728 x 90

برملا شدن ابعاد جدیدی از اختلاس نجومی در فولاد مبارکه

کارخانه فولاد مبارکه
کارخانه فولاد مبارکه

برملا شدن اختلاس نجومی در فولاد مبارکه که باند غالب آن را به دولت آخوند روحانی نسبت داد، اکنون پای کارگزاران این باند را نیز به وسط کشیده است. رسانه حکومتی رویداد ۲۴ دوشنبه ۷شهریور نوشت: با گسترده‌تر شدن اسامی و درگیر شدن نام خود اصول‌گرایان و نهادهای نظامی و مذهبی در فساد فولاد مبارک شرایطی پیش آمد که کلاً عنان کار از دست اصول‌گرایان و رسانه‌های آن خارج شد. شاید آنها تصور می‌کردند کسی حوصله ندارد گزارش ۳۰۰صفحه‌یی را بخوانند و صرفاً به حرف‌های آنها بسنده می‌کنند.

هم‌چنین کارگران گروه ملی فولاد اهواز با درج اطلاعیه‌یی درباره فسادهای گسترده در مافیای فولاد در شبکه اجتماعی نوشتند:

همکاران ارجمند و گرامی

همان‌طور که مطلعید در روزهای گذشته گزارش تکان‌دهنده هیأت تحقیق و تفحص از مجتمع فولاد مبارکه منتشر شد.
مجموع تخلفات صورت گرفته که رقمی بالغ بر ۹۲ هزار میلیارد تومان بود، جامعه فلاکت‌زده و غرق در گرداب فقر و نداری و تنگدستی را در بهت و حیرت فرو برد.
در حالی که بیش از هفتاد درصد جمعیت کشور به زیر خط فقر مطلق رانده شده‌اند و وامانده از تأمین احتیاجات اولیه خود هستند یک قلم از هزاران بلکه صدها هزار فساد در کشور افشا شده که سایر فسادها و اختلاسهای گذشته در برابر آن را فقط یک سوءتفاهم می‌توان دانست.
قصد ما پرداختن به ابعاد این فساد عظیم نیست بلکه تلاش‌مان این است که آن چه را در طی دست کم هفت سال گذشته فریاد زدیم و گفتیم که مافیای فولادی که بخشی از آن در اصفهان و فولاد مبارکه لانه داشته و دارد چطور و چگونه گروه ملی را از یک تولیدکننده بی‌نظیر به یک ورشکسته کم نظیر بدل ساخته است را یادآوری کنیم. موضوعی که حتی در گزارش تخلفات فولاد مبارکه هم به‌روشنی بدان اشاره شده که چگونه با ایجاد شرکتها و مؤسسات تودرتو و وجود شبکه‌ای از سهام‌های متقابل، اقماری، گردشی و آشوبی و نیز دخالت‌های گسترده در بورس کالا، دخالت در سهمیه‌بندی تولید و قیمت‌گذاری محصولات، بستر آسانی برای پولشویی، فساد و رانت را به‌راه انداخته و از این رهگذر شرکت‌های فولادی دیگر را زمینگیر ساخته است.

به همین دلیل قصد داریم سلسله مطالبی در این باره منتشر کرده و نشان دهیم حلقه اصفهانی مافیای فولاد تا چه اندازه در گروه ملی رخنه و نفوذ دارد و شباهتهایی از تخلفات فولاد مبارکه اصفهان و گروه ملی را برشمریم.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/090135c8-86f9-4af3-8f86-1255d368139f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات