728 x 90

جامساز کارشناس رژیم: دولت علاوه بر چاپ اسکناس و استقراض از شبکه بانکی از دست درازی به‌سپرده‌های مردمی کوتاهی نکرده است

چاپ اسکناس
چاپ اسکناس

محمود جامساز کارشناس اقتصادی رژیم درباره افلاس مالی و بدهیهای دولت رئیسی جلاد گفت: دولت علاوه بر چاپ اسکناس و استقراض از شبکه بانکی از دست درازی به سپرده‌های مردمی در بانکها و دارایی‌های صندوق‌های غیردولتی نیز کوتاهی نکرده، به‌طوری‌که به‌گفته معاون سازمان برنامه و بودجه بدهی دولت و شرکت‌های دولتی به نظام بانکی به حدود ۳۰۰۰تریلیون تومان رسیده و بسیاری از بانکها را به‌افلاس کشانده، بدهی دولت به‌صندوق توسعه ملی نیز ۷۴میلیارد دلار است. برخی از گزارشها حاکی است که دولت سیزدهم در سال جاری به‌طور میانگین ۱ میلیارد و ۱۲۰میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برداشت کرده و صندوق به‌طور تقریبی از ذخایر ارزی تهی شده است.

بدهی دولت به صندوقها نیز افزایش یافته و تنها به صندوق بازنشستگی سازمان تأمین اجتماعی بیش از ۴۵۰هزار میلیارد تومان بدهی دارد که هر روز تأخیر در پرداخت، این سازمان را با کاهش ارزش پول خود مواجه کرده و در ارائه خدمات به بازنشستگان و مستمری‌بگیران ناتوان‌تر می‌کند. (سایت حکومتی بهارنیوز ۱۸شهریور)

 

رسانه حکومتی بهارنیوز روز ۱۸شهریور به  افزایش سرسام آور قیمت مسکن در دوران رئیسی جلاد اعتراف کرد و نوشت: اگر تا دیروز با تسهیلات بانکی خریدن خانه میسر بود امروز خیلی‌ها وام می‌گیرند تا بتوانند ودیعه مسکن و اجاره‌بها را بپردازند. اگر از پس آن برنیایند، خانه کوچکتر اجاره می‌کنند، محله زندگی‌شان را تغییر می‌دهند یا حتی از شهری به شهر دیگر مهاجرت می‌کنند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/04e60d5f-5e05-49b0-9d22-6cb28bf6c008"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات