728 x 90

جاه‌طلبیهای موشکی دوربرد رژیم ایران

جاه‌طلبیهای موشکی دوربرد رژیم ایران
جاه‌طلبیهای موشکی دوربرد رژیم ایران

وال استریت ژورنال روز دوشنبه ۱۶بهمن‌ماه در سرمقاله خود و مطلبی با عنوان «جاه‌طلبیهای موشکی دوربرد ایران» نوشت: تهران ماهواره‌یی با فناوری مفید برای توسعه آی سی بی‌ام[قاره‌پیما] پرتاب می‌کند.

حملات تلافی‌جویانه بایدن در عراق و سوریه در آخر هفته برای جلوگیری از ضربه زدن به رژیم ایران برای اجتناب از تشدید تنش طراحی شد. تصور کنید زمانی که رژیم ایران تسلیحات هسته‌یی و موشک‌هایی دارد که آنها را علیه متحدان ایالات متحده یا به خاک آمریکا ارسال می‌کند، چه فشاری بر آمریکا وارد خواهد شد.
- به‌گفته فابیان هینز از مؤسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک مستقر در لندن، رژیم ایران در پرتاب اخیر خود برای اولین بار از یک پرتابگر سوخت تمام جامد استفاده کرد که دارای فناوری پیشرفته‌ای است که معمولاً برای موشکهای دوربرد استفاده می‌شود.
رژیم ایران می‌گوید موشک‌هایی با برد بیش از ۲۰۰۰کیلومتر توسعه نخواهد داد، اما نمی‌توان به این وعده اعتماد کرد. حتی ۲۰۰۰کیلومتر برای حمله به اسراییل و پایگاههای نظامی آمریکا در خاورمیانه کافی است.
همه اینها نشان می‌دهد که جاه‌طلبیهای هسته‌یی رژیم ایران هم‌چنان تهدید اصلی آن برای نظم جهانی است و تهران در مسیر رسیدن به آن است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/3fc438c0-392b-45ca-bdaa-1588cc856616"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات