728 x 90

جنت یلن: آمریکا به‌دنبال راه‌هایی برای تقویت تحریم‌ها علیه ایران است

جنت یلن وزیر خزانه‌داری آمریکا
جنت یلن وزیر خزانه‌داری آمریکا

جنت یلن وزیر خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه سوم فروردین در جلسه استماع کمیته فرعی خدمات مالی و تخصیص بودجه سنا درباره درخواست بودجه پیشنهادی رئیس‌جمهور بایدن برای وزارت خزانه‌داری برای سال مالی ۲۰۲۴ با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه رژیم ایران گفت: «تحریم‌های ما علیه رژیم ایران بحران اقتصادی واقعی را در کشور ایجاد کرده است و رژیم ایران از نظر اقتصادی به‌دلیل تحریم‌ها به‌شدت تحت فشار قرار گرفته است... آیا این (تحریم‌ها) باعث تغییر رفتار شده است؟ پاسخ این است که بسیار کمتر از چیزی که به‌طور ایده‌آل می‌خواستیم».
وی در ادامه سخنان خود افزود: «آمریکا به‌دنبال راه‌هایی برای تقویت تحریم‌ها علیه ایران است».(رویترز سوم فروردین)

 

آنتونی بلینکن؛ وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه دوم فروردین با شرکت در جلسه استماع یکی از کمیته‌های فرعی مجلس سنا در پاسخ به انتقادهای سناتورها پیرامون سیاست‌های دولت بایدن در قبال رژیم ایران گفت: «دولت بایدن به‌طور فعالانه تحریم‌هایی علیه ایران از جمله برنامه پهپادی این کشور اعمال کرده است».

در جلسه استماع بلینکن وزیر خارجه آمریکا در کمیته روابط خارجی سنای این کشور سناتور منندز رئیس کمیته خارجی گفت: رژیم ایران به توسعه مواد شکافت پذیر ادامه می‌دهد و آنرا به درجه ۸۷درصد رسانده است. هنوز با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد مکانهای اعلام نشده پیشین شفاف برخورد نمی‌کند، پهپاد برای روسیه تأمین می‌کند. دیروز حملات بسیاری علیه اوکراین با پهپادهای رژیم ایران صورت گرفته است

در این جلسه استماع سناتور تد کروز نیز در اعتراض به بلینکن گفت: همین چند هفته گذشته گزارشاتی وجود داشت که شما مجدداً به عراق معافیت از تحریم‌هایی را داده‌اید که به آن اجازه می‌دهد پولها را به بانک مرکزی رژیم ایران بازگرداند تا آخوندها از آنها برای تروریسم، توسعه موشک‌های بالستیک و برنامه اتمی خود استفاده کنند.

سناتور تد کروز افزود: رژیم ایران تحریم‌های نفتی آمریکا را با استفاده از نفتکشهای خود و شبحی از ناوگان کشتی‌ها حامل پرچمهای خارجی دور می‌زند. آنها از حدود ۳۰۰ نفتکش استفاده می‌کنند که شما آن نفتکش‌ها را تحریم نکرده‌اید.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/563c98e3-d1a6-4e67-a21e-cba80c1aab4c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات