728 x 90

جان بولتون:‌ رژیم ایران باید از تسلیحات هسته‌ای، موشکهای بالستیک، فعالیت‌های تروریستی و سایر فعالیت‌های شرورانه دست بردارد

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا
جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا روز سه‌شنبه ۲۱خرداد در مصاحبه با وال استریت ژورنال در پاسخ به این سؤال که خط سرخی که رژیم ایران اگر از آن عبور کند تنش را افزایش خواهد داد کجاست گفت:‌ رژیم ایران در حال حاضر در رابطه با نقض توافقنامه هسته‌یی از خیلی از مرزها عبور کرده است. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در رابطه با نقض استفاده از سانتریفوژهای پیشرفته‌تر و پیچیده‌تر گزارش می‌کند. فکر می‌کنم که آنها نشان داده‌اند که آنها قطعاً تصمیم استراتژیک نگرفته‌اند که از پیگیری تسلیحات هسته‌یی دست بردارند. من فکر می‌کنم تصمیم رئیس‌جمهور مبنی بر خارج شدن از توافقنامه (برجام) و اعمال تحریم‌ها تأثیر ویرانگری بر اقتصاد ایران داشته است و فکر می‌کنم که ما به‌دنبال کردن این مسأله ادامه خواهیم داد.

مشاور امنیت ملی آمریکا در پاسخ به این سؤال که پایان این مسأله چه زمانی خواهد بود گفت: زمانی است که رژیم ایران از پیگیری تسلیحات هسته‌ای، موشکهای بالستیک، فعالیت‌های تروریستی و سایر فعالیت‌های شرورانه در منطقه دست بردارد.