728 x 90

بیانیه جمعی از کارکنان و کارمندان راه‌آهن نسبت به وضعیت بد معیشتی

بیانیه جمعی از کارکنان و کارمندان راه‌آهن نسبت به وضعیت معیشتی
بیانیه جمعی از کارکنان و کارمندان راه‌آهن نسبت به وضعیت معیشتی

بیانیه زیر توسط جمعی از کارکنان و کارمندان راه‌آهن خطاب به هموطنان و همکارانشان در رابطه با وضعیت بد معیشتی و به‌خصوص حقوق ماهانه و عدم پرداخت حقوقشان و مشکلاتی که دارند اشاره شده است.

متن بیانیه بشرح زیراست:
هموطنان و همکاران عزیز

در شرایط بسیار وخیمی به‌سر می‌بریم که طاقت انسان را فرسوده و از بین می‌برد .

ما صبح از ساعت ۵/۶ سرکار می‌رویم اگر ماشین‌آلات‌مان خراب شود باید خودمان تعمیرش کنیم که ممکن است تا ۱۲شب زمان ببرد اما برای کاری که انجام می‌دهیم برای تعمیرات حقوقی دریافت نمی‌کنیم.

وضعیت بیمه‌مان خراب است و استرس این را داریم که هر وقت مریض می‌شویم دفترچه‌مان اعتبار دارد یا نه؟ و بیمه تکمیلی نداریم و نمی‌ریزند .

با این افزایش ۲۰۰تومانی که دولت تأیید کرده برای بن کارگری به‌زور حقوقمان به ۲۷۰۰ می‌رسد.

قبلا مأموریت می‌رفتیم و به ما ۱۰۰ساعت اضافه کار می‌دادند الآن تو مأموریت هم ۱۰ساعت برای ما اضافه کار نمی‌دهند. ما خدا خدا می‌کنیم ماهی یکی از حقوقهای عقب‌افتاده‌مان را بریزند.

وقتی قطعه‌مان خراب می‌شود می‌گویند با همینها تا جایی که امکان دارد کار کنید هر وقت از بین رفت ماشین از کار افتاد تعمیرش می‌کنیم.

تعمیر اتی که با ۶۰تومن می‌شود انجام داد انجام نمی‌شود و بعد خرابیهای با هزینه ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیونی ببار می‌آورد. اکثراً خسته و کوفته هستیم و زمان خوابیدن نداریم و در حقیقت مردگان متحرکیم. و اصلی‌ترین مشکل عدم واریزی حقوق ماست که انتظار داریم لااقل همین پولی که به ظاهر این شرکت حق ما می‌داند را به ما به موقع بدهد...

هموطنان عزیز این است گوشه‌ایی از وضعیت کارکنان راه‌آهن و مشکلاتی که وجود دارد و این مشکلات یکی دوتا نیست، و وضعیت معیشتی روز بروز بدتر خواهد شد، و فکر می‌کنیم که سکوت در برابر این بی‌عدالتی روا نیست و از همه عزیزان و هموطنان درخواست داریم که صدای حق‌طلبی ما را به هرکجا که می‌توانند برسانند.

جمعی از کارکنان و کارمندان راه‌آهن

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/fa31dc0c-87ab-4683-88c0-5223ed99eefc"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات