728 x 90

تصمیم رئیسی جلاد برای حذف ارز ۴۲۰۰تومانی وهشدار مهره‌های حکومتی به گرانی و تورم بیشتر

رئیسی جلاد
رئیسی جلاد

تصمیم رئیسی جلاد برای حذف ارز۴۲۰۰ تومانی که منجر به گرانی و تورم بیشتر می‌شود، با هشدارهای پیاپی مهره‌ها و رسانه‌های حکومتی مواجه شده است.

رئیسی روز چهارشنبه لایحه حذف ارز ۴۲۰۰تومانی را به مجلس رژیم ارائه داد. این اقدام پس از جلسه وی با شماری از کارشناسان حکومتی صورت گرفت. (سایت عصر ایران رژیم ۱۹آبان)

احمد توکلی، از مهره‌های باند خامنه‌ای، که در این جلسه حضور داشت، گفت: برنامه دولت حذف ارز ۴۲۰۰تومانی و یارانه جبرانی ۱۱۰هزار تومانی برای هر نفر است. (خبرگزاری پانا رژیم ۱۹آبان)

راغفر از اقتصاددانهای معروف رژیم گفت: در جلسه رئیسی با اقتصاددانان تمامی اعضا معتقد بودند که حذف ارز ۴۲۰۰تومانی سبب افزایش تورم می‌شود. (خبرگزاری انتخاب رژیم ۲۰آبان)

وی پیش از این نیز هشدار داده بود حذف دلار ۴۲۰۰تومانی ریختن بنزین روی آتش تورم است. (خبرگزاری دانشجو رژیم ۲۰آبان)

یک کارشناس دیگر رژیم نیز هشدار داد: حذف ارز دولتی قیمت دلار را دو برابر می‌کند. (خبرگزاری موج رژیم ۲۰آبان)

همتی، رئیس کل سابق بانک مرکزی رژیم گفت: با حذف ارز ۴۲۰۰تومانی، واردات گندم افزایش می‌یابد؛ در این صورت باید سوبسید سنگینی به نانوا‌ها پرداخت شود وگرنه افزایش شدید قیمت نان باید پذیرفته شود. (سایت تجارت نیوز رژیم ۱۹آبان)

عین‌اللهی وزیر بهداشت رژیم نیز گفت: حذف ارز ۴۲۰۰تومانی دارو برای کسی که به‌طور مزمن دارو مصرف می‌کند خانمان برانداز است؛ باید تمام زندگی‌اش را بفرو شد تا بتواند دارو بخرد. (خبرگزاری انتخاب رژیم ۱۸آبان)

رسانه‌های رژیم در مورد اثر آنی این لایحه نوشتند: پیرو اخباری در مورد حذف ارز ۴۲۰۰تومانی، عده‌یی به خریداری ارز (نقدی و حواله) و سکه روی آورده‌اند و همین امر موجب افزایش قیمت ارز و سکه شده است.

(خبرگزاری انتخاب رژیم ۱۸آبان)

روزنامه فرهیختگان متعلق به ولایتی مشاور خامنه‌ای هم در وحشت از پیامدهای خطرناک وضعیت اقتصادی رژیم به رئیسی هشدار داد: در شوک‌های ارزی و حامل‌های انرژی ۹۷ و ۹۸ این تجربه را کردیم که برای مثال دولت آمد برای ایجاد درآمد و رفع کسری بودجه بنزین را گران کرد... قطعاً همین تجربه باید مدنظر دولت رئیسی هم باشد و از تجارب استفاده کند و مبادا بیاید کسریهای وحشتناکی که خود بر اثر شوک‌درمانی ایجاد شده‌اند بخواهد با شوک‌درمانی ارزی یا حامل‌ها رفع کند. (روزنامه فرهیختگان رژیم ۱۸آبان)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/bd37d40d-224d-4f3a-8ba5-6d3560955233"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات