728 x 90

ترامپ: ۱۴روز پیش رو بسیار بسیار دردناک خواهد بود

کرونا در آمریکا
کرونا در آمریکا

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۹۹ خطاب به آمریکایی‌ها گفت: «از تک‌تک آمریکایی‌ها می‌خواهم که برای روزهای دشواری که پیش رو داریم آماده باشند. دو هفته بسیار بسیار دردناک در پیش داریم.»

ترامپ این سخنان را در حالی بیان می‌کرد که ۸۶۵نفر روز سه‌شنبه در پی ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان خود را در آمریکا از دست دادند. به این ترتیب شمار جان‌ باختگان بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در این کشور از چهار هزار نفر فراتر رفت.

آمار مبتلایان به ویروس کووید ۱۹در آمریکا از ۱۸۸هزار نفر فراتر رفته است.

گفته می‌شود آمار روزانه مرگ و میر بر اثر ابتلا به این ویروس در حالی در آمریکا به ۸۶۵نفر رسید که این کشور برخلاف کشورهایی هم‌چون ایتالیا و اسپانیا هنوز به زمان اوج (پیک) شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» نرسیده است.

مقامات دولت آمریکا پیش‌بینی کرده‌اند که با محدودیت‌هایی که اکنون در این کشور به اجرا گذاشته شده است بین ۱۰۰تا ۲۴۰هزار نفر بر اثر شیوع ویروس جدید کرونا جان خود را از دست خواهند داد. این در حالی است که این رقم در صورت عدم اجرای محدودیتهای به اجرا گذاشته شده برای رعایت فاصله اجتماعی بین یک میلیون و ۵۰۰هزار تا دو میلیون و ۲۰۰هزار قربانی خواهد بود.