728 x 90

بیانیه اکثریت نمایندگان پارلمان مالت در حمایت از آلترناتیو دموکراتیک و لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران

پارلمان مالت
پارلمان مالت

حمایت از آلترناتیو دموکراتیک

برای تغییر رژیم ایران

و صلح در خاورمیانه

 

حمایت بین‌المللی

از برنامه ۱۰ماده‌یی مریم رجوی

 

بیانیه اکثریت نمایندگان پارلمان مالت

اکثریت نمایندگان پارلمان مالت

به کارزار جهانی حمایت از طرح ده ماده‌یی خانم رجوی،

لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران و

برسمیت شناختن مبارزه کانون‌های شورشی پیوستند

 

اکثریت نمایندگان پارلمان مالت از تمامی احزاب (۴۱نماینده از ۷۹نماینده)

از جمله شماری از رؤسای کمیته‌های پارلمانی

نقض فاحش حقوق‌بشر به‌ویژه سرکوب زنان را در ایران محکوم کردند

و به حسابرسی از مسئولان قتل‌عام ۱۳۶۷ به‌خاطر جنایت مستمر علیه بشریت

فراخوان دادند

 

از آنجایی که رژیم ایران همهٔ راههای فعالیت سیاسی را برای تغییر بسته است

جهان آزاد باید حق مردم ایران برای قیام و حق کانون‌های شورشی

برای مقابله با سپاه پاسداران را به‌رسمیت بشناسد

 

ما نقش مخرب رژیم ایران در خاورمیانه و سیاست جنگ‌طلبانهٔ آن‌را

قویا محکوم می‌کنیم و به لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران

و اجرای تحریم‌های نفتی این رژیم فراخوان می‌دهیم

 

اقدامات رژیم ایران علیه مخالفان ایرانی در اشرف۳ در آلبانی را

قویاً محکوم می‌کنیم و بر حقوق آنها در چارچوب کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو

و کنوانسیون اروپایی حقوق‌بشر تأکید می‌کنیم

 

رژیم ایران با تشکیل یک دادگاه فرمایشی و غیابی برای رهبری مقاومت

و بیش از ۱۰۰تن از اعضای مجاهدین

قصد دارد برای اقدامات تروریستی علیه آنها به‌خصوص در اروپا زمینه‌سازی کند

و اروپا را برای محدود کردن مخالفان به‌ویژه در اشرف۳ تحت فشار قرار دهد

 

بیانیهٔ دربارهٔ ایران

حمایت از آزادی و مقاومت در ایران برای صلح و امنیت جهانی

 

سرکوب بیرحمانه مردم ایران از جمله اقلیتهای قومی و مذهبی مایه نگرانی عمیق است. در جریان قیام ۱۴۰۱ به‌گفته گزارشگر سازمان ملل در امور حقوق‌بشر ایران «ویدئوهای تأیید شده نشان می‌دهد نیروهای امنیتی به‌طور عامدانه از فاصله نزدیک به معترضان غیرمسلح در ایران شلیک می‌کنند».

رژیم ایران رکورددار اعدام به نسبت جمعیت در جهان است و تنها در سال ۲۰۲۳، ۸۶۴نفر را اعدام کرده است. تنها در سال ۱۳۶۷ با حکم خمینی برای اعدام مجاهدین سرموضع، ۳۰هزار زندانی سیاسی در عرض چندین هفته قتل‌عام شدند.

رژیم ایران با تشکیل یک دادگاه فرمایشی و غیابی برای رهبری مقاومت و بیش از ۱۰۰تن از اعضای اپوزیسیون مجاهدین خلق با اتهام‌هایی مانند محاربه، قصد دارد برای اقدامات تروریستی علیه آنها به‌خصوص در اروپا زمینه‌سازی کند و هم‌چنین اروپا را برای محدود کردن مخالفان به‌ویژه در اشرف۳ در آلبانی تحت فشار قرار دهد. قضاییه رژیم اهرم سرکوب خامنه‌ای برای کشتار و تروریسم است.

اروپا جولانگاه تروریسم حکومتی رژیم ایران است. در فوریه ۲۰۲۱ دادگاه آنتورپ بلژیک یک دیپلمات در حال خدمت رژیم ایران را به‌خاطر اقدام به بمب‌گذاری در برنامهٔ سالانه شورای ملی مقاومت ایران در حومه پاریس به ۲۰سال زندان محکوم کرد.

دیکتاتوری دینی حاکم رفرم‌پذیر نیست. مردم ایران در قیام ۱۴۰۱ هر گونه دیکتاتوری از نوع سلطنتی یا دینی را رد کردند و خواستار تغییر رژیم برای استقرار یک جمهوری دموکراتیک شدند.

مردم ایران از هر گونه حقوق سیاسی و مدنی محروم شده‌اند، در حالی‌که در مقدمه اعلامیه جهانی حقوق‌بشر با تأکید بر حقوق بنیادین همه انسان‌ها آمده «ضروریست حقوق انسانی با اجرای قانون حمایت شود تا بشر به‌عنوان آخرین علاج به قیام بر ضد ظلم و فشار مجبور نشود».

رژیم ایران نیروی محرک در پشت جنگ خاورمیانه و حملات به کشتیرانی و تجارت آزاد در دریای سرخ است. سر مار در ایران است. سپاه پاسداران با گروه‌های نیابتی‌اش عامل گسترش ترور و مانع صلح و امنیت در منطقه و جهان است.

نقض فاحش حقوق‌بشر به‌ویژه سرکوب زنان را در ایران محکوم می‌کنیم و به حسابرسی از مسئولان قتل‌عام سال ۱۳۶۷ به‌خاطر جنایت مستمر علیه بشریت فراخوان می‌دهیم.
مردم ایران شایسته برخورداری از یک نظام دموکراتیک هستند. ما همه دولتها را فرا می‌خوانیم که از برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای یک جمهوری دموکراتیک مبتنی بر جدایی دین و دولت و برابری زن و مرد حمایت کنند.
اقدامات رژیم ایران علیه مخالفان ایرانی در اشرف۳ در آلبانی را قویاً محکوم می‌کنیم و بر حقوق آنها در چارچوب کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو و کنوانسیون اروپایی حقوق‌بشر تأکید می‌کنیم.
رژیم ایران همه راههای فعالیت سیاسی را برای تغییر بسته است، از این رو جهان آزاد باید حق مردم ایران برای قیام و حق کانون‌های شورشی سازمان مجاهدین را برای مقابله با سپاه پاسداران به‌رسمیت بشناسد.
ما نقش مخرب رژیم ایران در خاورمیانه و سیاست جنگ‌طلبانهٔ آن‌را قویاً محکوم می‌کنیم و به لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران و اجرای تحریم‌های نفتی این رژیم فراخوان می‌دهیم.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1f8d0d7f-7441-4530-a581-062d589ee312"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات