728 x 90

تایمز لندن: چگونه رژیم ایران از مافیای اروپایی برای کشتن مخالفان سیاسی خود استفاده می‌کند

 آلخو ویدال کوادراس رئیس کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت
آلخو ویدال کوادراس رئیس کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت

تایمز لندن

چگونه رژیم ایران از مافیای اروپایی

برای کشتن مخالفان سیاسی خود استفاده می‌کند

مصاحبه با پروفسور آلخو ویدال کوادراس رئیس کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت

 

تایمز انگلستان در مصاحبه‌یی با پروفسور آلخو ویدال کوادراس به هنگام سفر او به انگلستان ضمن شرح اقدام تروریستی رژیم برای ترور پروفسور ویدال کوادراس در مادرید، به‌نحوه آشنایی و حمایت وی از مقاومت ایران هنگامی که نماینده پارلمان اروپا بود می‌پردازد و می‌نویسد: ویدال خیلی زود با افراد کلیدی در اپوزیسیون ایران، از جمله مریم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران آشنا شد. ائتلاف وسیعی از سازمانها، گروهها و شخصیت‌های دموکراتیک ایرانی که یک پارلمان در تبعید است. این واقعیت که یک زن را به‌عنوان رئیس‌جمهور منتخب برای دوره انتقالی پس از سقوط رژیم روحانیان انتخاب کرده‌اند، مهم است. داستان مریم رجوی ویدال-کوادراس را تحت تأثیر قرار داد. او می‌خواست کمک کند.

او می‌گوید در نهایت من بسیار درگیر شدم تا جایی که امروزه افتخار این را دارم که دشمن شماره ۱ رژیم ایران باشم.

در بخش دیگری از این مصاحبه در تایمز آمده است: فعالیت‌های ویدال چنین تأثیرگذاری‌یی در امور رژیم ایران داشت که در سال ۲۰۲۲ وزارت امور خارجه رژیم ایران تحریم‌هایی علیه او اعمال کرد. ویدال-کوادراس لیستی از تحریم‌شدگان را به من می‌دهد که نام او - در بالای لیست - با زرد مشخص شده است. او و دیگران در لیست به "اقدامات عمدی برای حمایت از تروریسم"و بسیاری چیزهای دیگر متهم شده‌اند. او می‌گوید:"آنها می‌خواستند ما را بترسانند"، اما او در کمپین خود برای آینده بهتر برای ایرانیان پافشاری کرد.

تایمز سپس شرحی از جریان اقدام تروریستی رژیم علیه دکتر آلخو ویدال کوادراس و دستگیری شماری از افراد دست‌اندرکار این ترور توسط پلیس اسپانیا می‌دهد.

تایمز لندن می‌افزاید ویدال کوادراس متقاعد شده است که رژیم ایران سال گذشته با گروه‌های مافیایی قرارداد بسته است تا این حمله را به‌عنوان بخشی از آخرین شیوه عملیاتی خود انجام دهند. اگر پیوندها ثابت شود، تلاش برای قتل ویدال کوادراس ممکن است اولین قتل هدفمند توسط مافیای مراکشی در اسپانیا باشد که با اختلافات داخلی ارتباطی ندارد.

ویدال کوادراس می‌گوید در گذشته مقامات رژیم [افرادی] را از ایران برای انجام ترور می‌فرستادند... اما حالا آنها روش خود را تغییر داده‌اند. آنها به مافیا پول می‌دهند تا کار را انجام دهند، ". آنها به‌دنبال سیاستمدارانی هستند که جرأت انتقاد از رژیم را دارند. ویدال کوادراس تأکید می‌کند که به‌نظر می‌رسد که رژیم ایران از طیف وسیعی از باندهای جنایتکار به جای تکیه بر یک گروه استفاده می‌کند.

تایمز لندن در بخش دیگری از این مطلب نوشت: هم‌چنین در اتاق با ما دوست ویدال کوادراس، مخالف ایرانی حسین عابدینی حضور دارد. او نیز مانند ویدال چهار دهه گذشته را صرف تلاش برای افشای اقدامات وحشیانه رژیم ایران و نقض حقوق‌بشر کرده است. او هم‌چنین می‌داند که ترور شدن چگونه است. او از چندین تلاش برای ترور جان سالم به در برده است. اولین بار در مارس ۱۹۹۰ زمانی که یک جوخه ترور پس از یک کمین در استانبول به قفسه سینه و شکم او شلیک کرد.

در انتهای مصاحبه تایمز با پروفسور آلخو ویدال کوادراس آمده است: ویدال کوادراس می‌گوید که سیاست غرب در رابطه با جمهوری اسلامی در طول ۴۰سال گذشته مماشات بوده است. اما این یک واقعیت است که این سیاست شکست‌خورده است. رژیم ایران و شبه‌نظامیان نیابتی آن در خاورمیانه، جنگ‌افروزی و تروریسم را تمرین می‌کنند و هر چه غرب بیشتر تلاش کند تا با امتیاز دادن آنها را آرام کند، تهاجمی‌تر می‌شوند. ویدال کوادراس مصمم است که رژیم ایران را در انزوای بین‌المللی و مالی از طریق تحریم‌های اقتصادی بیشتر در طول زندگی خود ببیند.

(تایمز لندن ۲۶خرداد)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0939b48d-029e-4a75-a04e-a6e7b141699a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات