728 x 90

بحران کرونا - اعتراف وزیر بهداشت رژیم به اوضاع بحرانی و خطرناک کرونا

افزایش مرگ و میر کرونا در ایران
افزایش مرگ و میر کرونا در ایران

این خبر تکمیل می‌شود.

اعتراف وزیر بهداشت رژیم به اوضاع بحرانی و خطرناک کرونا

نمکی وزیر بهداشت رژیم به اوضاع بحرانی و خطرناک کرونا اعتراف کرد و گفت: ما گرفتار امواج دوم و سوم بیماری شدیم. خیلی از پیشنهادات ما می‌رفت، مصوب می‌شد و این مصوبات اجرا نمی‌شد

وی افزود: گرچه ما به‌دلیل اوضاع بحرانی و وضعیت خطرناک کرونا در کشور نیازمند تسریع در شروع این محدودیتها و اعمال اونها بودیم مع‌الوصف اجرای آن را به‌اول آذرماه موکول کردند. (تلویزیون شبکه خبر رژیم ۲۵آبان)

بحران جدی در فارس

علی اکبری معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز هشدار داد: با توجه به‌روند افزایش تعداد بیماران جدید مبتلا به‌کرونا، کمبود تخت برای بستری شدن بیماران جدید در فارس، یک بحران بسیار بسیار جدی‌ست. وی افزود: طی ۲۴ساعت گذشته شاهد پذیرش ۳۸۰بیمار جدید در بیمارستانهای فارس بوده‌ایم و این آمار به‌تنهایی معنا‌کننده یک بحران در فارس است و در کنار آن، رسیدن عدد بیماران نیازمند به‌مراقبتهای ویژه به ۳۳۶نفر نیز عمق مشکل را نشان می‌دهد (خبرگزاری حکومتی ایسنا ۲۵آبان).

نرخ مرگ و میر در کشور بیش از دو برابر متوسط دنیاست

مجید نصیرایی عضو مجلس ارتجاع در جلسهٔ علنی امروز اعتراف کرد نرخ مرگ و میر بر اثر کرونا در ایران بیش از دو برابر متوسط دنیاست.

متأسفانه وضعیت بیماری کرونا هر روز دارد در کشور وضعیت بدتری را پیدا می‌کند و متأسفانه استان خراسان جنوبی و حوزه انتخابیه بنده هم این مشکل را بیشتر از جاهای دیگه دارند آمار ابتلا مردم یک آمار بسیار بالایی ست چند برابر متوسط کشور در استان هم به همین شکل متأسفانه خراسان جنوبی هم یک وضعیت بسیار نامناسبی دارد در دنیا از هر ده‌هزار نفر ابتلا به این بیماری حدود ۲۴۰نفر فوت می‌کنند اما در ایران ما از هر ده‌هزار نفر قریب به ۵۰۰نفر علت این موضوع را باید بررسی کرد. رادیو فرهنگ (رژیم) ۲۵آبان۹۹

وخامت حال ۳۲۳ مبتلای به کرونا در فارس

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ۳۲۳ مبتلای به کرونا در استان به‌دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخشهای مراقبت ویژه با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند

«عبدالرسول همتی» با اشاره به فوت ۳۵نفر طی ۲۴ساعت افزود: طبق بررسی آخرین وضعیت کرونا در استان، ۲۷ شهرستان فارس در وضعیت قرمز یا ویژه و ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی یا هشدار به سر می‌برند. (پیام خبر ۲۴آبان)

هشدار نسبت به موجهای بزرگتر کرونا در شیراز

حمید شریفی استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: وضعیت این روزهای اپیدمی کرونا در کشور نامناسب است و هر روزه تعداد زیادی از مردم مبتلا و متأسفانه تعداد زیادی نیز به‌دلیل ابتلا به کووید جان خود را از دست می‌دهند. اگر امروز فکری نکنیم بنا به دلایل متعددی روزهای آینده و با شروع شدت سرما وضعیت وخیم‌تر خواهد شد

وی افزود: به چند علت خطر ماه‌های آینده بیشتر از ماه‌های اخیر است؛ از این‌رو، ممکن است وضعیت اپیدمی کرونا در ماه‌های آذر، دی و بهمن‌ماه وخیم‌تر شود. ایسنا: ۲۵ابان

نخستین باران پائیزی حدود ۴ هزار خوزستانی را روانه بیمارستانها کرد‌

ابول نژادیان رئیس دانشگاه جندی‌شاپور: نخستین باران پاییزی امسال حدود ۴ هزار نفر را روانه بیمارستانهای سطح استان کرد که از این بین ۳۷۹بیمار با مشکلات تنفسی بستری شدند‌. / عصرجنوب یکشنبه ۲۵ آبان

هشدار نسبت به موجهای بزرگتر کرونا در کرمان

حمید شریفی استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: وضعیت این روزهای اپیدمی کرونا در کشور نامناسب است و هر روزه تعداد زیادی از مردم مبتلا و متأسفانه تعداد زیادی نیز به‌دلیل ابتلا به کووید جان خود را از دست می‌دهند. اگر امروز فکری نکنیم بنا به دلایل متعددی روزهای آینده و با شروع شدت سرما وضعیت وخیم‌تر خواهد شد.

وی افزود: به چند علت خطر ماه‌های آینده بیشتر از ماه‌های اخیر است؛ از این‌رو، ممکن است وضعیت اپیدمی کرونا در ماه‌های آذر، دی و بهمن‌ماه وخیم‌تر شود. (خبرگزاری حکومتی ایسنا ۲۵آبان).

وخامت حال ۳۲۳مبتلای به کرونا در فارس

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ۳۲۳مبتلای به کرونا در استان به‌دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخشهای مراقبت ویژه با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند.

«عبدالرسول همتی» با اشاره به فوت ۳۵نفر طی ۲۴ساعت افزود: طبق بررسی آخرین وضعیت کرونا در استان، ۲۷شهرستان فارس در وضعیت قرمز یا ویژه و ۹شهرستان در وضعیت نارنجی یا هشدار به سر می‌برند.

این عدد یعنی ۳۰۰۰نفر فوتی در روز خیلی عدد وحشتناکی است

در یک گفتگوی تلویزیونی با یک عضو کمیته علمی ستاد کرونا که شب گذشته از کانال۵ پخش تلویزیون رژیم شد، اعتراف کردند که آمار واقعی مرگ و میر روزانه ناشی از کرونا، ۱۵۰۰نفر است.

مجری: یک سؤال من دارم با توجه به این‌که می‌گویند برای این‌که این عددها به عدد واقعی برسند باید ضربدر ۳ بشوند یعنی این ۴۷۲عددی که دارید اعلام می‌کنید می‌تواند سه برابر باشد، یعنی ۱۵۰۰نفر مرگ و میر روزانه و آقای حریرچی گفتن ما طی دو هفته آینده آمار ابتلا و مرگ و میرمان می‌تواند در واقع دو برابر بشود. این عدد یعنی ۳۰۰۰نفر فوتی در روز خیلی عدد وحشتناکی است...

الان با توجه به این حجم شیوع ما می‌بینیم خیلی از بیمارها دارند توی فضاهای نمی‌دانم حیاط بیمارستان بستری می‌شوند یا صفهای طولانی‌مدت برای پذیرش... (تلویزیون شبکه پنج رژیم ۲۴آبان).

روزانه ۴۰فوتی در آذربایجان غربی

خبرگزاری حکومتی مهر ۲۴آبان نوشت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی با اشاره به این‌که طی هفته‌های گذشته تاکنون وضعیت بحرانی را در استان طی می‌کنیم، اعتراف کرد: به‌طور متوسط روزانه ۳۵ تا ۴۰نفر در استان به‌دلیل ابتلا به کرونا فوت می‌شوند.

جواد آقازاده گفت: در استان آذربایجان غربی طی ۳هفته گذشته تعداد بیماران بستری و فوتی کرونا افزایش یافته است و وضعیت استان در حالت قرمز می‌باشد.

وی افزود: قدرت انتقال ویروس افزایش یافته و بیماران بدحال‌تر از گذشته به بیمارستان مراجعه می‌کنند.