728 x 90

بلینکن: رژیم ایران باید به خشونت علیه زنان پایان بدهد

آنتونی بلینکن وزیر خارجه  آمریکا
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا روز ۵مهر در کنفرانس مطبوعاتی با همتای هندی خود درباره اعتراضات در ایران و حل و فصل پیچهای تکنیکی برای دسترسی مردم ایران به اینترنت، گفت: لازم است رژیم ایران به خشونت علیه زنان که حق آنچه باید یک آزادی بنیادین باشد را مطالبه می‌کنند پایان بدهد.
به‌عنوان یک پیشنهاد عام و در این رابطه این مورد خاص، ما در کنار همه آنها هستیم که برای مطالبه حقوق جهانی خود از طریق اعتراضات صلح‌آمیز تلاش می‌کنند.
بلینکن افزود: همانگونه که می‌دانید ما هم‌چنین اقداماتی کرده‌ایم و دو مورد را من می‌خواهم اشاره کنم. ما آنچه موسوم به گشت ارشاد ایران است را نامگذاری کردیم. ما هم‌چنین افراد مشخصی را به‌خاطر نقض حقوق‌بشر نامگذاری کردیم. این کار باعث می‌شود که تحریم‌هایی علیه آنها اعمال می‌شود و هم‌چنین علیه کسانی که بخواهند با آنها معاملاتی بکنند اعمال می‌شود.
در مورد دیگر که مطرح کردید ما یک گواهینامه عمومی صادر کردیم که جریان آزاد اطلاعات به داخل ایران را تسهیل می‌کند، بنابراین به‌طور نمونه با این ترتیب شرکتها مجازند تجهیزات ۱۵۱۸ خدمات دهی، تکنولوژی حریم خصوصی، فناوری امنیتی به‌لحاظ سخت افزار و نرم‌افزار تا به این وسیله‌ ایرانیها بتوانند تبادلات بهتری با همدیگر و البته با بقیه جهان ارتباط برقرار کنند.
شرکتها هم جداگانه می‌توانند به ما و در این مورد به اوفک مراجعه کنند تا تعیین کنند که این فناوری مطابق این گواهینامه که صادر کرده‌ایم باشد. ما البته دنبال راههایی خواهیم بود که دسترسی ایرانیها به این تجهیزات را تسهیل کنیم (سایت وزارت خارجه آمریکا ۵مهر ۱۴۰۱).

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/24dd247b-1dcd-4dc7-8d48-e21bbceeb806"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات