رباط کریم را با آتش زدن لاستیک مسدود کرده و یک پاسگاه نیروی انتظامی را در منطقه ورامین به آتش کشیدند.

 

در اسلام‌آباد - استان کرمانشاه - درگیریهای گسترده‌ای بین جوانان شورشی و نیروهای سرکوبگر درگرفت. در گیلان غرب و در پلدختر نیز مردم تجمعات اعتراضی ضدحکومتی برگزار کردند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۵آبان ۱۳۹۸(۱۶آبان ۲۰۱۹)