728 x 90

بیانیه کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد: سپاه پاسداران رژیم ایران تهدیدی برای صلح جهانی است و باید در اروپا لیست‌گذاری شود

بیانیه کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد
بیانیه کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد

کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد با حمایت از لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران توسط رئیس‌جمهور آمریکا، از کشورهای اروپایی خواست به اقدام مشابه ایالات متحده مبادرت کنند، چرا که سپاه پاسداران تروریسم را به‌عنوان ابزار سیاست‌های حکومت ایران به کار می‌گیرد.

 

بیانیه کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد:

سپاه پاسداران رژیم ایران تهدیدی برای صلح جهانی است

و باید لیست‌گذاری شود

کمیته آلمانی همبستگی برای یک ایران آزاد، متشکل از نمایندگان مجلس و شخصیتهای سیاسی و حقوق‌بشری آلمان، طی بیانیه‌یی ضمن استقبال از لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران اعلام کرد:

با طبقه‌بندی سپاه پاسداران به‌عنوان یک سازمان تروریستی توسط دولت آمریکا، این واقعیت در نظر گرفته می‌شود که سپاه فعالآنه از تروریسم به‌عنوان ابزار سیاست‌های حکومت ایران استفاده و آنرا ترویج و تأمین مالی می‌کند. علاوه بر این، اتحادیه اروپا برای یک سال دیگر تحریم‌های خود علیه رژیم ایران به‌خاطر نقض حقوق‌بشر را تمدید کرد. هر دو اقدام ضروری بود تا به رژیم ایران برای تغییر سیاست‌های غیرانسانی و خطرناک خود فشار آورده شود.

کمیته آلمانی همبستگی برای یک ایران آزاد مکرراًً اعلام کرده بود که سپاه پاسداران، به‌عنوان یک نیروی سرکوبگر بر اساس قانون اساسی و اراده دیکتاتوری مذهبی، یک ابزار قدرتمند و سرکوبگر است که خامنه‌ای علیه مردم ایران استفاده می‌کند. علاوه بر این، سپاه پاسداران، کنترل نیروی قدس را برعهده‌ دارد که در خارج از کشور پشتیانی مالی و انجام ترور را برعهده داشته و مرتکب قتلهای سیاسی می‌شود.

همچنین سپاه پاسداران یک ارگان بزرگ اقتصادی است که زمینه‌های کلیدی تجارت و صنعت در ایران را کنترل کرده، بر واردات و صادرات نظارت می‌کند و سرمایه‌اش را در درجه اول از صادرات نفت به‌دست می‌آورد، علاوه بر این، صنعت هسته‌یی و موشکی و توسعه تکنولوژی را تحت فرمان خود دارد.

 

بیانیه کمیته آلمانی همبستگی برای یک ایران آزاد می‌افزاید:

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نه تنها دارای یک ساختار بی‌رحمانه و غیرانسانی برای سرکوب در داخل است، بلکه طبق قانون اساسی رژیم ایران، مسئول پیشبرد و گسترش بنیادگرایی با توسل به خشونت در سراسر جهان است.

بنابراین، سپاه پاسداران ایران تهدیدی برای صلح جهانی است و باید لیست‌گذاری و ممنوع شود. بسیاری از کشورها، از جمله کشورهای اروپایی، مدتهای مدید این خطر را نادیده گرفتند و برخی از آنها سازمان مجاهدین را که بارها به‌عنوان یک جنبش دموکراتیک برای ایران آزاد بر ماهیت تروریستی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید می‌کرد را مورد بی‌احترامی قرار دادند.

بنابراین، اقدام کنونی دولت ایالات متحده آمریکا در لیست‌گذاری سپاه پاسداران، گامی درست بوده و از حمایت کامل کمیته آلمانی همبستگی برای یک ایران آزاد برخوردار است.

علاوه بر این، کمیته آلمانی همبستگی برای یک ایران آزاد، از اتحادیه اروپا می‌خواهد تا اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد. تجارت با ایران و نادیده گرفتن فعالیت‌های تروریستی رژیم ایران و نقض حقوق‌بشر باید متوقف شود.

  • اوتو برنهارد، رئیس کمیته، عضو هیأت‌رئیسه بنیاد کنراد آدنائر، معاون سابق وزیر
  • مارتین پاتسلت، عضو هیئـت رئیسه کمیته، نماینده مجلس فدرال آ‌لمان
  • کریستیان سیمرمان، عضو هیأت‌رئیسه کمیته، سردبیر خبرنامه حقوق بشر

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات