728 x 90

قیام ایران-شماره ۱۵۵

تظاهرات مردم کازرون با شعار: وای به روزی که مسلح شویم؛ دشمن ما همین جاست، الکی میگن آمریکاست

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

فراخوان به حمایت از تظاهر کنندگان و همبستگی با خانواده دستگیرشدگان

روز چهارشنبه ۲۶اردیبهشت (۱۶مه)، بار دیگر اقشار مختلف مردم کازرون در اعتراض به طرح تجزیه و تفکیک این شهرستان، در میدان شهدای کازرون دست به تظاهرات زدند و به سمت فرمانداری این شهر راهپیمایی کردند. نیروهای سرکوبگر از نزدیک شدن تظاهر کنندگان به فرمانداری جلوگیری می‌کنند.

تظاهر کنندگان شعار می‌دادند: دشمن ما همینجاست الکی میگن (می‌گویند) آمریکاست؛ نترسید نترسید ما همه با هم هستیم؛ وای به روزی که مسلح شویم؛ کازرونی با غیرت اتحاد اتحاد؛ ما لشگر ناصر دیوان (فرمانده کازرونی جنگهای ضداستعماری) آماده‌ایم آماده‌ایم، بهر دفاع ازکازرون آماده‌ایم آماده‌ایم...

عوامل اطلاعاتی دست‌کم ۳۰تن از تظاهر کنندگان را بازداشت کردند. خانواده‌های دستگیر ‌شدگان با تجمع در مقابل اداره اطلاعات کازرون خواستار آزادی فرزندان و بستگان خود شدند.

همزمان بازاریان و کسبه کازرون دست به اعتصاب زدند و امروز از باز کردن مغازه‌های خود خودداری کردند و بازار این شهر به‌حالت تعطیل در آمد.

مقاومت ایران با درود به مردم به‌پاخاسته کازرون، عموم مردم به‌ویژه جوانان دلیر در شهرهای اطراف را به حمایت از خیزش مردم کازرون و همبستگی با خانواده‌های بازداشت‌شدگان فرامی‌خواند و از عموم مراجع بین‌المللی حقوق‌بشر خواستار اقدامی فوری و مؤثر برای آزادی بی‌قید و شرط بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر کازرون است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۶اردیبهشت ۱۳۹۷(۱۶مه ۲۰۱۸)

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b21c6908-fe9d-4386-adfe-335bb40c9e18"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات