728 x 90

جنجال و تشنج پس از ۲هفته تعطیلی مجلس ارتجاع؛ روحانی باید محاکمه و استیضاح شود

مجلس ارتجاع
مجلس ارتجاع
 • مجلس ارتجاع صحنه فوران بحرانهای مرحله سرنگونی، حملات پی‌درپی به روحانی همراه تهدید به استیضاح و برکناری به‌دنبال تهدید بی‌سابقه رئیس‌جمهور ولایت به هزار بار اعدام توسط رئیس کمسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس رژیم
 • پاسدار قالیباف: ما روزهای مهمی را در پیش رو داریم، لازمه عبور موفق از این مسیر حرکت دقیق پشت سر رهبر معظم و رصد مداوم دشمن و طراحی متقابل در مقابل توطئه‌های آن است.
 • مسئولی که متولی حل مسائل مردم است نباید آدرس غلط بدهد و باعث اختلاف درون جامعه و طمع دشمن برای تحریم بیشتر مردم ایران شود. کالاهای اساسی چند برابر شده و رکوردشکنی قیمت آرزو گرانی لجام گسیخته زندگی را بر مردم سخت کرده است.

مجلس ارتجاع امروز یکشنبه ۲۷مهر پس از دو هفته تعطیلی با جنجال و تشنج و با حملات شدید به آخوند روحانی و ابراز وحشت از پیآمد چپاولگریها آغاز به‌کار کرد.

پاسدار قالیباف، مجلس ارتجاع ۲۷ مهر ۹۹:

گرانیهای افسارگسیخته در بیشتر کالاهای ضروری و مورد نیاز را مسأله امروز همه مردم است این روزها توفیق داشتم درد دلها و مطالبات مردم را چه در سیستان و بلوچستان، چه در حاشیه مراسم‌های عزاداری بشنوم؛ حرف اصلی همه مردم یک چیز بود. آنها نجیبانه می‌گفتند شما را به خدا، فکری برای گرانیها بکنید و هر کدام نمونه‌هایی از گرانی یک کالا که در مدتی کوتاه چندبرابر شده بود را ذکر می‌کردند که از کالاهای اساسی مانند مرغ و لبنیات و کره و تخم‌مرغ تا لوازم خانگی و پوشاک و غیره را شامل می شد.

این یک واقعیت تلخ است که رکوردشکنیهای نگران‌کننده قیمت ارز و گرانی لجام گسیخته، زندگی را بر مردم سخت کرده است، امروز یک کارگر برای تأمین هزینه‌ای زندگی خود مجبور است هر ماه یکی از اقلام سبد مصرف خانوار خود را حذف کند؛ امروز حقوق بسیاری از کارگران و معلمان ما این اجازه را به آنها نمی‌دهد که سبد خرید خود را پر کنند و مجبورند با خرید چند قلم کالای ضروری، زندگی خود را بچرخانند.

کارگران روزمزدی هستند که با خودشان محاسبه می‌کنند اگر یک وعده غذای کمتر مصرف کنند، می‌توانند شب با دست پرتر به منزل بروند و کمتر شرمنده فرزندان خود شوند؛ آنچه تحمل این فشار را سخت‌تر می‌کند، سوءمدیریت‌ها، بیخیالی‌ها و بی‌توجهی‌های ملموسی است که باعث شده مردم احساس بی‌پناهی کنند.

حداقل کاری که امروز یک مسئول می‌تواند انجام دهد این است که در کنار مردم باشد تا آنها احساس بی‌پناهی نکنند و تحمل سختی زندگی را برای آنها ساده‌تر کند و امروز همه باید بدانند که بگومگوهای سیاسی برای مردم نان و آب نخواهد شد.

امیدواریم مسئولان اجرایی کشور هم شرایط مردم را درک کرده و با همکاری کامل و با قید فوریت، قانون نهایی شده را اجرایی کنند تا کمی از حجم مشکلات در کوتاه مدت بکاهد.

نکته بعدی که مایلم جمله‌ای درباره ان صحبت کنیم انقضای محدودیتهای تسلیحاتی مقرر در قطعنامه ۲۲۳۱ که موعد آن امروز فرا می‌رسد.

باید گام های مهمی در واکنش متناسب و بازدارنده در قبال فشارهای بیشتر آمریکا و هم‌چنین فروش و خرید سلاح انجام پذیرد.

ما روزهای مهمی را در پیش رو داریم، لازمه عبور موفق از این مسیر حرکت دقیق پشت سر رهبر معظم انقلاب اسلامی، ایستادن در کنار مردم و تلاش همه‌جانبه برای تسهیل وضعیت آنها و رصد مداوم دشمن و طراحی متقابل در مقابل توطئه‌های آن است؛ مسئولی که متولی حل مسائل مردم است، نباید آدرس غلط دهد و باعث اختلاف درون جامعه و طمع دشمن برای تحریم بیشتر مردم ایران شود.

 • آخوند حسینی کیا: وعده خدا نزدیک است آقای روحانی! بساط ناکارآمدان برچیده خواهد شد
 • آقای رئیس‌جمهور! کاش به جای اعتماد به آمریکا به جوانان کشور اعتماد می‌کردید، هنوز هم چشم به خارج از کشور دارید و تاریخ را تحریف می‌کنید.

آخوند جواد حسینی‌کیا، عضو هیأت‌رئیسه مجلس ارتجاع ۲۷ مهر ۹۹:

جناب آقای روحانی؛ بی‌تدبیری این دولت مردم را به خاک سیاه نشانده است؛ ارز بالای ۳۰ هزار تومان، مسکن دست نایافتنی، افزایش زندانیان و پرونده‌های اجرای مهریه، کاهش آمار ازدواج و افزایش آمار طلاق، کوچک شدن سفره مردم و پرکشیدن گوشت و مرغ و لبنیات از سفره مردم حاصل این بی‌تدبیریها است.

آقای رئیس‌جمهور؛ کاش به جای اعتماد به آمریکا و تضمین دانستن امضای"کری"، به جوانان کشور اعتماد می‌کردید، هنوز هم چشم به خارج از کشور دارید و تاریخ را تحریف می‌کنید.

امروز در شرایط کرونایی خانواده‌های ما ناتوان از تهیه یک گوشی و تبلت برای فرزندانشان را ندارند که یا از تحصیل باز می‌مانند و یا دچار افت تحصیلی می‌شوند. . وعده خدا نزدیک است آقای رئیس‌جمهور که بساط ناکارآمدان برچیده خواهد شد.

 • صدیف بدری: سؤال از روحانی که به امضای بیش از ۱۸۰ نفر رسیده بلاتکلیف است

صدیف بدری، عضو هیأت‌رئیسه مجلس ارتجاع ۲۷ مهر ۹۹:

در حالی‌که افزایش قیمت دلار مچ اقتصاد کشور و معیشت مردم را خوابانده و دولت هم روزه سکوت گرفته مجلس نباید با پرداختن به موضوعات فرعی دچار روزمرگی شود سؤال از رئیس‌جمهور که به امضاء بیش از ۱۸۰ نفر رسیده بلاتکلیف است چرا هیأت‌رئیسه محترم نتوانسته است حتی به‌صورت یک جلسه ویژه بررسی مسائل اقتصادی تورم، گرانی افسارگسیخته و معیشت مردم و هزاران مسائل دیگر ضروری هنوز نتوانسته رئیس‌جمهور را به مجلس بیاورد به‌نظر من دولت در حال خواب هست خواب هست هیچ برنامه‌ای برای این موضوع ندارد.

 • علیرضا پاک فطرت: دعوت از روحانی به مجلس برای اتمام‌حجت بسیار ضروری ست، اگر دولتمردان نمی‌توانند مشکل را حل کنند، برابر قانون اساسی با آنان برخورد شود.

علیرضا پاک فطرت، عضو هیأت‌رئیسه مجلس ارتجاع ۲۷ مهر ۹۹:

امروز دعوت از رئیس‌جمهور به مجلس بسیار ضروری ست و باید رئیس‌جمهور به قسمی که یاد کرده که حافظ نظام جمهوری اسلامی باشد پاسخ دهد.

مجلس به‌مدت یک ماه وقت خود را بر روی ثبات اقتصادی بگذارد و با دولت اتمام‌حجت کند اگر واقعاً دولتمردان نمی‌توانند مشکل را حل کنند برابر قانون اساسی با آنان برخورد شود.

 • احمدی بیغش: چرا هیأت‌رئیسه و رئیس مجلس اجازه نمی‌دهند سؤال ۲۰۰ نماینده اعلام وصول بشود؟ یعنی عقل این ۲۰۰نفر نمی‌رسد عقل رئیس مجلس می‌رسد؟

محمود احمدی بیغش، عضو هیأت‌رئیسه مجلس ارتجاع ۲۷ مهر ۹۹:

از دولت که هیچ انتظاری نیست این دولت واقعاً همان‌طور که همکاران هم گفتند ما هم عرض کردیم مخصوصاً رئیس‌جمهور در تراز این مردم با غیرت نیست ما شرممان می‌آید رئیس‌جمهوری داریم که ۸ ماه است در قرنطینه است و هیچ کسی او را از نزدیک ندیده حالا ما تعجب می‌کنیم که می‌گویند ایشان در دفاع مقدس جانشین فرماندهی جنگ بوده حالا کجا بوده؟ کجای تهران در کدام سنگر خودش و خدای خودش می‌داند تا حالا شما دیده‌اید که یکبار رئیس مجلس بنشیند و توجه کند به نطق های شما؟ نطق های شما برای رئیس مجلس زنگ تفریح است تا می‌خواهید کنید آقای قالیباف می‌روند بیرون چرا نمی‌دانیم.

چرا ۲۰۰نفر از نماینده‌ها چندین ماه است سؤال از رئیس‌جمهور پرسیدند نه استیضاح چرا هیأت‌رئیسه و رئیس اجازه نمی‌دهند این سؤال اعلام وصول بشود؟ یعنی واقعاً این ۲۰۰نفر نمی‌رسید عقل رئیس مجلس می‌رسد؟ این چه وضعی است که هیأت‌رئیسه درست کرده برای مجلس؟ آیا اینجا مجمع تشخیص مصلحت هست که رئیس این مجلس تشخیص می‌دهد که چه چیزی وصول بشود چه چیزی نشو؟

چند ماه است ۲۰نفر از نماینده‌ها طرح استیضاح وزیر کشور را تقدیم کرده‌اند [قطع میکروفون]

اعتراض نماینده بدون میکروفن: آقای رئیس اگر شما پاسخ داشتید نباید از دقیقه بترسید بگذارید حرف‌مان را بزنیم.

رئیس جلسه: خیلی متشکر نه این‌که با من نیست آقای بیغش این با آئین‌نامه هست.

 • حسین فلاحی: تمام مشکلات را به گردن نظام و خامنه‌ای میاندازند، وضعیت جامعه خوب نیست

احمد حسین فلاحی، عضو هیأت‌رئیسه مجلس ارتجاع ۲۷ مهر ۹۹:

رئیس‌جمهور در مهمترین مسأله‌ای که بحث تصمیم‌گیری قوای سه‌گانه بوده شرکت نکرده طبق خبرهای رسیده حتی وزرا امکان ارتباط مستقیم با رئیس‌جمهور را ندارند تلفنی ارتباط برقرار می‌کنند و در رابطه با بحث بازار که دوستان اشاره کردند وضع بازار بهم ریخته است هر روز یک قیمت فشار شدید به مردم دارد می‌آورد خبرهای خوشی در راه نیست این همه کوتاهی در ایفای مسئولیت باعث فشار مردم و از آنطرف رسانه‌هایی که در اختیار دولت و برخی از فضای مجازی هست تمام مشکلات را به گردن نظام و مقام معظم رهبری می‌اندازند با مشکلاتی که ایجاد کرده‌اند فضاسازی که کرده‌اند وضعیت جامعه خوب نیست مجلس با این روندی که جلو می‌رود اگر به این سرعت برود همه کسانی که دلداده بودند دارند دلسرد می‌شوند در بخش کرونا هر ۶ دقیقه تو کشور یک نفر دارد می‌میرد ما تلفاتمان نسبت به اول کرونا چند برابر شده ما خبرهایی داریم.

 • علی بابایی کارنامی: روحانی باید به مجلس پاسخگو باشد، شرایط کشور اضطراریست، هیأت‌رئیسه چرا تعارف دارد با دولت

علی بابایی کارنامی، عضو هیأت‌رئیسه مجلس ارتجاع ۲۷ مهر ۹۹

ما واقعاً ۲۳۰ نماینده در ابتدای مجلس نامه نوشتیم گفتیم آقاجان رئیس‌جمهور محترم باید به مجلس پاسخگو باشد شرایط کشور اضطراریست من می‌گویم اصلاً ۳ فوریتی باید مطرح شود چرا تو کشور واقعاً نمی‌خواهند مجلس بیاید سرجای خودش و آن شعاری که قبل از انتخابات داده الآن دارد کوتاهی می‌کند رئیس‌جمهور مملکت باید در حوزه‌های ارز پاسخگو باشد تو این مملکت رئیس‌جمهور مملکت بر اساس تورم این مملکت که اتفاق افتاده در تمام زمینه‌ها من نمی‌دانم پشت صحنه اینکار چی هست هیأت‌رئیسه چرا تعارف دارد با دولت چرا نمی‌خواهد بپذیرد که امروز مردم این مملکت مشکل دارند اگر واقعاً هیأت‌رئیسه محترم توان اینکار را ندارد بگویید که ما نمایندگان ورود پیدا بکنیم.

 • محمد صالحی دارانی: مسئولان اجرایی کشور خود را قرنطینه کرونایی کرده‌اند، وضعیت اسفبار و افسار گسیخته بازار پوست مردم را کنده است.

محمد صالحی دارانی، عضو هیأت‌رئیسه مجلس ارتجاع ۲۷ مهر ۹۹

وضعیت اسفبار و افسار گسیخته بازار پوست مردم را کنده و اوضاع را وخیم کرده است و هیچ‌کس گوشش بدهکار نیست مسئولان اجرایی کشور خود را قرنطینه کرونایی کرده‌اند.

 • دهنوی: اعلام وصول ۷ سؤال از جواد ظریف علت وارونه جلوه دادن مذاکرات و ارائه گزارش غلط، علت اعلام کد مذاکره با آمریکا پس از قاسم سلیمانی.

دهنوی، عضو هیأت‌رئیسه مجلس ارتجاع ۲۷ مهر ۹۹:

چند سؤال داریم از وزیر خارجه من اول اعلام وصول کنم.

بسم الله… . . سؤال ملی جناب آقای علیرضا سلیمی از وزیر محترم امور خارجه در خصوص علت عدم اقدام قاطع در مقابل قطعنامه شورای حکام اعلام وصول می‌شود.

سؤال ملی جناب آقای علیرضا سلیمی از وزیر محترم امور خارجه در خصوص علت عدم موضع مناسب در مقابل زیاده‌خواهیهای برخی کشورهای اروپایی و نیز علت مذاکره با آمریکا خارج از چارچوب برجام اعلام وصول می‌شود.

هم‌چنین سؤال ملی جناب آقای محمد حسن آصفری در خصوص علت وارونه جلوه دادن مذاکرات و ارائه گزارش غلط به مردم اعلام وصول می‌شود.

سؤال ملی جناب آقای علیرضا سلیمی در خصوص علت عدم اقدام متناظر با طرفهای مقابل ایران در برجام اعلام وصول می‌شود.

سؤال ملی آقای جواد کریمی قدوسی در خصوص علت اعلام کد مذاکره با آمریکا پس از شهادت سردار سلیمانی اعلام وصول می‌شود.

هم‌چنین سؤال ملی سرکار خانم زهره الهیان در خصوص علت عدم اقدام جدی وزارت امور خارجه جهت آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران در کشورهای مختلف اعلام وصول می‌شود.

 • آخوند نیک‌بین: دو هفته هست در منطقه انتخابیه داریم ناسزا می‌شنویم هیچ‌کس پاسخگوی وضعیت موجود در کشور نیست، امروز دلار از مرز ۳۰هزار تومان گذشته کسی ککش نمی‌گزد باید هم‌چنین آدمی استیضاح و محاکمه بشود نه فقط سؤال!

آخوند نیک‌بین، مجلس ارتجاع ۲۷ مهر ۹۹

جناب آقای رئیس ما دو هفته هست در منطقه انتخابیه داریم از مردم نقد می‌شنویم و اگر نگویم ناسزا می‌شنویم اقتدار مجلس کجا رفته جناب آقای قالیباف که هیچ‌کس پاسخگوی وضعیت موجود در کشور نیست.

اقتدار مجلس کجا رفته ما نماینده‌ها نمی‌توانیم رئیس‌جمهور را حداقل سؤال از او بکنیم که او روزگاری پشت همین تریبون مجلس گفت اگر من بخواهم ظرف دو هفته دلار را به‌مبلغ ۵۰۰۰تومان و ۷هزار تومان برمی‌گردانم امروز دلار از مرز ۳۰هزار تومان گذاشته کسی ککش نمی‌گزد مردم زیر فشار اقتصادی دارند له می‌شوند آقای رئیس چرا حداقل طرح سؤال را که ما قائلیم باید هم‌چنین آدمی استیضاح و محاکمه بشود نه فقط سؤال! وقتی مجلس این جوری باشد دو هفته در منطقه انتخابیه این نماینده‌ها دارند ناسزا می‌شنوند که مجلس اقتدارش کجا رفته.

 • آخوند علیرضا سلیمی: برخی ماههاست از دفتر کار خودشان می‌ترسند بیرون بیایند. آن آقا چرا از پشت شیشه ماشین نظرسنجی می‌کند نمی‌داند مردم چه می‌کشند.

آخوند علیرضا سلیمی، مجلس ارتجاع ۲۷ مهر ۹۹

آقایان در مجلس نهم رأی دادند و این مشکل ایجاد شد که شما می‌بینید نتایج برجام را قرار بود به ما این باغ سیب گلابی بدهد سیب و گلابی که نداد هیچی مسائل دیگه هم که شما دیدید اتفاق افتاد

در بسیاری از این معاهدات یکی از مشکلات این بود که ترجمه‌ای که از وزارت‌خارجه و از طرف دولت به مجلس آمد ترجمه اشتباه بود برجام عزیزانی که در مجالس قبل بودند خاطرشان هست چند بار دولت هی ترجمه را عوض کرد ولی متأسفانه باز می‌دیدیم ترجمه اشتباه است خب در برجام و در اف‌. ای‌. تی. ‌اف هم همین طور بود در خیلی از مسائل دیگر هم همین‌طور ترجمه‌ای که به مجلس دولت داد غلط بود الآن اینجا باز این احتمال وجود دارد یا نه؟ دولتی که به هر کیفیت گفتند مار گزیده از ریسمان سیاه و سفید می‌ترسد نباید به این دولتی که بارها و بارها نشان داده که به هر کیفیت غیرقابل اعتماد هست چرا ما باید اعتماد کنیم باز دوباره؟ مشکل کشور این است که بعضی از آقایان از سیل می‌ترسند می‌ترسند بیایند وارد میدان بشوند همانهایی که سیل گرانی را در کشور راه انداختند همانهایی که سیل بیکاری را راه انداختند همانهایی که سیل بی‌اعتمادی را راه انداختند این مشکل کشور هست دولت ما را مشغول چرا می‌کند؟ مشکل کشور امروز این هست که برخی ماههاست از دفتر کار خودشان می‌ترسند بیرون بیاید مشکل کشور این است که آن آقا چرا از پشت شیشه ماشین نظرسنجی می‌کند نمی‌داند مردم چه می‌کشند آقای رئیس اصل ۵۲ قانون اساسی این هست باید بودجه بیاید مجلس آقای رئیس‌جمهور بر چه اساسی آمدند ۱۲۰ میلیارد فقط به یک دانشگاه می‌دهند اینها مشکل ما هست امروز اینها را باید بشینیم حل کنیم مشکل این است که ممکن است بگویند یک تنخواهی دست آقای رئیس‌جمهور است این تنخواهی که دست آقای رئیس‌جمهور هست چقدر است؟ روابط عمومی ریاست‌جمهوری می‌گوید هر هفته آقای رئیس‌جمهور از این کارها زیاد می‌کند یعنی هر هفته چند بار دهها بار صد میلیارد صد میلیارد به این و آن بذل و بخشش می‌کنند مگر نباید این اصل ۵۲ قانون اساسی است مگر نباید بودجه مجلس بیاد مجلس اینجا کجاست؟ آقایان بر چه اساسی دارند این به‌اصطلاح حاتم بخشی را می‌کنند آقای رئیس‌جمهور چقدر مگر اختیار دارد؟ این وجوه را از کجا آورده؟ و بعد هم می‌بینید که داماد سرخانه ایشان می‌آید شاخ و شانه می‌کشد برای بعضی از نمایندگان ایشان چه مسئولیتی در دولت دارد؟ اگر رأی آورده آقای رئیس رأی دادند به این داماد سرخانه هم مگر مردم رأی دادند ایشان چه مسئولیتی دارد؟ ایشان باید برود پاسخ خود را بر چه اساسی…

قالیباف: آقای سلیمی در موضوع صحبت کنید.

 • علی‌اکبر بسطامی: شاهد هرج و مرج و بی‌نظمی، آشفتگی و سوءمدیریت و رهاشدگی هستیم با پدیده بی‌دولتی روبه‌رو هستیم

علی‌اکبر بسطامی، مجلس ارتجاع ۲۷ مهر ۹۹:

امروز اقتصاد کشور بیمار است اما بیماری آن لاعلاج نیست، ویروس های داخلی بیشتر از هر زمانی آن را تب دار و متشنج کرده‌اند.

امروز به هر بخش اقتصادی کشور که نگاه می‌کنیم شاهد هرج و مرج و بی‌نظمی، آشفتگی و سوءمدیریت و رهاشدگی هستیم، نگاه اجمالی به حوزه خودرو، مسکن، طلا، دلار و بورس و گرانی، فقر و معیشت مردم و تورم لجام‌گسیخته این ادعا را اثبات می‌کند؛ می‌خواهم از بی‌ثباتی بازارها و فقدان مدیریت در همه بخشهای اقتصادی نتیجه‌یی بگیرم و آن این‌که متأسفانه ما با پدیده بی‌دولتی روبه‌رو هستیم آمارهای ارائه شده در حوزه تورم، بیکاری، معیشت و اشتغال زایی از سوی مسئولان با ادراک واقعی مردم همخوانی ندارد.

 • ولی فرزانه: نتوانستیم در این جنگ اقتصادی مردم را با خود همراه نماییم

ولی فرزانه، مجلس ارتجاع ۲۷ مهر ۹۹

امروز یکی از دلایل گرانی که مردم را به‌شدت آزار می‌دهد و افسارگسیخته شده و باعث کاهش اعتماد عمومی گردید همین شوک‌های ارزی حاصل از اقتصاد نفتی است باید به این واقعیت اذعان داشته باشیم که نتوانستیم در این جنگ اقتصادی مردم را به مانند جنگ تحمیلی با خود همراه نماییم و همین بی‌تدبیری موجب کاهش اعتماد عمومی شده است.

 • صدیف بدری، مجلس ارتجاع ۲۷ مهر ۹۹

قیمتهای سرسام‌آوری که به‌صورت ساعتی افزایش قیمت داریم هر روز باید چند برابر قیمت دیروز اقلام ضروری خودشان را تهیه کنند.