728 x 90

تلویزیون وی آر تی بلژیک: پهن کردن فرش قرمز برای دستگاه ترور رژیم ایران

تظاهرات ایرانیان آزاده علیه رژیم آخوندی
تظاهرات ایرانیان آزاده علیه رژیم آخوندی

سایت تلویزیون VRT بلژیک در مورد لایحه‌ای که دولت این کشور برای مبادله مجرمین با رژیم ایران به پارلمان داده است گزارش داد: کشور ما در حال کار بر روی معاهده‌ای برای استرداد جنایتکاران با رژیم ایران است. ممکن است بین یک محکوم تروریستی و احمدرضا جلالی که در ایران در تهدید مجازات اعدام قرار دارد مبادله‌ای در جریان باشد. اما در حال حاضر هیچ‌کس نمی‌خواهد آن را تأیید کند.

تلویزیون VRT افزود: رهبر حزب N-VA فکر می‌کند که این موضوع قابل توجه است. او دیروز در مجلس از وزیر ون کوئیکن‌بورن سؤالی در این باره پرسید. دی روور می‌خواست بداند آیا کشور ما قصد استرداد محکوم تروریست اسدالله اسدی را دارد یا خیر.

اسدی دیپلمات ایرانی مقیم وین بود. او مغز متفکر حمله برنامه‌ریزی شده به تجمع گسترده اپوزیسیون ایران در پاریس بود. یک زوج بلژیکی-ایرانی هنگام رفتن به آن جلسه با بمبی در صندوق عقب خو درویشان دستگیر شدند. اسدی به‌دلیل هدایت این زوج از سوی دادگاه تجدیدنظر به ۲۰سال حبس محکوم شد.

پرونده اسدی و همدستانش چندین بار به سرنوشت استاد سوئدی-ایرانی احمدرضا جلالی، که استاد مدعو MADOUVE در دانشگاه وریجه Vrije بروکسل نیز بود، مرتبط شده است. او در ایران به ظن جاسوسی دستگیر و به اعدام محکوم شد. اعدام وی بارها توسط رژیم ایران اعلام شده است، از جمله زمانی که محاکمه اسدی آغاز شد و هم‌چنین روز قبل دادگاه تجدیدنظر. عفو بین‌الملل پیش از این اشاره کرده بود که رژیم ایران از جلالی برای معامله با اسدی و همدستانش استفاده می‌کند.

آیا الآن قضیه همین است؟ آیا معاهده بین بلژیک و رژیم ایران در خدمت تحویل اسدی به رژیم ایران است رهبر اپوزیسیون دولت بلژیک پیتر دی روور در پارلمان می‌گوید این قرارداد به‌نظر می‌رسد این امکان را فراهم می‌کند که اسدی به ایران برود. او به اتهام تروریسم به ۲۰سال زندان محکوم شده است. او هم‌چنین دارای موقعیت دیپلماتیک است که از آن سوء‌استفاده کرده. اگر قصد استرداد او هست، ما بسیار نگران هستیم. این علامت بسیار بدی را در سطح بین‌المللی ارسال می‌کند.

تلویزیون VRTدر ادامه با عنوان پهن کردن فرش قرمز برای دستگاه ترور رژیم ایران می‌نویسد:

اپوزیسیون ایران که هدف حمله اسدی قرار گرفت، بسیار عصبانی واکنش نشان می‌دهد. شاهین قبادی، عضو شورای مقاومت ملی ایران، به سردبیران ما گفت: "این قانون راه را برای انتقال یک محکوم تروریستی هموار می‌کند. اسدی به ۲۰سال حبس، حداکثر مجازات محکوم شده است. این یک ننگ کامل است. ضرر دارد. امنیت مردم بلژیک و دیگر اروپایی‌ها. فرش قرمز برای رژیم ایران و دستگاه تروریستی آن پهن شده است. پیام برای رژیم ایران واضح است: شما می‌توانید اجازه دهید دیپلمات‌های خود در اروپا اقدامات تروریستی انجام دهند و با این کار از شر آن خلاص شوید. پارلمان بلژیک باید این معاهده را رد کند» (تلویزیون VRT بلژیک -۱۰تیر).

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9dd103f7-42ae-4a0f-b769-32560372e863"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات