728 x 90

تعیین جایزه ۱۰میلیون دلاری در ازای اطلاعات پیرامون هکرهای رژیم ایران

هکر - عکس از آرشیو
هکر - عکس از آرشیو

برنامه «پاداش برای عدالت» وزارت‌خارجه آمریکا، روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت با صدور اطلاعیه‌یی که در شبکه‌های اجتماعی و وبسایت رسمی این وزارت‌خانه منتشر شد خبر از ارائه پاداش ۱۰میلیون دلاری در ازای اطلاعات موثق پیرامون سه هکر وابسته به رژیم ایران داد.
بر اساس اطلاعی وزارت‌خارجه آمریکا، در ازای اطلاعاتی که منجر به شناسایی یا تعیین موقعیت مکانی رضا کاظمی‌فر رحمان، حسین محمد هارونی و کمیل برادران سلمانی، که تحت کنترل و هدایت دولتهای خارجی اقدام به فعالیت‌های مخرب سایبری علیه زیرساخت‌های حیاتی آمریکا می‌کنند، تا ۱۰میلیون دلار پاداش داده خواهد شد.
افراد یاد شده به اتهام مشارکت در یک کارزار سازمان‌یافته چندین ساله برای نفوذ به سایبری به ۱۲شرکت آمریکایی و تلاش برای نفوذ به سامانه‌های کامپیوتری وزارتخانه‌های خارجه و خزانه‌داری آمریکا تحت تعقیب قرار دارند.
خاطرنشان می‌شود که هکر مزبور که در شرکتهای وابسته به سپاه پاسداران از سالهای ۲۰۱۴ تاکنون مشغول به کار بوده‌اند از جمله افرادی هستند که وزارت خزانه‌داری آمریکا پیش‌تر در روز سه‌شنبه اعلام کرد آنها را در ارتباط با کارزارهای فیشینگ هدفدار و حملات بدافزاری تحت فرماندهی سایبری-الکترونیکی سپاه پاسداران علیه چندین نهاد آمریکایی، از جمله خود این وزارتخانه، تحت تحریم قرار داده است.
این اطلاعیه در حالی صادر شده که سپاه پاسداران از سوی دولت آمریکا به‌عنوان یک سازمان خارجی تروریستی تعیین شده و در فهرست ویژه گروه‌های شناخته‌شده تروریستی بین‌المللی قرار گرفته است و تحت تحریم قرار دارد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ceba5acc-ee61-47e4-b0fe-4d3690678cbe"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات