728 x 90

بیانیه ۲۰۰تن از اعضای مجلس ارتجاع در همدستی با خامنه‌ای برای ممنوع کردن ورود واکسن به ایران

مجلس ارتجاع - ۲۱دی
مجلس ارتجاع - ۲۱دی

۲۰۰تن از اعضای مجلس ارتجاع به‌دنبال اظهارات خامنه‌ای مبنی بر ممنوعیت ورود واکسنهای ساخت آمریکا و انگلستان و فرانسه، در همدستی با وی بیانیه‌یی را صادر کردند.

قاضی‌زاده هاشمی که ریاست جلسه مجلس ارتجاع را به‌عهده داشت با دروغگویی آشکار گفت: «مقام معظم رهبری این شرکت بدنام را که واکسن تولید می‌کند در آمریکا را واکسن‌اش را ممنوع کردند برای ورود شرکتی که در خود آمریکا بیشتر از ۵بار متهم شده و محکوم شده برای نقصانهای علمی که داشته و ضرر و زیانی که به مردم رسانده در استفاده از داروها و واکسنهایش متأسفانه این شرکت حاضر نیست نه تضمین بدهد در مورد واکسن خودش و عوارض احتمالی را بپذیرد و نه حاضر است جبران خسارت بکند یعنی در قراردادی که با کشورهای دیگر هم بستند متأسفانه برخی از این کشورهای منطقه هم با آن قرارداد بستند حاضر نشده نه عوارض احتمالی واکسیناسیون را بپذیرد به‌خاطر این‌که تکنولوژی کاملاً جدید هست ناشناخته هست و نه حاضر شده که اگر کسی دچار مشکل بشود خسارت بپردازد».

قاضی‌زاده هاشمی افزود: «ما وقتی دانش فنی داریم دانشمندان بسیار خوبی داریم واکسن‌هایی می‌توانیم تولید بکنیم که این واکسن ها در سطح استاندارد جهانی هست این واکسنها را می‌توانیم صادر کنیم».

سخنان قاضی‌زاده هاشمی و بیانیه مجلس ارتجاع در حالی است که اکثر کشورهای جهان با شرکتهای فایزر برای تهیه واکسن کرونا قرارداد بسته‌اند و در حال واکسیناسیون مردم کشورشان هستند.

مایکل رایان مدیر اجرایی برنامه‌های اضطراری سازمان بهداشت جهانی روز ۲۰دی با اشاره به موضع‌گیری خامنه‌ای گفت: نهاد جهانی بهداشت به‌طور مکرر خواسته است که ویروس کرونا و حالا واکسن کرونا را سیاسی نکنید. این مقام سازمان بهداشت جهانی در یک کنفرانس خبری در ژنو گفت خواهشا نگذارید این واکسن نیز سیاسی شود.

همزمان عفو بین‌الملل طی بیانیه‌یی اعلام کرد: علی خامنه‌ای واکسن نجات بخش کووید۱۹ از انگلستان و آمریکا برای میلیون‌ها نفر از مردم ایران را ممنوع کرده است که در راستای اهانتهای مستمر مقامات رژیم ایران به حقوق‌بشر از جمله حق حیات و سلامتی است.

این حق هر کسی است که در برابر کووید۱۹ حفاظت شود و واکسن‌هایی که ایمنی و مؤثر بودن آنها ثابت شده در این تلاش نقشی کلیدی دارند.

یادآوری می‌شود روز ۱۹دی۹۹ خامنه‌ای در رابطه با خرید واکسن کرونا با بیرحمی و قساوت همه پرده‌ها را کنار زد و گفت که از اول با وارد کردن واکسن مخالف بوده است. وی هیچ تردیدی باقی نگذاشت که اولین مسئول کشتار هزاران تن از هموطنان محروم و ستمدیده در قربانگاه کروناست. وی گفت: «ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است این را من به مسئولان هم گفتم الآن هم به‌طور عمومی می‌گویم... اگر کارخانه فایزرشان می‌تواند واکسن درست کند چرا به ما می‌خواهند بدهند خب خودشان مصرف کنند این‌قدر مرده و کشته زیاد نداشته باشند... انگلیس هم همین جور». وی در مورد واکسنهایی که مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی است گفت: «به اینها اطمینان هم نیست من واقعاً اعتماد هم ندارم نمی‌دانم گاهی اوقات اینها می‌خواهند واکسن را روی ملتهای دیگه امتحان کنند ببینند اثر می‌کند یا نمی‌کند... البته به فرانسه هم خوش‌بین نیستم... از جاهای دیگر می‌خواهند واکسن تهیه کنند جای مطمئنی باشد هیچ اشکالی ندارد».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a9e4dd80-b4a7-47cb-85b9-d7a762a40a94"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات