728 x 90

تاکتیک‌های «زمین سوخته» سایبری رژیم ایران

 سایبری - عکس از آرشیو
سایبری - عکس از آرشیو

وبسایت «وایرد» در گزارشی تفصیلی نوشت رژیم ایران به‌دلیل از دست دادن کنترل خود در زیر فشار اعتراضات و تظاهرات ضدحکومتی، تلاش می‌کند با استفاده از تاکتیک‌های «زمین سوخته» یک فضای بی‌اعتمادی کامل میان مخالفان خود ایجاد کند.

این وبسایت نوشت با ادامه اعتراضات سراسری در ایران، ارتش سایبری رژیم تاکتیک‌های قدیمی خود را توسعه داده است و تلاش می‌کند با بکارگیری ترفندهای جدید فضای بی‌اعتمادی ایجاد کند و از آن طریق اعتراضات سراسری در ایران را به انحراف بکشاند.

کارشناسان در این باره گزارش کرده‌اند ارتش سایبری رژیم این روزها از استراتژی «اثر دومینو» استفاده می‌کند به این ترتیب که اول خود را به اهداف کم‌ وزن نزدیک می‌کند و سپس با استفاده از اعتبار آنها خود را به اهداف پُر وزن می‌رساند و ضربه می‌زند.

این گزارش در ادامه می‌افزاید برخی از عوامل سایبری رژیم در یک مدت طولانی حرف‌های مخالف رژیم می‌زنند، از اعتراضات و تظاهرات ضد رژیم حمایت پُرشور می‌کنند، و بدین ترتیب در بین مردم و مخالفان رژیم اعتبار کسب می‌کنند، سپس آنها در نهایت با استفاده از اعتمادی که کسب کرده‌اند اهداف خود را پیش می‌برند.

به‌نوشته «وایرد»، به‌عنوان نمونه، یک حساب کاربری به نام «سارا شکوهی» در اکتبر ۲۰۲۲ در توئیتر ایجاد شد که ادعا می‌کرد «پژوهشگر خاورمیانه» است. این حساب چندین ماه مواضع ضد رژیم ایران گرفت و از اعتراضات و تظاهرات سراسری در ایران حمایت کرد تا این‌که در نهایت مشخص شد که این یک پروژه فیشینگ برای دستیابی به اطلاعات مخالفان رژیم است.

یکی دیگر از روش‌های فتنه‌انگیزی سایبری رژیم ایران این است که با ایجاد تفرقه مخالفان رژیم را رو در روی هم قرار می‌دهد تا آنها را تضعیف کند و این کار را از طریق ساختن اکانت‌های فیک انجام می‌دهد.(العربیه فارسی ۲فروردین)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/6a1bd311-676a-489b-b632-84cc08aeb295"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات