728 x 90

تعدادی از سامانه‌های شهرداری تهران دیگر به مدار باز نمی‌گردند

شهرداری تهران و سامانه‌هایی که به مدار باز نمی‌گردند
شهرداری تهران و سامانه‌هایی که به مدار باز نمی‌گردند

۲۷روز پس از تسخیر سایتها و دوربینهای شهرداری رژیم در تهران، هادی محضر نیا مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری رژیم در تهران به پیامدهای تسخیر دوربینهای کنترلی شهرداری تهران توسط کانون‌های شورشی اعتراف کرد و گفت: تعدادی از سامانه‌های شهرداری به مدار باز نمی‌گردند. این حمله گسترده و پیچیده بود و برای مقابله با آن همه خدمات اینترنتی فریز شدند.

محضرنیا افزود: در سامانه‌های شهرداری تراکنشهای مالی زیادی وجود دارد و باید همهٔ این موارد با بانکها و مراکز ذی نفع بررسی می‌شد، تعداد این سامانه‌ها هم قابل توجه است.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری رژیم در تهران ادامه داد: شاید برخی از این سامانه‌ها را بخواهیم تجمیع کنیم و نخواهیم که تمامی سامانه‌ها را به مدار بازگردانیم.

 

  • شربیانی عضو هیأت‌رئیسه شورای شهر رژیم در تهران: آرشیو الکترونیکی اسناد شهرداری هنوز با اختلال یا کندی روبه‌رو است

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس روز ۵تیر نوشت: آرشیو الکترونیکی اسناد شهرداری تهران با اختلال یا کندی روبه‌رو است

عضو هیأت‌رئیسه شورای شهر تهران با بیان این‌که شهرداری باید در مورد ادعای یکی از نمایندگان مجلس درباره عدم دسترسی به اسناد در حوزه شهرسازی پاسخ شفاف بدهد، گفت: آرشیو الکترونیکی اسناد شهرداری هنوز با اختلال یا کندی روبه‌رو است.
شربیانی امروز در جریان برگزاری هفتاد و سومین جلسه شورای شهر تهران در تذکری اظهار کرد: یکی از نمایندگان مجلس چندی پیش در رسانه‌ها اعلام کرد که مرکز اسناد و آرشیو شهرداری به‌طور کامل به شرایط قبل باز نگشته است و تا به‌کارگیری و بارگذاری نسخه‌های پشتیبانی داده‌ها و بک‌آپ مناطق، سازمانها و شرکتها مجبورند خارج از روال معمول تصمیم‌گیری کنند.

عضو هیأت‌رئیسه شورای شهر تهران گفت: این نماینده مجلس در مصاحبه‌اش بیان می‌کند در دوره مدیریت شهری گذشته امید است قفل‌هایی که روی سامانه‌ها وجود داشته پس از هک اخیر شهرداری از بین نرفته باشد.
شربیانی با بیان این‌که در ملاقات‌های مردمی ۴ هفته اخیر و نشست‌های تخصصی کارشناسان و مدیران نواحی و مناطق در حوزه شهرسازی متوجه چالشهای ارائه خدمت به شهروندان شدم، تصریح کرد: به اذعان کاربران مناطق به‌رغم راه‌اندازی سامانه‌ها متأسفانه هنوز آرشیو الکترونیکی اسناد با اختلال یا کندی روبه‌رو هستند.

شربیانی افزود: اکنون که این نماینده مجلس به مشکلات کنونی در ارائه خدمت به شهروندان در شهرداری تهران پرداخته است، می‌توان گفت شاید موجبات نگرانی و اضطراب مردم شهر تهران در خصوص اسناد مرتبط با سوابقشان در حوز‌ه‌های معماری و شهرسازی و تحت‌الشعاع قرار گرفتن و امکان بروز خطا در مرکز مدیریت شهری و سیاست‌های ساخت و ساز وجود داشته باشد. عضو هیأت‌رئیسه شورای شهر تهران وی‌ تصریح کرد: از شهردار تهران می‌خواهم نسبت به پاسخگویی مناسب و فنی، مستند و دقیق و شفاف ادعاهای این نماینده مجلس اقدام کند.

 

  • اخذ عوارض خودرو از شهروندان تهرانی در دفاتر الکترونیک هنوز غیرممکن است

انصاف نیوز حکومتی روز ۴تیر نوشت: پس از گذشت هفته‌ها (از ۱۲ خرداد) هنوز آرشیو شهرداری برنگشته و اخذ عوارض خودرو نیز در دفاتر الکترونیک شهر غیرممکن است. به تعویق افتادن کارهای شهروندان در این حوزه، هزینه‌هایی گاه هنگفت به آنها تحمیل می‌کند. اما سؤال این است که چرا در دوره مدیریت زاکانی، شهرداری مورد حمله سایبری قرار گرفت؟

در پاسخ به این سؤال میرسلیم برای تسویه‌حساب با باند رقیب در جنگ گرگها، دل خالی کرد و گفت: وقتی ۹نفر از مدیران کاربلد و کلیدی فناوری شهرداری از مدیریت کنار گذاشته شده‌اند؛ آیا در این شرایط باید چیزی بیش از این اتفاقات انتظار داشته باشیم؟!

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/6987731d-3ac1-4583-b228-337dfc7d75d3"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات