728 x 90

تلاشهای رژیم ایران برای بسیج فرقه‌گرایی و ایجاد تشکلهای شبه‌نظامی در سوریه

تلاشهای رژیم ایران در سوریه برای ادامه بسیج فرقه‌گرایی و ایجاد تشکلهای شبه‌نظامی
تلاشهای رژیم ایران در سوریه برای ادامه بسیج فرقه‌گرایی و ایجاد تشکلهای شبه‌نظامی

وبسایت اورینت نت متعلق به اپوزیسیون سوریه در گزارشی به‌تاریخ پنجشنبه ۲۲مهر به تلاشهای رژیم ایران در سوریه برای ادامه بسیج فرقه‌گرایی و ایجاد تشکلهای شبه‌نظامی پرداخت.
در بخشی از این گزارش که بر اساس منابع اورینت نت گردآوری شده آمده است: «رژیم ایران الآن شروع به تقویت یک تیپ نظامی متشکل از شیعیان سوریه کرده است که بر اساس پایگاه‌های فرقه‌ای، تیپ هاشمیون، در کنار تیپ های زینبیون، فاطمیون، حسینیون و سایر جناحهای فرقه‌ای تأسیس شد.
این شبه‌نظامیان در واقع در ابتدای سال۲۰۲۱ وارد خط مقدم جبهه نظامی شدند و مقر آنها در شهر آلبوکمال در شرق سوریه بود و پس از آن تهران مقرهای جدید در المیادین دیرالزور، رقه، حلب و حومه دمشق افتتاح کرد. و فردی به نام یوسف الحمدان، ملقب به "ابو عیسی مشهدانی"، این تیپ را فرماندهی می‌کند».


اورینت نت در ادامه اضافه می‌کند: «منابع اعلام کردند که تیپ مذکور و فرمانده آن مستقیماً وابسته به شبه‌نظامیان سپاه پاسداران ایران هستند و از جمله تشکیلات آن شبه‌نظامیان می‌باشند که به‌اصطلاح به هنگ۴۷ معروف است، و افراد آن به سرقت، غارت اموال و باج‌خواهی از غیرنظامیان با حمایت شبه‌نظامیان سپاه پاسداران ایران مشهور شده است».


گزارش در ادامه به‌نقل از منابع خود می‌افزاید: «هر کس که موافقت کند و به آنها بپیوندد بر اساس سندی که به او داده می‌شود، به‌عنوان نسل سادات اشراف و هاشمیان و بیت حسینی به حساب می‌آید و علاوه بر آن یک سهم مالی ماهانه برای او در نظر گرفته می‌شود و به‌لحاظ سیاسی و نظامی و تبلیغاتی از حمایت برخوردار می‌گردد. هم‌چنین پولهایی به او اختصاص داده می‌شود تا یک گردان نظامی تأسیس کرده و مقرهایی برای سربازگیری باز کند و به‌ویژه نوجوانان یا دانش‌آموزان مدارس ابتدایی و راهنمایی را آموزش دهد. به‌علاوه اینها هیئتهای از نزدیکان این شیعه شده‌ها می‌توانند برای آموزش در دانشگاهها و دانشکده‌های دینی در شهر قم بروند».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات