728 x 90

بیانیه کمیته شهرداران فرانسه برای یک ایران دموکراتیک: گفتگو با رژیم ایران بی‌فایده است

بیانیه کمیته شهرداران فرانسه برای یک ایران دموکراتیک
بیانیه کمیته شهرداران فرانسه برای یک ایران دموکراتیک
  • بیانیه کمیته شهرداران فرانسوی برای یک ایران دموکراتیک- پاریس ۲۱اوت ۲۰۱۹
  • ۴۰سال گذشته روشن ساخته که گفتگو با رژیم ایران بی‌فایده است.
  • پیام ما روشن است: به ظریف در فرانسه خوشآمد نمی‌گوییم و هر سفر مقامات رژیم ایران به فرانسه باید لغو شود.
  • ظریف شخصاً درگیر پروژه بمب‌گذاری نافرجام در گردهمایی ویلپنت در تاریخ ۳۰ژوئن ۲۰۱۸ بود.
  • ظریف رئیس دیپلمات دستگیر شده رژیم ایران است که قصد داشت در ویلپنت انفجار ایجاد کند.
  • در طول سال گذشته یک سفیر و چهار دیپلمات رژیم ایران به‌دلیل دست داشتن در فعالیت‌های تروریستی با بهره‌گیری از مصونیت دیپلماتیک که تحت نظارت شخص ظریف بودند از کشورهای مختلف اروپا اخراج شده‌اند.

 

ما متوجه شدیم که دولت فرانسه قبول کرده که محمد جواد ظریف وزیر خارجه رژیم ایران را که شخصاً درگیر پروژه بمب‌گذاری نافرجام در گردهمایی در ویلپنت در تاریخ ۳۰ژوئن ۲۰۱۸ بود، بپذیرد

اعضای "کمیته شهرداران فرانسه برای یک ایران دموکراتیک" که از مقاومت ایران حمایت می‌کنند، در آن روز در گردهمایی ویلپنت حضور داشتند و در کنار بسیاری از منتخبان قرار داشتند، ما می‌توانستیم جزء قربانیان چنین " کشتار" ی باشیم.

ما به‌عنوان "کمیته شهرداران فرانسه برای یک ایران دموکراتیک اخبار و وقایع این کشور را از نزدیک دنبال می‌کنیم. اقداماتی که دولت فرانسه پس از آشکار شدن نقش رژیم ایران در این حمله انجام داده، در سطح جنایتی که برنامه‌ریزی شده بود، نیست. بی‌عملی دولت فرانسه علیه رژیم ایران در این مورد برای ما کاملاً غیرقابل درک است.

فراموش نمی‌کنیم که ظریف رئیس کل سفارتخانه‌های رژیم ایران در جهان است و رئیس دیپلمات دستگیر شده رژیم ایران است که به‌خاطر قرار دادن بمب در اختیار تروریستها هم‌اکنون در زندان است، چرا که قصد داشت در ویلپنت انفجار ایجاد کند. در طول سال گذشته یک سفیر و چهار دیپلمات رژیم ایران به‌دلیل دست داشتن در فعالیت‌های تروریستی با بهره‌گیری از مصونیت دیپلماتیک که تحت نظارت شخص ظریف بودند، از کشورهای مختلف اروپا اخراج شده‌اند

در مورد وضعیت حقوق‌بشر در ایران، سازمان عفو بین‌الملل سال ۲۰۱۸ را در ایران "سال شرم" نامگذاری کرده است. عفو بین‌الملل از "سرکوب وحشتناک مخالفان با دستگیری بیش از ۷۰۰۰نفر" ابراز نگرانی کرده است.

هیومن رایتس واچ، گزارش جدیدی را در روز جمعه ۹اوت ۲۰۱۹ منتشر کرد که نشان می‌دهد رژیم ایران از زمان تصدی حسن روحانی حداقل ۳۸۰۰نفر را اعدام کرده است. در این اعدام ها، ۳۸نوجوان، ۹۳زن، ۹۱زندانی سیاسی و ۲۱۹نفر در زندان به‌دار آویخته شدند. در این گزارش اشاره شده است که از روز اول، رژیم ایران حکومت خود را بر پایه‌های سرکوب داخلی و صدور تروریسم و یک ذهنیت دینی ارتجاعی سوار شده است.

فرانسه کشورحقوق‌بشر، در برابر نقض گسترده و جدی حقوق‌بشر توسط آخوندها نمی‌تواند بی‌تفاوت یا همدست باشد. باند حاکم در تهران، به‌رغم شعارهای جنگ‌طلبانه، از نظر اقتصادی بسیار وضعش خراب است. سیاست مماشات سالهای اخیر و توهمات در قبال هژمونی رهبر معنوی ایران شکست سختی خورد

تعهدات بین‌المللی فرانسه برای صلح و امنیت و اصول جمهوریخواهانه ما باید ما را به محکوم کردن "واقعیت وحشیانه دیکتاتوری آخوندها" در ایران سوق دهد

ما فریب نمی‌خوریم. تاریخچه ۴۰سال گذشته این را روشن ساخته است که گفتگو با این رژیم بی‌فایده است. و منجر به متوقف کردن توطئه‌های تروریستی این رژیم از جمله طراحی انفجار در ویلپینت نشده است. کما این‌که این گفتگوها مانع حمله رژیم به سوریه، لبنان، یمن و جاهای دیگر نشده است. هم‌چنانکه مانع سرکوب یا اعدام مردم در ایران نشده است و قطعاً آنچیزی که به برجام برمی‌گردد، به نتیجه نخواهد رسید.

بنابراین پیام ما روشن است: ما به ظریف در فرانسه خوشآمد نمی‌گوییم و هر سفر این فرد و سایر مقامات رژیم فعلی ایران به فرانسه باید لغو شود.

ژان فرانسوا لوگاره

شهردار منطقه یک پاریس

کمیته شهرداران فرانسه برای یک ایران دموکراتیک

 

شهرداری منطقه ۱پاریس

شهرداری منطقه یک پاریس روز گذشته با نصب یک پلاکارد ضمن ابراز انزجار از حضور جواد ظریف وزیر خارجه دیکتاتوری تروریستی آخوندها در پاریس اعلام کرد: ظریف وزیر خارجه آخوندها پرنسیپهای ما را خدشه‌دار می‌کند. به او خوش‌آمد گفته نمی‌شود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات