728 x 90

بیش از ۴۰۰۰نفر جانباختگان کرونا در ۱۶۶شهر

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

خامنه‌ای از فرط درماندگی با ناشیگری بسیار در توجیه مأموریت نیروهای مسلح رژیم برای مقابله با قیام به حربه احتمال حمله بیولوژیکی متوسل شد

 

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز، جمعه ۲۳ اسفند اعلام کرد شمار جانباختگان کرونا در سراسر کشور قطعاً از مرز ۴۰۰۰نفر گذشته است. شمار قربانیان در قم به ۶۵۰، در تهران به ۵۷۰، در گیلان به ۵۵۱، در خراسان رضوی به ۳۷۶، در مازندران به ۳۱۴، در گلستان به ۳۰۲، در کردستان به ۱۲۳، در لرستان به ۱۲۰، در همدان به ۱۹ و در ایلام به ۱۴نفر افزایش یافته است. این علاوه بر آمار قربانیان در ۲۱استان دیگر است.

 

به‌خاطر آمار جانباختگان که ساعت به ساعت افزوده می‌شود، نجفی نماینده مجلس ارتجاع به روحانی نوشت: «علی‌رغم سیاست عادی‌نمایی در پیش گرفته شده، زبانه‌های بحران شعله‌ورتر می‌شود و ساعات طلایی مهار آن از کف می‌رود و به نقطه بازگشت‌ناپذیر نزدیک می‌شویم».

به گزارش خبرگزاری حکومتی ایسنا رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: «از بین مراجعات روز سه‌شنبه، ۱۰درصد و روز چهارشنبه ۳۰درصد و روز پنجشنبه ۵۰درصد آزمایش مثبت شده‌ است. در هفته سوم فروردین ۴۰۰هزار نفر در این استان مبتلا خواهند شد این در حالی است که بیمارستانهای ما فقط برای ارائه خدمات به چهار هزار نفر جا دارند، در صورت افزایش مبتلایان و افت کیفیت خدمات، ۴۰درصد بستریها فوت خواهند کرد».

برای مقابله با خشم فزاینده مردم از پنهان‌کاری مجرمانه و بی‌عملی رژیم، روز گذشته خامنه‌ای پاسدار سرلشکر باقری رئیس ستاد نیروهای مسلح را مأمور تشکیل «قرارگاه بهداشتی و درمانی» کرد تا به پیشگیری و درمان کرونا بپردازد. اما هدف واقعی پیشگیری از خیزشهای مردمی و مقابله با اعتراضات اجتماعی است.

خامنه‌ای از فرط درماندگی با ناشیگری بسیار در توجیه مأموریت نیروهای مسلح رژیم برای مقابله با قیام به حربه احتمال حمله بیولوژیکی متوسل شد و گفت: «این اقدام با توجه به قرائنی که احتمال ”حمله‌ٔ بیولوژیکی“ بودن این رویداد را مطرح کرده می‌تواند جنبه‌ٔ رزمایش دفاع بیولوژیک نیز داشته و بر اقتدار و توان ملّی بیفزاید».

 

امروز پاسدار باقری بعد از اولین نشست، از اهداف سرکوبگرانه قرارگاه مورد نظر خامنه‌ای پرده برداشت و گفت: «کمیته انتظامی و امنیتی ما به همراه وزارت کشور و استانداران روال خلوت کردن فروشگاهها و خیابان‌ها و جاده‌ها... را انجام می‌دهند که این کار هم در ۲۴ساعت آینده سازماندهی خواهد شد».

 

خانم مریم رجوی در مورد ترفند ناشیانه و طرح و برنامه‌های سرکوبگرانه خامنه‌ای گفت: این تشبثات و تلاشهای مذبوحانه، خشم و نفرت مردم ایران را از نظام درمانده و منحوس ولایت فقیه افزایش می‌دهد که ۴۰سال است کاری جز جنایت و آدمکشی و چپاول مردم ایران ندارد. مردمی که به رساترین زبان می‌گویند دشمن ما همین‌جاست و شعار می‌دهند خامنه‌ای روحانی کرونای ما شمایید.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۳ اسفند ۱۳۹۸(۱۳مارس۲۰۲۰)