728 x 90

تلگراف: وزارت‌خارجه انگلستان متهم به مقاومت در برابر نامگذاری سپاه پاسداران شد

 سپاه پاسداران تروریستی
سپاه پاسداران تروریستی

تلگراف انگلستان روز ۱۵بهمن در گزارشی از نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران توسط دولت انگلستان نوشت: وزارت‌خارجه متهم به مقاومت در برابر نامگذاری سپاه پاسداران ایران شد.
در حالی که جیمز کلورلی، وزیر خارجه در این‌که ادامه این اقدام می‌تواند به منافع انگلستان آسیب برساند، نگرانی‌هایی ایجاد کرده، در کابینه انگلستان انشعاب ایجاد شده است.
تلگراف افزود: یک انشعاب در کابینه بر سر طرح‌هایی برای ممنوع کردن سپاه پاسداران به‌وجود آمده است و وزارت‌خارجه متهم است که این حرکت را به‌منظور حفظ «دسترسی» [به ایران] بلوکه کرده است.
سوئیلا براورمن وزیر کشور، بر این باور است که سپاه پاسداران به‌عنوان گروه تروریستی اعلام شود.
اما قابل درک است که این روند پس از این‌که جیمز کلورلی، وزیر خارجه، گفت  که این اقدام می‌تواند به منافع بریتانیا آسیب برساند، متوقف شده است.
ام.آی.فایو (MI۵) ایران را به طراحی ترور و ربودن حداقل ۱۰ساکن انگلستان در سال گذشته متهم کرده است. ماه گذشته رژیم یک تبعه بریتانیایی-ایرانی متهم به جاسوسی را اعدام کرد.
مقامات وزارت کشور در حال تشکیل پرونده علیه سپاه پاسداران بوده‌اند، این در حالیست که سرویسهای امنیتی اطلاعاتی مشترک دارند.
اقدامات مشابهی توسط آمریکا و کانادا، دو شریک انگلستان در ائتلاف اشتراک گذاری اطلاعات فایو آیز (Five Eyes آمریکا، کانادا، بریتانیا، استرالیا و نیوزیلند)، که استرالیا و نیوزیلند را نیز شامل می‌شود، برداشته‌اند.
یک منبع وایت هال[دولت انگلستان] به ساندی تلگراف گفت که ممنوع کردن سپاه پاسداران نمادین خواهد بود و یک پیام سیاسی به تهران خواهد فرستاد.
آنها استدلال می‌کنند که این اقدام، دولت در حفظ منافعش در ایران علاوه بر مذاکره با رژیم ایران در رابطه با شهروندان بریتانیا که در ایران زندانی هستند را محدود می‌سازد.
قانون تروریسم ۲۰۰۰ به وزیر کشور این حق را داد که سازمانی را در صورتی که به‌طور منطقی اعتقاد بر این است که این سازمان در تروریسم دخیل است و متناسب با آن باشد، منع کند. در مجموع، ۷۸سازمان تروریستی بر اساس قانون ممنوع شده‌اند.
سیاستمداران و مقامات رژیم در گذشته پیشنهاداتی مبنی بر این‌که سپاه پاسداران یک گروه تروریستی است را رد کرده و از اقدامات آن به‌عنوان گسترش مشروع دولت دفاع کرده‌اند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9571cf22-e729-4a0b-8c37-ad8477dc8ad3"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات