728 x 90

تلویزیون رژیم: آمریکایی‌ها می‌خواهند زمینه برجام جدید با امتیازات بیشتر و محدودیتهای گسترده‌تر فراهم کنند

هتلی در وین - محل برگزاری هجدهمین نشست کمیسیون برجام
هتلی در وین - محل برگزاری هجدهمین نشست کمیسیون برجام

تلویزیون شبکه یک رژیم آخوندی روز ۱۷فروردین همزمان با هجدهمین نشست کمیسیون برجام که روز جمعه به‌صورت مجازی در وین برگزار شد در برنامه‌یی با نام "حاشیه‌ای بر نشست برجام" گفت: به‌نظر می‌رسد آمریکایی‌ها می‌خواهند با کشاندن ایران به میز مذاکره بدون نتیجه، زمینه برجام جدید با امتیازات بیشتر و محدودیتهای گسترده‌تر و طولانی‌تر را فراهم کنند.

 

گزارشگر تلویزیون رژیم شبکه یک رژیم در این برنامه گفت: هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام که جمعه به‌صورت مجازی برگزار شده بود امروز با شرکت دیپلماتهای ایران و ۴+۱ به‌صورت حضوری در وین ادامه می‌یابد. سخنگوی وزارت‌خارجه با بیان این‌که فرقی بین این نشست با نشستهای قبلی وجود ندارد گفت دستور کار جلسه رفع تحریم‌های... آمریکا علیه نظام و چگونگی اجرای تعهدات طرفهای مقابل هست. خطیب‌زاده با رد هر گونه مذاکره مستقیم یا غیرمستقیم با هیأت آمریکایی مستقر در اتاق های مجاور محل نشست گفت نظام هیچ طرح گام به گامی را نه مطرح کرده و نه پذیرفته برای همین مسیر روشن است و باید دید می‌توانند نظر ایران را درباره لغو یکباره تحریم‌ها تأمین کنند؟

 

گزارشگر تلویزیون رژیم گفت: همین گفتگو نشان می‌دهد آمریکا‌یی‌ها به‌دنبال برداشتن تحریم‌ها نیستند بلکه به‌دنبال کشاندن نظام پای میز مذاکره و آغاز یک دوره دیگر از مذاکرات پی‌درپی و بی‌حاصل هستند تا ایران را بار دیگر به دالان محدودیتهای بدون مابه‌ازاء بکشانند و از طرف دیگر قانون مجلس را از کار بیندازند.

به‌نظر می‌رسد آمریکایی‌ها می‌خواهند با کشاندن ایران به میز مذاکره بدون نتیجه زمینه برجام جدید با امتیازات بیشتر و محدودیتهای گسترده‌تر و طولانی‌تر را فراهم کنند.

 

خبرگزاری رویترز روز ۱۷فروردین گزارش داد مقامات کشورهای انگلستان، فرانسه و آلمان که نقش میانجی بین رژیم ایران و آمریکا را برعهده دارند به همراه هیأتهای نمایندگی چین و روسیه در هتلی در وین دیدار کردند. هیأتی از آمریکا به سرپرستی راب مالی در هتل دیگری در نزدیکی این محل حضور داشت.

دور نخست مذاکرات پس از گذشت یک ساعت به پایان رسید و طرفین توافق کردند که ادامه رایزنیها در سطح کارشناسی پی گرفته شود. جلسه بعدی روز جمعه برگزار خواهد شد.

به گزارش رویترز راب مالی رئیس هیأت آمریکایی گفت: من خواهان گفتگو در همه زمینه‌ها هستم. ولی ابتدا بهتر است موضوع هسته‌یی را تعیین‌تکلیف کنیم و به کناری بگذاریم و بعد به سایر موارد هم می‌رسیم.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/eb726d64-374c-4b31-be9b-f01960e8d5e7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات