728 x 90

برگزاری پنجمین کنفرانس حمایت از آینده سوریه و منطقه

اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا

سایت کمیسیون اروپا روز پنجشنبه ۱۲فروردین نوشت: پنجمین کنفرانس حمایت از آینده سوریه و منطقه به میزبانی اتحادیه اروپا و به ریاست مشترک سازمان ملل در روزهای دهم و یازدهم فروردین به‌صورت آنلاین برگزار شد. در این کنفرانس ۷۹هیأت از جمله ۵۲کشور، ۸سازمان منطقه‌یی و مؤسسات مالی بین‌المللی، ۱۶ آژانس سازمان ملل و ۳سازمان بشردوستانه شرکت داشتند.

در این کنفرانس اعلام شد بحران سوریه بزرگترین بحران آوارگی در عصر ما است. تخمین زده می‌شود ۱۳.۴میلیون نفر در داخل سوریه به کمک بشردوستانه نیاز دارند که یک افزایش ۲۱درصدی در مقایسه با سال۲۰۲۰ است، و تقریباً نیمی از آنها کودک هستند. . …

غیرنظامیان هنوز در اثر خشونت و عملیات نظامی جان خود را از دست می‌دهند و نقض شدید قوانین بین‌المللی بشردوستانه و حقوق‌بشر در سراسر کشور ادامه دارد. شرکت‌کنندگان در پنجمین کنفرانس حمایت از آینده سوریه و منطقه از مصونیت از مجازات به‌خاطر نقض جدی قوانین بین‌المللی بشردوستانه و نقض قوانین حقوق‌بشر که در جریان جنگ در سوریه مرتکب شده‌اند، ابراز نگرانی کرده و آنها را به قویترین لحن محکوم کردند.

رؤسای مشترک این کنفرانس بر خواسته خود مبنی بر ارجاع اوضاع سوریه به دادگاه بین‌المللی کیفری تأکید کردند.

در این کنفرانس معادل ۶.۴میلیارد دلار تعهدات برای سال جاری و سال آینده برای سوریه و منطقه اعلام شد. و مؤسسات مالی و اهداکنندگان بین‌المللی حدود ۷میلیارد دلار وام با شروط با امتیاز برای سوریه اعلام کردند.