728 x 90

قیام ایران – شماره ۲۳

تهران، کرج، رشت، شیراز، اصفهان، شاهد درگیری و مقاومت جوانان شورشی

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

امروز سه‌شنبه، ۲۸آبان، در پنجمین روز قیام سراسری، تجمعات اعتراضی در رشت ادامه دارد و مردم جاده‌های رشت را بسته‌اند نیروهای سرکوبگر رژیم از ترس مردم جلو نمی‌آیند و سعی می‌کنند تظاهر کنندگان را بترسانند.

امشب تظاهرات و درگیری با نیروهای سرکوبگر در پاکدشت تهران ادامه دارد. شب گذشته سه بانک در همین منطقه به آتش کشیده شد. شب گذشته در آریا شهر تهران مردم تا پاسی از شب در خیابان‌ها علیه سرمداران رژیم شعار می‌دادند. نیروهای سرکوبگر تیراندازی هوایی می‌کردند.

دانشجویان دانشگاه آزاد گوهردشت کرج، امروز در یک تجمع اعتراضی، شعار می‌دادند، «وعده، وعید کافیه، ملت ما عاصیه». «دانشجوی بی‌وجود نمیخوایم نمیخوایم».

 

شب گذشته در مهرشهر کرج تا ساعاتی پس از نیمه شب، هم‌چنان درگیری بین جوانان و نیروهای سرکوب در بلوار ارم ادامه داشت و چند بانک به آتش کشیده شد. دانشجویان دانشگاه گوهردشت شعار می‌دادند، «برده‌داری کافیه، ملت ما عاصیه»،

 

در شیراز و شهرهای تابعه، از جمله شهرک صدرا، بانکها به آتش کشیده شد و تمامی دوربینهای مداربسته امنیتی از بین رفت و یا از کار افتاد. درگیریهای شدیدی تا پاسی از شب گذشته در خیابان عفیف آباد، جاده کمربندی قران، جاده بوشهر، چهارراه زند و فلکه نمازی در جریان بود. مردم مواد غذایی بین جوانانی که در صحنه حضور دارند توزیع می‌کنند.

در مرکز اصفهان نیز یک فروشگاه زنجیره‌ای سپاه به آتش کشیده شد.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۸آبان ۲۰۱۹(۱۹نوامبر ۲۰۱۹)