728 x 90

تام کاتن و شماری دیگر از اعضای سنای آمریکا طرحی برای حمایت از قربانیان تروریسم ایران ارائه کردند

سناتور تام کاتن
سناتور تام کاتن

تام کاتن سناتور از ایالت آرکانزاس به همراه شماری دیگر از نمایندگان سنای آمریکا طرحی را ارائه کردند که به موجب آن، شهروندان آمریکایی که عضوی از خانواده آنها قربانی حملات تروریستی مورد حمایت رژیم ایران بوده، بتوانند در دادگاه شکایت کرده و غرامت درخواست کنند.

در این خبر که در روز جمعه ۲۷ اردیبهشت ۹۸  با اعلام جزئیات  در وبسایت سناتور کاتن منتشر شده، آمده است: در جریان عملیات تروریستی سال ۱۹۸۳از سوی عوامل دست‌نشانده ایران، ۲۴۱آمریکایی از جمله ۲۲۰عضو نیروی دریایی آمریکا کشته شدند. طرح ما کمک می‌کند تمامی خانواده قربانیان از پولی که ایران پولشویی کرده، بتوانند غرامت بگیرند.

شلدون وایت‌هاوس، سناتور دموکرات ایالت رود آیلند هم که از امضا کنندگان این طرح است، گفت: این طرح که مورد توافق هر دو حزب است، اقدامی در تأمین عدالت برای قربانیان بمب‌گذاری بیروت است.

مارکو روبیو سناتور جمهوریخواه ایالت فلوریدا، جیم اینهاف سناتور جمهوریخواه ایالت اوکلاهما، تد کروز سناتور جمهوریخواه ایالت تگزاس، داگ جونز سناتور دموکرات ایالت آبالاما، جانی آیزاکسون سناتور جمهوریخواه ایالت جورجیا از حامیان این طرح در سنا هستند.

در مجلس نمایندگان هم گرگ پنس نماینده جمهوریخواه از ایالت ایندیانا و روبن گالیگو نماینده دموکرات ایالت آریزونا، طرح مشابه آن را تهیه و ارائه کرده‌اند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات