728 x 90

بحران فرو نشست زمین در اصفهان

فرو نشست زمین
فرو نشست زمین

کارگزار رژیم در اصفهان دوشنبه ۳ اردیبهشت، به گسترش بحران فرو نشست در اصفهان هشدار داد و اظهار داشت که در سال گذشته ۳۰مورد حادثه و در سال جاری تاکنون ۱۲حادثه گزارش شده است.

رسانه حکومتی ایلنا در اشاره فرو نشست زمین در اصفهان به‌نقل از شیشه فروش کارگزار رژیم در مدیریت بحران استانداری اصفهان نوشت که وی گفته است: اخیراً تعداد حوادث شکستگی لوله آب و فاضلاب در این خیابان رو به افزایش است و طی یک هفته سه مورد حادثه در این خیابان گزارش‌شده است...
وی با بیان این‌که به‌دلیل شرایط فرو نشست زمین حوادث شکستگی شبکه‌های آب و فاضلاب طی چند سال اخیر افزایش یافته است، افزود: در سال گذشته بیش از ۳۰مورد حادثه و در سال جاری تاکنون ۱۲حادثه گزارش شده است.
پیش از این طغیانی نماینده مجلس رژیم در گفتگو با وب سایت «خبرآنلاین» در نخستین هفته فروردین‌ماه با اشاره به‌وقوع فرو نشست در نقاط مختلف اصفهان گفته بود که خطر به اندازه‌ای جدی است که «اگر تا چند سال آینده فکری برای آن نشود، همه ما باید اصفهان را ترک کنیم».
در همین رابطه تصاویر منتشر شده از ایجاد یک گودال ناشی از فرو نشست در نهم اسفندماه سال ۱۴۰۲ نشان می‌دهد که عمیق‌ترین فرو نشست زمین در اصفهان در محله کوجان به میزان ۶متر ثبت شده است.
خبرگزاری حکومتی «ایرنا» نیز در گزارشی در واکنش به فرو نشست در استان اصفهان و بالا‌گرفتن هشدارها نسبت به آن نوشت، که فرو نشست بسیاری دشت‌های استان اصفهان را به‌شدت درگیر کرده و در این شرایط دشت گلپایگان، نجف‌آباد، مهیار شمالی، مهیار جنوبی، دشت آسمان، اردستان، اصفهان - برخوار، بادرود - خالدآباد، مورچه‌خورت از بحران فراتر رفته است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1cf83942-f24c-4bbb-8d49-ddbcfe4c6e5c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات