728 x 90

تصویب اولین قطعنامه جهانی هوش مصنوعی توسط سازمان ملل متحد

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی

به گزارش رویترز مجمع عمومی سازمان ملل روز پنجشنبه دوم فروردین به‌اتفاق آرا اولین قطعنامه جهانی در مورد هوش مصنوعی را تصویب کرد که کشورها را تشویق می‌کند از حقوق‌بشر، حفاظت از داده‌های شخصی و نظارت بر هوش مصنوعی از خطرات محافظت کنند.

 این قطعنامه غیرالزام‌آور، پیشنهادی توسط ایالات متحده و حمایت مشترک چین و بیش از ۱۲۰کشور دیگر، هم‌چنین از تقویت سیاست‌های حفظ حریم خصوصی حمایت می‌کند.
لیندا توماس گرینفیلد، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل گفت: «امروز، همه ۱۹۳عضو مجمع عمومی سازمان ملل یک صدا صحبت کرده‌اند و با هم، به جای این‌که اجازه دهند هوش مصنوعی بر ما حکومت کند، مدیریت هوش مصنوعی را انتخاب کردند».
جیک‌سولیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده، گفت که مذاکره بر سر این قطعنامه نزدیک به ۴ ماه طول کشید، اما این قطعنامه به جهان مجموعه‌ای اساسی از اصول را برای هدایت گامهای بعدی در توسعه و استفاده از هوش مصنوعی ارائه می‌کند. 
مقامات ارشد دولت در روز چهارشنبه در پاسخ به این سؤال که آیا مذاکره‌کنندگان با مقاومت روسیه یا چین مواجه شده‌اند، گفتند که «گفت‌و‌گوهای تند زیادی» صورت گرفته است، اما دولت به‌طور فعال با کشورهایی که دیدگاههای متفاوتی با آنها دارد، تعامل داشته است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/907ff2c6-1028-4e43-a6ef-cb5195ff7b97"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات