728 x 90

تهدیدها و اقدامات رژیم آخوندی برای جلوگیری از تبدیل شدن جشن چهارشنبه‌سوری به اعتراضات مردمی

آتش زدن بنر خامنه‌ای در شهرهای میهن - آرشیو
آتش زدن بنر خامنه‌ای در شهرهای میهن - آرشیو

در حالی‌که حکومت آخوندی در نگرانی از برپایی جشن چهارشنبه‌سوری همه نیروهای خود را بسیج کرده، روزنامه حکومتی مردم‌سالاری در علت سمت و سو گرفتن چهارشنبه‌سوری علیه رژیم نوشت: یک روزی به‌دلیل نگرانی از پرستش آتش، خنده و شادی جوانان، مجبور به تغییر آیین‌ها و اعمال محدودیتها شدیم و روز دیگر به‌دلیل همان حدود و حصارها مجبور به آزادی‌هایی شدیم که امروز آن را با نارنجک دستی و کپسول و اسپری مشاهده می‌کنیم.

 

 حکومت آخوندی بر ابعاد تهدیدها و اقدامات خود برای جلوگیری از تبدیل شدن این آیین ملی به اعتراضات مردمی علیه نظام ولایت فقیه را افزود.

 

پاسدار محمد شرفی از سرکردگان نیروی انتظامی در زمینه  پیشگیری از برگزاری مراسم چهارشنبه سوری جوانان و تبدیل آن به اعتراضات مردمی  ابراز نگرانی کرد و گفت: گشتهای انتظامی در قالب پلیس اطلاعات، پیشگیری و آگاهی در ایام چهارشنبه آخر سال فعال و نسبت به موضوع توجیه شدند. پلیس با همکاری آموزش و پرورش، جلسات خوبی با انجمن‌های اولیا و مربیان نیز برگزار کرده و به دنبال این هستیم که شاهد چهارشنبه آخر سال آرام برای مردم باشیم.

 

دادستانهای سرکوبگر رژیم در شهرهای مختلف با صدور اطلاعیه‌هایی به تهدید مردم پرداختند.

دادستان رژیم در یزد روز ۲۶ اسفند هشدار داد: دستگاه قضایی با مخلان چهارشنبه‌سوری برخورد قاطع و قانونی می‌کند و هر فردی که موجب اخلال شود به حبس از سه ماه تا یک سال و ٧٢ضربه شلاق محکوم می‌شود.

 

دادستان رژیم در مازندران روز ۲۶ اسفند نیز با تهدید گفت: بیشتر کارهایی که در چهارشنبه‌سوری صورت می‌گیرد از مصادیق بارز اخلال نظم است و مخلان نظم به سه تا یک‌سال حبس و ۷۴ضربه شلاق محکوم خواهند شد و بدون هیچ تعارفی نوروز را در زندان به سر خواهند برد

 

تهدیدهای سرکرده‌های نیروی انتظامی و فرمانداران رژیم نیز هم‌چنان ادامه دارد.

سرکرده نیروی انتظامی رژیم در رفسنجان روز ۲۶ اسفند گفت: مکان خاصی برای اجرای برنامه چهارشنبه‌سوری در نظر گرفته نشده ولی تجمع افراد در یک مکان ممنوع است.

 

در زابل روز ۲۶ اسفند فرماندار رژیم در این شهر، اعلام کرد مردم تنها در سه نقطه می‌توانند مراسم برپا کند ولی نبایستی همراه خود مواد محترقه داشته باشند.

 

سرکرده نیروی انتظامی رژیم در لرستان روز ۲۶ اسفند نیز درباره ابعاد بسیج رژیم برای کنتر ل مراسم چهارشنبه‌سوری و تجمعات نوروزی مردم گفت: ۵هزار و ۹۴۰نفر در عملیات نوروزی پلیس لرستان حضور دارند.تعداد ۳۴۰نفر نیروی کمکی از ناجا گرفته‌ایم و بیش از ۲هزار نفر شبگرد محلات، استان را پایش و کنترل می‌کنند، تعداد ۵۵دوربین آفلاین روی لباس پلیس استان نصب می‌شود که از خرم‌آباد شروع شده است.

 

سرکرده ارگان سرکوب و سانسور اینترنتی موسوم به فتا در نیروی انتظامی گلستان گفت: افرادی که اقدام به طراحی سایت، وبلاگ و ایجاد کانالها و صفحات شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی (برای چهارشنبه‌سوری) می‌کنند، منتظر اقدام پلیس فتا و برخوردهای قانونی مراجع قضایی باشند

 

سایت حکومتی جماران ۲۶ اسفند درباره ابعاد استقبال مردم از جشن ملی چهارشنبه‌سوری و بیهوده بودن اقدام رژیم در جلوگیری از برپایی آن نوشت: کسی نداند گمان می‌کند حتماً به شهر حمله شده است. غروب سه‌شنبه همه شهرهای ایران تبدیل می‌شود به منطقه جنگی، صدای ترقه‌ها و آتش‌بازی بچه‌ها به اسم حفظ رسم و سنت «چهارشنبه سوری» انجام می‌شود. نیروی انتظامی تمام تلاش خود را برای کنترل این وضعیت به کار می‌گیرد؛ اما باز هم نمی‌تواند حریف (مردم) شود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات