728 x 90

جان بولتون: طرح ترور ایران، یک «اقدام برای جنگ»

جان بولتون
جان بولتون

جان بولتون پنجشنبه (۲۰مرداد) در مصاحبه‌ای با تلویزیون فاکس‌نیوز طرح ترور رژیم ایران را یک «اقدام برای جنگ» نامید و از دولت بایدن خواست تا به مذاکرات اتمی خاتمه دهد. گزیده‌ای از مصاحبه:

فاکس نیوز: مشاور امنیت ملی سابق کاخ‌سفید سفیر جان بولتون به فاکس نیوز گفت، توطئه ترور علیه او توسط یک عامل ایرانی و تهدیدهای مستمر رژیم ایران علیه شهروندان آمریکایی در خاک آمریکا "بی‌سابقه" و "یک اقدام جنگی" است، و باید مذاکرات بر سر توافق هسته‌یی ایران «خاتمه پیدا کند»... .

بولتون روز پنجشنبه در مصاحبه‌یی با فاکس نیوز دیجیتال گفت: برای "مدتی" است که از توطئه‌ها علیه خودش"آگاه بوده است". بولتون گفت در بهار ۲۰۲۰، اف.بی.آی با او تماس گرفت و به وظیفه "هشدار دادن" خود عمل کرد.

بولتون با اشاره به این‌که در پاییز ۲۰۲۱ به جلسه‌ای در اف.بی.آی رفت و در آنجا مقامات آخرین اطلاعات خود را توضیح دادند که توطئه‌هایی علیه او هست، گفت: "با گذشت زمان چندین بار وظیفه هشدار به من داده شد که هر کدام از دیگری کمی جدی‌تر می‌شد."

بولتون به فاکس نیوز گفت: وی درخواست حفاظت از سرویس مخفی ایالات متحده را کرد که در دوران دولت ترامپ از آن برخوردار بود اما پس از استعفای وی پایان یافت... .

بولتون گفت: «تنها من نیستم. رژیم تهران بسیاری از آمریکاییها را هدف قرار داده است».

بولتون توضیح داد: «هدف در اینجا کشتن آمریکاییها در خاک آمریکا و مقامات دولتی سابق آن است. این یک تهدید گسترده برای شهروندان آمریکایی در خاک آمریکا است و من فکر می‌کنم اساساً بی‌سابقه است».

وی افزود: «شما می‌توانید آن را یک اقدام جنگی بنامید و این اقدام هر آنچه را که باید در مورد دولت در تهران بدانید را به شما می‌گوید»... .

در همین حال، بولتون در ادامه از دولت بایدن به‌دلیل مشارکت در مذاکرات با تهران برای احیای برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام، معروف به توافق هسته‌یی ایران، انتقاد کرد.

بولتون گفت: «برای من مهم‌تر از تهدید برای افراد، سیاست استراتژیک فاجعه‌باری است که دولت دنبال می‌کند تا توافق هسته‌یی ۲۰۱۵ را احیا کند. شما دولتی دارید که مطلقاً به هیچ تعهدی که می‌پذیرد، احترام نمی‌گذارد – هر کاری که برای دستیابی به سلاح هسته‌یی لازم بداند، انجام خواهد داد»...

 

بولتون به فاکس نیوز گفت: فکر می‌کند تهدیدی که ایران برای ایالات متحده ایجاد می‌کند "برای مدتی تشدید شده است"، و افزود که تهدیدات "اما اکنون در بالاترین سطح خود قرار دارد....

بولتون با اشاره به این‌که مقامات گفته‌اند که مذاکرات بر سر توافق هسته‌یی را «جدا از تروریسم» می‌دانند، گفت: «دولت بایدن ضعف نشان داده است».

او ادامه داد: «خب، این ممکن است برای کاخ‌سفید خوب باشد، اما در تهران، آنها این جداسازیها را ندارند. و ایران این مجموعه از سیاست‌های ناسازگاری را که ما دنبال می‌کنیم می‌بیند و این نیز نشانه‌ای از ضعف است».

بولتون به فاکس نیوز گفت که با توجه به تهدیدهایی که علیه او و شهروندان آمریکایی وجود دارد، وی «مذاکرات را خاتمه می‌داد».

بولتون گفت: «فکر نمی‌کنم توافق آن‌طور که نوشته شده مانع از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌یی شود، فکر نمی‌کنم گذشت زمان اوضاع را بهتر کرده باشد، فکر نمی‌کنم امتیازاتی که دولت بایدن داده است، توافق را تقویت کرده است. فکر می‌کنم آنها توافق را تضعیف کرده‌اند».

بولتون گفت ایران از «مذاکرات به‌عنوان استتار و به‌عنوان سلاح استفاده می‌کند»...

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e4641eaa-17fe-4da2-8b39-00da10b790f3"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات