728 x 90

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری نیک شهر، عسلویه، کارخانه چینی تقدیس گناباد و بازاریان شهرستان نقده

تجمع اعتراضی بازاریان شهرستان نقده
تجمع اعتراضی بازاریان شهرستان نقده

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری نیک شهر

روز یکشنبه ۱۸آبان، کارگران شهرداری نیک شهر در استان سیستان و بلوچستان در اعتراض به عدم پرداخت ۴ماه دستمزد معوقه خود اقدام به برگزاری تجمع کردند.

کارگران معترض با بیان این‌که چهار ماه است که هیچگونه دریافتی نداشته‌اند، گفتند عدم دریافت حقوق به موقع، مشکلات زیادی در زندگی آنها ایجاد کرده به‌ویژه در این برهه زمانی که به‌علت شیوع ویروس کرونا کسب و کارها کساد و گرانیها بیداد می‌کند.

آنها افزودند: خانواده‌هایشان روزگار سختی را سپری می‌کنند به‌طوریکه نمی‌توانند ابتدایی‌ترین اقلام و اجناس مصرفی مورد نیاز خود را تأمین کنند.

-تجمع اعتراضی کارگران شهرداری نیک شهر

تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری عسلویه

روز یکشنبه ۱۸آبان شماری از کارگران پیمانکاری عسلویه در اعتراض به شرایط نامناسب شغلی خود تجمع کردند.

کارگران معترض گفتند، در اعتراضات سراسری مرداد ماه، طبق مصوبات کمپین پروژه‌یی که به همه کارفرمایان ابلاغ گردید، کارگران بایستی یک نسخه از قرارداد را از کارفرما تحویل گرفته و به همراه داشته باشند.

اما پس از گذشت سه ماه از کمپین اعتراضات سراسری کارگران پایپینگ و پروژه‌یی در شرکت‌های نفت، پتروشیمی و نیروگاههای برق، کارگران عسلویه بدون قرارداد مشغول به کار هستند و برخلاف آنچه در کمپین پنجم به تصویب رسید، کارفرمایان در آخرین ماه قرارداد، کارگران را وادار به امضا آن می‌کنند.

-تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری عسلویه

تجمع کارگران کارخانه چینی تقدیس گناباد

روز یکشنبه ۱۸ آبانماه جمعی از کارگران کارخانه چینی تقدیس واقع در شهرک صنعتی گناباد در استان خراسان رضوی در اعتراض به عدم پرداخت ۴ماه دستمزد معوقه خود دست به‌تجمع زدند.

شایان ذکر است، طی روزهای گذشته و به‌دنبال اعتراضات کارگران این واحد تولیدی، سه جلسه با حضور فرماندار رژیم در شهرستان گناباد، رئیس اداره اطلاعات رژیم در گناباد، سرکردهٔ سپاه، فرماندهٔ نیروی سرکوبگر انتظامی و ادارهٔ کار برای رفع مشکل کارگران برگزار شده است ولی تاکنون موفق به حل مشکلات کارگران نشده‌اند.

کارگران معترض گفتند، در جریان این جلسات از حضور نماینده کارگران به جلسه خودداری شده و هر سه جلسه بدون حضور نماینده کارگران برگزار شده است.

تجمع اعتراضی بازاریان شهرستان نقده

بازاریان شهرستان نقده روز یکشنبه ۱۸آبان۹۹ به‌دلیل رکود اقتصادی ناشی از کرونا و بسته شدن مغازه‌هایشان دست به تجمع اعتراضی زدند .