728 x 90

جاوید رحمان خواهان اعمال فشار حداکثری به مقامات رژیم ایران برای توقف شکنجه و اعدام شد

جاوید رحمان
جاوید رحمان

جاوید رحمان گزارشگر ویژه ملل متحد در امور حقوق‌بشر ایران با حضور در نشست کمیسیون آمریکا در امور مذهبی بین‌المللی طی سخنانی خواهان وارد کردن فشار حداکثری به رژیم ایران برای آزاد شدن زندانیان سیاسی و توقف شکنجه و اعدام شد.

روز پنجشنبه (۶بهمن) کمیسیون آمریکا در امور مذهبی بین‌المللی به بررسی وضعیت زنان و اقلیتهای مذهبی در ایران پرداخت. در این جلسه هم‌چنین وضعیت سرکوب وحشیانه قیام‌کنندگان توسط رژیم آخوندی ارزیابی شد. آقای جاوید رحمان با حضور در این جلسه گفت: «تحریم وقتی مؤثرتر است که حاکمان رده بالای نظام به‌طور کامل تحریم شوند، ابراهیم رئیسی باید به‌طور کامل تحریم شود. چرا که در این مدت در سرکوب‌ها نقش داشته و قبل از آن هم در جایگاه رئیس قوه قضاییه بسیاری از نقض‌های حقوق‌بشر را مجاز کرده است».

وی با تأکید بر لزوم اجرای تحریم‌های مستقیم علیه خامنه‌ای، اعضای شورای نگهبان، دادستان و... خواهان اولویت دادن به وضعیت حقوق‌بشر در ایران شد. وی گفت: «در حال حاضر، بحث توافق هسته‌یی یا هر گونه توافق دیگری با جمهوری اسلامی، باید به اولویت دوم تبدیل شود و اولویت اول، حقوق‌بشر، حقوق اقلیتها و حقوق زنان باشد».

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/943e5288-f50b-4fda-aa07-826b672aa6e7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات