728 x 90

گردهمایی ۵ روزه مقاومت ایران در اشرف ۳

بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳ / سخنرانی تام ریج اولین وزیر امنیت ملی آمریکا

جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ (۱۲ ژوئیه ۲۰۱۹)

تام ریچ - بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳
تام ریچ - بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳

 

مراسم بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشر ف ۳

جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ (۱۲ ژوئیه ۲۰۱۹)

امروز جمعه ۲۱ تیرماه ۱۳۹۸، در دومین روز گردهماییهای ۵روزه مقاومت ایران در اشرف ۳ مراسم بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی شروع شد. 

خانم رجوی، رئیس جمهور برگزیدة مقاومت ایران با حضور در محل نماد شهیدان در اشرف۳، خاطرة ۱۲۰هزار شهید راه آزادی ایران را گرامی داشت.

خانم رجوی با حضور در سالن شهید قهرمان مجاهد خلق زهره قائمی، در مراسمی برای گرامیداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی شرکت دارد.

در این مراسم شهردار رودی جولیانی و شماری از شخصیت‌های برجسته بین‌المللی از جمله سناتور جوزف لیبرمن کاندیدای پیشین معاون ریاست‌جمهوری آمریکا، میشل آلیو-ماری وزیر خارجه پیشین فرانسه، راما یاد وزیر حقوق  بشر پیشین فرانسه، اینگرید بتانکور و دکتر متیو آفورد رئیس گروه ‌پارلمانی برای یک ایران آزاد و دمکراتیک حضور دارند.

 

تام ریج اولین وزیر امنیت ملی آمریکا در مراسم بزرگداشت نبرد مردم ایران برای آزادی در اشرف۳

خانم رجوی، همکاران گرامی‌ام از آمریکا و همکاران گرامی‌ام از سراسر جهان که در اینجا گرد آمده‌ایم تا شرافت را گرامی بداریم و از اهداف و مأموریتها و آرمانهای شورای ملی مقاومت حمایت کنیم.

در این لحظه مشخص باید بگویم که باعث افتخار است، افتخاری خاضع کننده که در حضور فیزیکی مردان و زنان اشرف ۱، کمپ لیبرتی و اشرف ۳ باشم. بودن در حضور شما باعث افتخار است و مایل هستم از این بابت از شما تشکر کنم. به اختصار از نمایشگاه دیدن کردیم، از اسامی و چهره‌ها و تاریخچه فداکاریها و رشادت‌های کسانی که قبل از شما درگذشتند، و همان‌طور که ما متأسفانه می‌دانیم، تا زمانیکه ما به یک ایران آزاد، باز، کثرت‌گرا و غیراتمی برسیم، حول اصولی که خانم رجوی و شورای ملی مقاومت حامی آن هستند، افراد دیگری در مسیر این آرمان شهید خواهند شد.

این نمایشگاه من را به یاد چند دوره از تاریخ آمریکا انداخت که به حضور امروز ما در کنار شما مرتبط است. اول واقعه‌یی بود که ۸روز پیش آنرا جشن گرفتیم یعنی اعلامیه استقلال آمریکا. در آن روز گروهی از افراد در شهر فیلادلفیای ایالت پنسیلوانیا سندی را امضا کردند که اگر کشور آمریکا ۱۳سال بعد به استقلال خود دست نمی‌یافت آنها عملاً‌ سند مرگ خود را امضا می‌کردند. زیرا آنها به پادشاه می‌گفتند که ما به اصول زندگی، آزادی و خوشوقتی معتقدیم و آنرا از انسان و از خداوند بزرگ برمی‌گیریم. و بیش از صدهزار مرد و زن اعلامیه استقلال خودشان را با خون خود امضا کردند. مردان و زنانی که در نمایشگاه آنها را گرامی می‌داریم. و گمان می‌کنم صدها هزار تن دیگر هستند که آنرا با خون خود امضا کردند، با جراحت‌های خود،‌ با فشارهای روانی که هنوز با خود حمل می‌کنند و جراحت‌های دائمی. پس به مدت بیش از ۴۰سال، علاوه بر دنبال کردن هدفتان که یک ایران آزاد، باز و کثرت‌گرا است، شما خون‌تان را داده‌اید و اعلامیه شخصی استقلال خود را امضا کرده‌اید و راضی نخواهید شد تا این‌که آن روز برای شما و فرزندان و نوه‌هایتان در تهران محقق شود. و من این را تحسین می‌کنم. همه جهان آنرا تحسین می‌کند. بقیه جهان باید درک کند که ما با یک رژیم میانه‌رو در ایران روبه‌رو نیستیم. راستش من شخصاً آزرده می‌شوم وقتی این موضوع را در روزنامه‌های کشور خودم می‌خوانم. هیچ رژیم میانه‌رویی مخالفان را سرکوب نمی‌کند. هیچ رژیم میانه‌رویی روی کسانی‌ که مخالفت می‌کنند اعمال اختناق، زندان و اعدام نمی‌کند. هیچ رژیم میانه‌رویی هر چه از دستش بر بیاید برای پراکنده کردن کسانی که در اعتراض گرد آمده‌اند انجام نمی‌دهد. هیچ رژیم میانه‌رویی مانند آخوندهای ایران رفتار نمی‌کند. هیچ رژیم میانه‌رویی تروریست‌های خود را به سودان جنوبی اعزام نمی‌کند. و به تهران. هیچ رژیم میانه‌رویی مسئول بی‌ثباتی در خاورمیانه نمی‌شود. برخی اوقات گمان می‌کنم شاید انتظارات ما بیش از حد پایین است. اهداف ما به اندازه کافی بلند بالا نیستند. هرازگاهی وقتی به این رژیم میانه‌رو نگاه می‌کنم، به نظرم می‌رسد که شاید باید تمامیت این رژیم به‌عنوان یک سازمان خارجی تروریستی شناخته شود، زیرا دقیقاً همین است.

یک خاطره شخصی دیگر. وقتی من دوره خدمتم را تمام کردم، احساس می‌کردم یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید انجام دهم این است که فرزندانم را به ساحل اوماها در فرانسه ببرم. می‌خواستم روی این ساحل بایستد و ببیند که متفقین،‌ سال‌ها قبل، کجا حمله علیه فاشیستها و نازیهای سرکوبگر را شروع کردند. فاشیستهایی که قصد داشتند نه تنها اروپا را سرکوب کنند، بلکه مقاصد شیطانی خود را بر بقیه جهان نیز تحمیل کنند. فیلمی در آمریکا به نمایش گذاشته شد به نام «نجات سرباز رایان». در ۱۰– ۱۵دقیقه ابتدای فیلم، صحنه خارق‌العاده‌ای که البته در هالیوود تهیه شده، ولی بیانگر واقعیت آن حمله است نشان داده می‌شود. سربازانی از کشورهای مختلف به هم می‌پیوندند و واحدهای منسجمی را تشکیل می‌دهند که خود را وقف یک هدف کرده‌اند:‌ به ما فرمان داده شد که شما آن ساحل را تسخیر خواهید کرد. زیرا آنجا مسیر ورود به اروپا و مسیر آزادی برای سرکوب شدگان بود. و به‌طور غم‌انگیزی، در حالی‌که آنها از نفربر خود پیاده می‌شوند، اجساد روی آب شناور هستند. بمبها منفجر می‌شوند، سیم خاردار، آتش تیربارها و توپخانه همه جا هست.

خانم‌ها و آقایان همان‌طور که در تاریخ ثبت شده، نیروهای متفقین باز هم می‌آمدند. و باز هم می‌آمدند و باز هم می‌آمدند. و به هدف خود رسیدند. خدا را شکر که به هدف خود رسیدند و بقیه جهان،‌ به‌خصوص دوستان و متحدان ما در اروپای غربی این هدف را درک می‌کنند، زیرا آنها هم به این هدف متعهد هستند. آنها نیز دار و ندار عزیزانشان را از دست دادند. و در نمایشگاهی که الآن در آن قدم می‌زدم با خود فکر می‌کردم که دیگر آن اراضی تسخیر شده در ساحل نیست، بلکه یک کشور است که شما می‌خواهید باز پس بگیرید. و به مدت ۴۰سال، اگر به آن مردان و زنان نگاه کنید و به تاریخچه آنها گوش کنید، سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت باز هم آمدند و باز هم آمدند و باز هم آمدند. هدف، تسخیر اراضی در لبه ساحل نیست، بلکه تهران است. یک کشور آزاد، مستقل، کثرت‌گرا، بردبار و غیراتمی،‌ با تاریخی غنی،‌ فرهنگی خارق‌العاده، عضو پرافتخار شهروندان جهان. و شما باز هم می‌آیید. و شما باز هم می‌آیید. و تا زمانی‌که شما برای رسیدن به آن هدف تلاش می‌کنید، من تصور می‌کنم که دوستانی که اینجا جمع شده‌ایم، طی چند ماه یا چند سال آینده امیدواریم بیشتر جمع شویم. ما نمی‌خواهیم دوباره سرزمینی در کنار ساحلی تسخیر کنیم تا از آنجا پیش‌روی کنیم. ما به آن ساحل رسیده‌ایم و این کار را کرده‌ایم. برای ایرانی آزاد و مستقل. ما شجاعت شما را تحسین می‌کنیم،‌ و پشتکار شما را و جسارت شما را. عزم جزم شما را. شما چیزی را که چندین سال به دنبالش هستید به دست خواهید آورد. ایرانی آزاد و مستقل که بتوانید خانواده خود را در آن بزرگ کنید. فرزندانتان و فرزندان فرزندانتان در صلح،‌ در یگانگی با بقیه جهان و از تاریخ و فرهنگ غنی و کشور خارق‌العاده خود لذت ببرید.

خدا هم‌چنان شما را در پیشروی‌تان به سوی تهران حفظ کند.

 

خواهر مجاهد مژگان پارسایی فرمانده اشرف اول

 

خواهر مریم عزیز با اجازه شما

خانم‌ها، آقایان

با سلام و خوشآمد به میهمانان گرامی و همه دوستان عزیزی که از نقاط مختلف جهان امروز در اشرف ۳هستید.

من آمده‌ام از شما برای بازدید از نمایشگاه ۱۲۰سال مبارزه مردم ایران برای آزادی دعوت کنم. نیازی نیست بگویم که این اندکی از بسیار است. نگاهی است به درد و رنج ملت ایران و بهایی که برای آزادی پرداخته‌اند. اکثر شما در دو دهه آخر این تاریخ حضور داشته‌اید و آن‌چه را واقع شده می‌دانید. بهتر است بگویم در کنار ما و ملت ما بخشی از این کارزار بودید.

من و همه خواهران و برادرانم در ۱۴سال پایداری در اشرف و لیبرتی روزانه تلاشهای شما را در کنار خواهر مریم می‌دیدیم که چگونه در غمها و شادیها، در اشکها و لبخندها، همه جا با ما همراه بودید.

-در محاصره، در قتل‌عام، در شکنجه روانی با ۳۲۰بلندگو به مدت دو سال

-در ژوئیه ۲۰۰۹که مالکی با تیغ و تبر و گلوله ما را در اشرف می‌کشت و زیر هاموی می انداخت

- در آوریل ۲۰۱۱ که زرهیها و تیربارها برای درو کردن آمدند.

- بعد وقتی گروگانهای ما آزاد شدند، وقتی مجاهدین و ارتش آزادیبخش با تلاشهای خودتان از لیست خارج شدند. و وقتی همه ما با سلامت و امنیت به آلبانی آمدیم.

این داستان زنان و مردان شرافتمند از سراسر جهان است که یک آرمان آنها را به هم پیوند می‌دهد: انسانیت و آزادی...

چیزی که در سخنان زیبای امروز شما هم موج می‌زند.

فاشیسم دینی حاکم بر ایران با لئیمانه‌ترین زبان شما را هدف قرار داد. همچنین آنهایی که در مماشات با رژیم آخوندها و بقای آن منفعت داشتند. اما شما ایستادید.

گذشت زمان نشان داد که شما در طرف درست تاریخ ایستادید. تاریخ در آینده این را بیشتر قدردانی می‌کند.

من می‌خواهم ۳خاطره برایتان بگویم که در واقع جزیی از همین تاریخچه و نمایشگاه است:

اولین خاطره که خیلی تلخ و دردناک است، بمباران شدید مجاهدین و همه قرارگاهها و مراکز آنها در مارس و آوریل ۲۰۰۳به‌درخواست رژیم ملاها بود و با نامگذاری تروریستی مجاهدین توجیه می‌شد. بیش از ۵۰نفر کشته و تعداد خیلی بیشتری مجروح شدند.

این در شرایطی بود که ارتش آزادیبخش ۱۹،۷۶۱قطعه سلاح آماده شلیک داشت. شامل ۸۲۰تانک و خودروی زرهی و ۵۱۰قبضه توپخانه و نزدیک به ۲۰هزار تن انواع مهمات...

اما در کمال تعجب، فرمانده ارتش آزادیبخش، برادر مسعود، فرمان داد که نباید به طرف نیروهای آمریکایی شلیک شود. حتی یک گلوله هم از طرف ما شلیک نشد. حرف او این بود که دشمن ما فقط رژیم آخوندهاست نه آمریکا.

فرمان بعدی برادر مسعود که اجرای آن در آن زمان برای رزمندگان خیلی سخت بود، دادن داوطلبانه همه سلاحها و مهمات به نیروهای آمریکایی بود که سنتکام آنرا در اطلاعیه‌اش با قدردانی اعلام کرد. سال‌ها گذشت تا ما فهمیدیم رهبری مقاومت، تاریخ جنبش ما را درست نوشته است. تلاشهای بعدی شما، از جمله حضور امروزتان در اینجا، همین را نشان می‌دهد.

دومین خاطره را از ژنرال اودیرنو برایتان می‌گویم که در می‌۲۰۰۳ دو روز از صبح تا غروب برای گفتگو با مجاهدین به اشرف آمد. او فکر می‌کرد با یک نیروی تروریستی روبه‌رو می‌شود.

ابتدا از دیدن زنان فرمانده تعجب کرد. بعد ما وضعیت ایران را برای او توضیح دادیم و این‌که ملاها چه می‌کنند و ما چه اهدافی داریم.

در پایان روز دوم، ژنرال اودیرنو به خبرگزاری فرانسه گفت:

-« آنها (MEK) به مبارزه‌شان برای دموکراسی در ایران متعهد هستند».

-«آنها هدفهای مشابه ما برای ایجاد دموکراسی و جنگ با ظلم و ستم دارند و خیلی تشریک مساعی کردند»

-« نامگذاری تروریستی آنها باید بازبینی شود».

سومین خاطره شوق انگیز من و همه ما در لیبرتی روزهایی بود که یکایک شما را از طریق ماهواره در گردهمایی‌های مقاومت می‌دیدیم:

ژوزف لیبرمن، مایکل موکیزی، تام ریچ، برنارد کوشنر، میشل آلیوماری،... هارپر، جان برد، لوییس فری، روهرا باکر، تدپو، پاندلی مایکو و رودی جولیانی که در یک گردهمایی داشت فریاد می‌زد و می‌گفت آن‌چه در تونس و مصر و لیبی و سوریه انجام شده به نسبت آن‌چه ملاها در ایران در این ۴دهه انجام دادند، هیچ نیست. راه‌حل مماشات نیست. ما باید خواهان تغییر رژیم در ایران باشیم.

شهردار جولیانی و همه شما درست می‌گفتید و امروز دنیا به همین نتیجه می‌رسد.

امروز ما بعد از همه رنجها، بیش از هر زمانی با خواهر مریم به ایران آزاد نزدیک هستیم.

مهاتما گاندی گفت هر چند مستبدان در ابتدا شکست ناپذیر به‌نظر می‌رسند «اما در پایان آنها همیشه سقوط می‌کنند، همیشه».

ما، با پایداریمان، و با حمایتهای شما آنرا محقق می‌کنیم.

دموکراسی آزادی با مریم رجوی

از همه شما تشکر می‌کنم.

مژگان پارسایی - بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳

مژگان پارسایی - بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳

 

دکتر متیو آفورد عضو پارلمان انگلستان از حزب محافظه کار:

سلام بر اشرف. سلام بر خانم رجوی

برای شما بهترین آرزوها را می‌کنم. این بار دومی است که شانس دیدار با شما را دارم. و این بار از دیدن این موزه بسیاری چیزها در مورد رژیم حاکم دانستم و معتقدم شما اثبات این حقیقت هستید که مردم ایران در برابر این رژیم تسلیم نمی‌شوند.

من و بسیاری از همکارانم بسیار این سیاست را ترویج کردیم که هیچ جناح میانه‌روی در رژیم مذهبی حاکم بر ایران وجود ندارد و اکنون صحت حرف ما به اثبات رسیده است.

رژیم ایران باید بابت قتل‌عام هزاران زندانی سال ۶۷حسابرسی شود و همچنین سپاه پاسداران باید در لیست تروریستی قرار بگیرد. این دو مؤلفه اساسی یک سیاست درست در قبال رژیم ایران است. و سوم ما می‌خواهیم حق مردم ایران برای مقاومت و تلاشهای خانم رجوی برای برقراری یک ایران آزاد و آباد به‌رسمیت شناخته شود.

جنبش مقاومت تحت هدایت مریم رجوی محبوبیت گسترده پیدا کرده است. من و همه همکارانم در پارلمان انگلستان به حمایت خود از مقاومت ادامه خواهیم داد. تا زمانی که ایران آزاد شود.

دکتر متیو آفورد - بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳

دکتر متیو آفورد - بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳

 

ارتشبد کانوی:

شب گذشته من با جمعی از زنان مجاهد گفتگو کردم و دیدم که چه توان بالایی دارند که متحمل این همه رنج شدند و هم‌چنان پایدار باقی ماندند. تعهد به مأموریتشان و فداکاری برای بقیه. بعد از این دیدار من واقعاً زیر و رو شده بودم.

به مردان اشرف می‌گویم که کاملاً متقاعد هستم تا زمانی که زنانی این‌چنین رزمنده در کنار شما هستند پیروزی شما حتمی است.

ارتشبد کانوی - بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳

ارتشبد کانوی - بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳

 

میشل آلیو ماری وزیر پیشین در دولت فرانسه:

این محل شگفت‌انگیزی که در این زمان کوتاه ساخته‌اید نشان می‌دهد که شما توانایی چه کارهایی دارید. حتی دولت دینامیکی مثل دولت فرانسه نمی‌تواند در این مدت کوتاه چنین شهری را بسازد. این یک امید را نمایندگی می‌کند.

می خواهم به شما بگویم که به‌عنوان یک زن فرانسوی در کشوری هستم که می‌توانم آزادانه زندگی کنم و رفتارهای سیاسی خودم را داشته باشم. این آزادی مرهون کسانی است که در مقاومت در برابر فاشیسم جان خود را فدا کردند.

کسانی که امروز در ایران جان می‌بازند ما را تشویق می‌کنند که به آرمان آزادی وفادار باشیم و به همه کسانی که در ایران زیر یوغ دیکتاتوری به‌سر می‌برند یاری برسانیم.

خانم رجوی شما تنها نیستید. ما کمک لازم را به‌عمل می‌آوریم تا مردم ایران به آزادی برسند.

میشل آلیو ماری - بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳

میشل آلیو ماری - بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳

 

سناتور جوزف لیبرمن:

شما خیلی مهربان هستید که از ما به‌خاطر حمایت از مقاومت قدردانی می‌کنید اما صادقانه بگویم این شما بودید که به ما این فرصت را دادید تا از همه ارزشهایی که عزیز می‌داریم دفاع کنیم و به آنها پایبند باشیم.

من فکر می‌کنم من دارم روح دوست عزیزم سناتور مک‌کین را که دوست شما بود نیز نمایندگی می‌کنم. بسیاری به جان مک‌کین هشدار می‌دادند که از سازمان مجاهدین دوری کند. اما او در این زمینه مطالعه کرد. او آمد و اینجا و اشرف ۳را دید. وقتی برگشت به من گفت اشرف جدیدی دارد سر بر می‌آورد. من نمی‌دانم به کجا خواهد رسید اما از آنجا که اشرفیها را می شناسم می‌دانم به جای خوبی خواهد رسید.

اکنون من به اینجا آمده‌ام و این معجزه را می‌بینیم. این به ما درسهایی می‌دهد. نخست این‌که هر چقدر رژیم علیه اشرفیها جنایت کند آنها هیچوقت تسلیم نخواهند شد.

دوم این‌که داستان خانم رجوی همان داستان مجاهدین خلق است. یعنی ایستادگی برای آزادی. در سازمان مجاهدین، ایستادگی همه اعضای آن برای یک هدف است.

این نمایشگاهی که دیدم انگیزاننده بود. داستان تمام اشرفیها انگیزاننده است. دیدن محلی به چنین زیبایی مثل یک رویا است اما می‌دانم که رویای اصلی هنوز در راه است. رفتن ما با همدیگر به ایران مستقل و آزاد با رهبری خانم رجوی و مجاهدین.

یک روز در اشرف۴جمع خواهیم شد و آن در تهران خواهد بود.

سناتور جوزف لیبرمن - بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳

سناتور جوزف لیبرمن - بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳

 

شهردار رودی جولیانی:

بسیار از دیدن این نمایشگاه و تصاویر تحت تأثیر قرار گرفتم.

شاید ما می‌توانستیم مانع این جنایتها بشویم. اما این جنایتها هنوز ادامه دارد. هنوز رژیم ایران مردم خودش را تهدید می‌کند. دیکتاتوریها به پایان خواهند رسید اما تا آن زمان ما باید فعالیت‌های خود را چند برابر بکنیم. ما می‌دانیم که هر چه عمر این رژیم طولانی‌تر بشود قربانیان زیادتر خواهد شد.

سازمان مجاهدین سازمان بزرگ و قهرمانی است.

یک آلترناتیو برای این دیکتاتوری مذهبی وجود دارد. آلترناتیوی که شناخته شدگی بین‌المللی دارد. ما می‌توانیم پایان این رژیم را که اجتناب‌ناپذیر است شتاب ببخشیم.

هیچ کاری ارزشمندتر از این وجود ندارد که زندگی خود را صرف آزادی دیگران کنید. من از خانم رجوی به‌خاطر این‌که به من این فرصت را داد که سهمی در این زمینه داشته باشم قدردانی می‌کنم. این چیزی است که من بیشتر از هر چیزی و فرزندان من بیشتر از هر چیزی به آن مفتخرند.

رودی جولیانی - بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳

رودی جولیانی - بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳

 

 

اینگرید بتانکور:

من ۶ماه پیش در اشرف ۳ بودم و نمی‌توانستم تصور کنم که در ظرف ۶ماه چیزی را ببینم که شما اکنون محقق کردید. می‌خواهم به همه شما اشرفیها تبریک بگویم. به این‌که دوست شما هستم افتخار می‌کنم. ما شاهد فداکاریهای شما بوده‌ام. جانهایی که از دست رفته‌اند در مقابله با دیکتاتوری ایران. این فداکاریها اکنون در اشرف۳ ثمر داده است.

من چند سالی است که در کنار مقاومت ایران هستم و سازماندهی آن را دیده‌ام و هر بار دانایی و ظرافتهای سیاسی شما را مورد تحسین قرار داده‌ام. من بسیار مفتخرم چرا که فکر می‌کنم هیچ سازمانی در جهان مثل مجاهدین نیست که چنین جایگاهی به زنان داده باشد.

چند سال پیش حتی صحبت از مجاهدین مشکل آفرین بود اما امروز می‌دانیم که داریم تاریخ را می‌سازیم.

پیروزی شما پیروزی ما است و ما می‌دانیم که به‌زودی با شما در تهران خواهیم بود.

اینگرید بتانکور - بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳

اینگرید بتانکور - بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳

 

مریم رجوی: مردم و تاریخ ایران در جاده پیروزی محتوم حرکت می‌کنند

دوستان عزیز، 
خانم‌ها، آقایان، 
برای من مایه خوشحالی است که به شما در اشرف۳، خوش آمد بگویم. بار دیگر از شما به‌خاطر تلاش‌هایتان در حمایت از اشرفیان و مقاومت ایران قدردانی می‌کنم. تلاش‌هایی که سرانجام به انتقال امن و جمعی مجاهدین منجر شد. این یک موفقیت بزرگ بود که شما خود بخشی از آن هستید.
آخوندها و پاسداران، قتل‌عام پیشتازان و رزمندگان آزادی را می‌خواستند. اما ما در این کارزار آن‌ها را شکست دادیم. این فرازی در مبارزه برای یک ایران آزاد بود. و مطمئنم شما به تلاش‌هایتان در کنار اشرفیان تا رسیدن به تهران و ایران آزاد و دمکراتیک ادامه خواهید داد.
امروز در اشرف۳، در نمایشگاه ۱۲۰ سال مبارزه مردم ایران برای آزادی، جمع شده‌ایم. مبارزه‌یی با فراز و نشیب بسیار، با بسیاری شکست‌ها و پیروزی‌ها و با اشک‌ها و لبخندهای یک ملت اسیر و تحت ستم و سرکوب از جانب دو دیکتاتوری سلطنتی و سپس یک استبداد دینی. اما این مسیری است رو به پیش با پیروزی محتوم.
ما راه خود را از میان‌ جوخه‌های اعدام، قتل‌عام، موشک‌باران، بمب‌گذاری‌ها و آن لیست‌گذاری‌ها باز کردیم که شما در کنار‌زدنشان همراه ما بودید.
بارها مانند ققنوس، آن پرنده افسانه‌یی سوختیم اما ازخاکستر خود برخاستیم و از میان خصومت‌های بیمارگونه و کارزارهای شیطان‌سازی و تروریسم افسارگسیخته، سربلند کردیم. آخوندهای حاکم بر‌ایران می‌خواهند بگویند آلترناتیو معتبری در کار نیست و سازمان مجاهدین پایگاه اجتماعی ندارد. اما تاریخ، با پایداری ما و مردم ما، آخوندها را به سخره می‌گیرد. (جزئیات بیشتر در سایت مریم رجوی)

 

 

 

 

 

 

بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳

بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳

 

مریم رجوی - بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳

ادای احترام به پیشتازان مبارزات مردم ایران بنیانگذاران سازمان مجاهدین خلق ایران

 

 بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳

بزرگداشت نبرد تاریخی مردم ایران برای آزادی - اشرف ۳ - در نمایشگاه ۱۲۰ سال مبارزه برای آزادی مردم ایران در اشرف۳

 

 

شماری از شخصیتهایی که وارد سالن مراسم شدند:

شهردار رودی جولیانی

تام ریج – اولین وزیر امنیت ملی آمریکا

میشل آلیو ماری – وزیر ارشد دولت فرانسه

سناتور رابرت توریسلی

استفن هارپر – نخست‌وزیر پیشین کانادا

جان برد – وزیر خارجه پیشین کانادا

قاضی تد پو

لویی فری مدیر پیشین اف بی‌آری(اداره تحقیقات فدرال آمریکا)

سفیر مارک گینزبرگ

اینگرید بتانکور

راما یاد – وزیر پیشین حقوق‌بشر فرانسه

سفیر رابرت جوزف

اَد ملکرت نماینده ویژهٔ دبیرکل ملل ‌متحد در عراق ۲۰۰۹-۲۰۱۱

سفیر لینکلن بلومفیلد ـ آمریکا

گرامی‌داشت خاطره شهیدان مجاهد خلق، مشعل‌داران آزادی – بنای یادبود شهیدان در اشرف‌۳

گرامی‌داشت خاطره شهیدان مجاهد خلق، مشعل‌داران آزادی – بنای یادبود شهیدان در اشرف‌۳

گرامی‌داشت خاطره شهیدان مجاهد خلق، مشعل‌داران آزادی – بنای یادبود شهیدان در اشرف‌۳

گرامی‌داشت خاطره شهیدان مجاهد خلق، مشعل‌داران آزادی – بنای یادبود شهیدان در اشرف‌۳

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات