728 x 90

بلومبرگ: آمریکا قصد تشدید تحریم‌های نفتی رژیم ایران را دارد

تشدید تحریم‌های نفتی علیه ایران
تشدید تحریم‌های نفتی علیه ایران

بلومبرگ در گزارشی به تاریخ پنجشنبه ۱۹بهمن خبر از قصد واشنگتن در تشدید تحریم‌های نفتی ایران را داد.

این خبرگزاری در گزارش خود با تأکید بر این‌که چنین تشدید تحریمی می‌تواند باعث افزایش بهای انرژی و تحمیل قیمت بالاتر بر اقتصاد جهانی گردد، چالش دولت آمریکا را همراهی کشورهای ذینفع در این موضوع می‌داند و می‌نویسد: «این چالشها، شامل متقاعد کردن سایر تولیدکنندگان بزرگ، به‌ویژه عربستان سعودی، برای جلوگیری از افزایش قیمت نفت است و از سویی دیگر چین، خریدار اصلی نفت ایران، با توجه به این‌که بزرگترین واردکننده نفت جهان و یک رقیب استراتژیک برتر است، انگیزه کمی برای کمک به واشنگتن در این زمینه دارد».
بلومبرگ در ادامه گزارش خود با توجه به نزدیکی انتخابات در آمریکا و تأثیر این تحریم‌ها بر رأی دهندگان آمریکایی ادامه می‌دهد «گروهی از قانونگذاران دو حزبی در ایالات متحده از بایدن خواسته‌اند تا با استفاده از تحریم‌های موجود علیه کشتی‌ها، بنادر و پالایشگاههایی که نفت ایران را اداره می‌کنند، مقابله کند. چنین اقدام سختی، خطر افزایش قیمتها و آسیب رساندن به مصرف‌کنندگان را به همراه دارد که یک مشکل سیاسی برای بایدن در آستانه انتخابات آبانماه آینده است».
بلومبرگ در گزارش خود هم‌چنین به‌نقل از یک منبع مطلع می‌نویسد: «گزینه‌های کاخ‌سفید شامل هدف قرار دادن کشتی‌هایی که نفت خام ایران را حمل می‌کنند، مجازات برخی از کشورهایی که آن را خریداری می‌کنند و یا حمل ونقل آن را تسهیل می‌کنند، است».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/73d3ccc7-a9f8-47b7-970c-ea736d86e1d1"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات