728 x 90

جمهوری‌خواهان از بایدن خواستند درپی سوءقصد به سلمان رشدی مذاکرات هسته‌یی با رژیم ایران را متوقف کند

سناتور مارکو روبیو و تام کاتن
سناتور مارکو روبیو و تام کاتن

به‌دنبال حمله به سلمان رشدی در نیویورک برخی از شخصیتهای سیاسی جمهوریخواه از جمله دوسناتور، با اشاره به حمایت و تأکید رژیم ایران بر ادامه اجرای فتوای قتل رشدی، از بایدن خواستند مذاکرات هسته‌یی با رژیم ایران را متوقف کند.
مارکو روبیو، سناتور جمهوریخواه از ایالت فلوریدا روز جمعه ۲۱مرداد، با انتشار توئیتی نوشت: «ایران برای هر کسی که سلمان رشدی را به‌قتل برساند جایزه تعیین کرده است».
وی افزود: «امروز او را در آمریکا چاقو زدند. چرا بایدن هنوز در حال مذاکره با این تروریستها در تهران است؟».
تام کاتن، سناتور جمهوریخواه از ایالت آرکانزاس نیز در توئیتی نوشت: «رهبران ایران دهها سال است خواهان قتل سلمان رشدی بوده‌اند. می‌دانیم که آنان امروز در حال تلاش برای ترور مقام‌های آمریکایی هستند. بایدن باید فوراً به مذاکرات با این رژیم تروریستی پایان دهد».
خبرگزاری رویترز درباره حمله به سلمان رشدی نوشت: برخی سازمانهای وابسته به رژیم ایران، جایزه‌ای به ارزش میلیون‌ها دلار برای قتل رشدی جمع‌آوری کرده‌اند. و خامنه‌ای جانشین خمینی به‌عنوان ولی‌فقیه، اخیراً در سال۲۰۱۹ گفت که این فتوا "غیرقابل برگشت" است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/210ba5df-a164-4f46-ace0-2fd64b7b8c67"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات