728 x 90

تکرار نمایشهای جنازه گردانی قاسم سلیمانی در بغداد

ضدتظاهرات در بغداد - ۴ بهمن ۹۸
ضدتظاهرات در بغداد - ۴ بهمن ۹۸

پس از تبلیغات گسترده رژیم آخوندی برای برپایی ضدتظاهراتی در بغداد با الگوی نمایشهای جنازه گردانی قاسم سلیمانی و تحت عنوان خروج نیروهای آمریکا از عراق، روز جمعه ۴ بهمن ۹۸ دست‌نشاندگان ولایت فقیه با صحنه گردانی مقتدی صدر و سرکردگان بسیج حشدالشعبی و کتائب حزب‌الشیطان و عصائب و سپاه بدر در جادریه در بغداد جمع شدند تا داغ دل خود را از کشته شدن سردژخیم قاسم سلیمانی تازه کنند.

 

تلویزیون رژیم آخوندی نیز لحظه به لحظه از ضدتظاهرات که شرکت کنندگان را مانند ساندیسیهای رژیم در ایران با اتوبوس منتقل کرده بودند، گزارش پخش می‌کرد.

 

خبرگزاری فرانسه نوشت:‌ بسیاری از شرکت‌کنندگان با اتوبوس از دیگر مناطق عراق به پایتخت آورده شدند. شبه‌نظامیان حشدالشعبی نزدیک به رژیم ایران نیز در این تظاهرات شرکت کردند. مقتدی صدر که در جریان اعتراضهای ضدحکومتی فعالیت‌های خود را محدود کرده بود، پس از کشته شدن قاسم سلیمانی فعالیت‌های خود را از سر گرفته است.

 

الحره نیز گزارش کرد:‌ نیروهای امنیتی حکومت عراق اقدامات شدیدی برای حفاظت از تظاهرات نیروهای صدر انجام دادند. این در حالی است که نیروهای امنیتی و شبه‌نظامیان به تظاهرکنندگانی که خواهان برچیده شدن فساد و حسابرسی از حاکمان عراق هستند شلیک می‌کنند.

 

الحره افزود: فعالان و کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌گویند این تظاهرات تنها مختص نیروهای صدر نیست بلکه شبه‌نظامیان و احزاب شکست‌خورده وابسته به رژیم ایران هم شرکت دارند و صدر می‌خواهد عراق را از نیروهای آمریکایی خالی کند تا نیروهای رژیم ایران کنترل عراق را به دست بگیرند. صدر اگر مزدور رژیم ایران نیست پس چرا خواهان اخراج این رژیم و سپاه پاسداران از عراق نمی‌شود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات