728 x 90

گلوبال نیوز: جاستین ترودو به‌شدت نگران گزارش قطعات کانادایی در پهپادهای ایرانی است

مصاحبه جاستین ترودو نخست وزیر کانادا با خبرنگاران
مصاحبه جاستین ترودو نخست وزیر کانادا با خبرنگاران

گلوبال نیوز کانادا، روز دوشنبه ۱۴ آذر درباره نگرانی جاستین ترودو بر وجود آنتنهای ساخته شده شرکت تولید بیسیم تالیسمان کانادا در پهپادهای تهاجمی شاهد-۱۳۶ نوشت: نخست وزیر کانادا به‌شدت نگران گزارش قطعات کانادایی در پهپادهای ایرانی است.
گلوبال نیوز افزود: نخست‌وزیر جاستین ترودو از گزارشی که در پهپادهای ایرانی مورد استفاده روسیه در جنگ با اوکراین کشف شده است، «به‌شدت نگران» است.
ترودو نگرانیهای خود را با خبرنگاران در اینگرسول در اونتاریو، روز دوشنبه، پس از گزارش گلوب اند میل و کشف یک سازمان غیرانتفاعی استیت واچ، در میان گذاشت.

تحقیقات شرکت تراپ آگرسور در ماه گذشته به تفصیل نشان داد که یک آنتن ساخته شده توسط شرکت تولید بیسیم تالیسمان مستقر در اتاوا در پهپاد تهاجمی شاهد-۱۳۶ ایرانی به نمایش گذاشته شده است.
ترودو گفت: ما واضح است که به‌شدت نگران این گزارشها هستیم زیرا حتی با وجود این‌که کانادا در حال تولید نوآوریهای فن‌آوری خارق‌العاده است... ما نمی‌خواهیم این تولیدات در جنگ غیرقانونی روسیه در اوکراین یا مشارکت رژیم ایران نقش داشته باشند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/364b88d5-d5c5-401c-9041-4136a716c4e0"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات