728 x 90

برایان هوک: رژیم ایران دهه‌ها نیروهای نیابتی خود را بر مردم ایران اولویت داده است

برایان هوک نماینده ویژه وزارت‌خارجه آمریکا برای ایران
برایان هوک نماینده ویژه وزارت‌خارجه آمریکا برای ایران

سایت وزارت خارجه آمریکا روز ۱ فروردین ۹۸ نوشت، برایان هوک نماینده ویژه وزارت‌خارجه آمریکا برای ایران، اعلام کرد که اگر رژیم ایران پروازها به چین را متوقف می‌کرد و نمایش انتخابات مجلس را به تعویق می‌انداخت ابعاد فاجعه کرونا در ایران به این میزان نبود.

 

وی گفت: رژیم ایران دهه‌ها نیروهای نیابتی خود را بر مردم ایران اولویت داده است. آنها پول را از مردم دزدیده‌اند. پولی که مردم ایران انتظار داشتند برای رسیدگی درمانی آنها هزینه شود. ببینید بحران کرونا چگونه مدیریت شده است، رژیم به جای این‌که پروازها به چین را در زمانی که ریسک سرایت روشن بود، متوقف کند، ایرانیانی که واقعیت را در رابطه با شیوع بیماری می‌گفتند، تهدید و زندانی کرد. رژیم می‌توانست برای کمک به مردم دهها میلیارد دلاری را که از مردم ایران دزدیده برگرداند. خا منه‌ای یک صندوق اختصاصی دارد که ارزش آن میلیاردها دلار است. او باید آن چه از مردم ایران گرفته است برگرداند و در این بحران بهداشتی به آنها کمک کند.

 

برایان هوک افزود: رژیم ایران به مدت ۴۱سال یک بخش مالی مبهم اداره کرده است. بانکها حاضر نیستند با رژیمی داد و ستد کنند که در زمینه پولشویی و تأمین مالی تروریسم بدنام است. این رژیم هم‌اکنون در لیست سیاه اف.ای.تی.اف است.

خامنه‌ای منابع گسترده‌یی در حساب شخصی خود دارد. سران این رژیم پول زیادی دارند. رژیم درآمد زیادی از فروش نفت و فروش اقلام دیگر به‌دست می‌آورد و میلیاردها دلار را برای تروریسم و جنگهای خارجی هزینه می‌کند. اگر فقط ۱۰درصد ۱۶میلیارد دلاری که آنها از سال ۲۰۱۲برای تروریسم و جنگ خارجی هزینه کردند، صرف یک سیستم بهداشت و درمان بهتری می‌شد، در آن صورت مردم ایران امروز وضعیت بهتری می‌داشتند.