728 x 90

بحث پارلمانی درباره ایران در مجلس انگلستان - فراخوان به تشدید تحریم‌های همه‌جانبه رژیم و سران حکومت آخوندی

جلسه پارلمانی در انگلستان
جلسه پارلمانی در انگلستان

بحث پارلمانی درباره ایران در مجلس انگلستان

فراخوان به تشدید تحریم‌های همه‌جانبه رژیم و سران حکومت آخوندی

توقف کامل برنامه اتمی رژیم و لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران

روز سه‌شنبه ۱۹اکتبر ۲۰۲۱-۲۷مهر۱۴۰۰ در یک جلسه بحث پارلمانی در مجلس عوام انگلستان نمایندگان یا دیوید ایمس که بیش از سه دهه از مقاومت مردم ایران حمایت کرد، گرامی داشتند و تأکید کردند توافق اتمی با رژیم آخوندی که برنامه موشکی و تروریسم و نقض حقوق‌بشر توسط این رژیم را شامل نشده، یک توافق ناقص است.

ترزا ویلیرز نماینده ارشد پارلمان و وزیر پیشین محیط‌زیست انگلستان ضمن تأکید بر همین نواقص برجام، گفت لغو برخی تحریم‌ها علیه رژیم بعد از برجام تنها به رژیم و سپاه پاسداران در تشدید سرکوب مردم ایران و تأمین نیروهای نیابتی رژیم در کشورهای منطقه کمک کرده است.

وی با یادآوری سرکوب قیام مردم ایران در آبان۹۸ موارد متعدد نقض وحشیانه حقوق‌بشر و حقوق زنان توسط حکومت آخوندی را محکوم کرد و گفت همه تحریم‌ها باید مجدداً اعمال شوند و تدابیر مگنیتسکی علیه سران این رژیم از جمله آنها که در قتل‌عام۱۳۶۷ دست داشتند اعمال شود. زمان آن رسیده که مماشات با این رژیم جذامی را متوقف کنیم و متقابلا تمامی فشاری که می‌توانیم را بر آن اعمال کنیم تا تضمین کنیم به توافقی دست خواهیم یافت که فعالیت‌های بدخواهانه و وحشیانه این رژیم در ایران و در منطقه را محدود کنیم.

استیو مک کیب نماینده پارلمان انگلستان از حزب کارگر با تجلیل از دیوید ایمس، درباره تخلفات اتمی رژیم آخوندی گفت:

در اوت سال جاری آژانس اتمی‌ توانست راستی‌آزمایی کند که رژیم ایران به اندازه مکفی اورانیوم غنی‌سازی شده تهیه کرده که باعث شده برخی بر این باور باشند که رسیدن به بمب قریب‌الوقوع است. رژیم ایران هر کاری می‌کند تا مانع پیشرفت واقعی در مذاکرات شده و برنامه اتمی‌اش را پیش ببرد. از تابستان سال جاری ابراهیم رئیسی که قاتل دستجمعی از مهره‌های کلیدی قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال۶۷ به قدرت رسیده است. مأموریت او مقابله با نارضایتی مردم ایران و تقویت سپاه پاسداران است.

استیو مک کیب تأکید کرد برنامه غنی‌سازی اتمی این رژیم بایستی به‌طور کامل متوقف شود و سایتهای اتمی‌اش باید بسته شده و در هر زمانی و در هر جایی با بازرسیها قابل راستی‌آزمایی باشد. این توافق جدید هم‌چنین بایستی به فعالیت‌های منطقه‌یی و برنامه موشکی رژیم ایران و به موضوع نقض حقوق‌بشر بپردازد. سپاه پاسداران باید تماماً مطابق قوانین تروریستی‌مان همان‌گونه که قبلاً هم توسط کمیته منتخب خارجی مجلس عوام پیشنهاد شده نامگذاری بشود.

باب بلکمن نماینده پارلمان انگستان گفت: سپاه پاسداران مسئول اقدامات تروریستی در سراسر جهان است که کشتی‌ها را در آبهای بین‌المللی مورد حمله قرار داده و تروریسم را در سراسر خاورمیانه مورد حمایت قرار داده است. من با اعضای این کمیته موافقم که تمامیت سپاه لیست‌گذاری شود و داراییهای آن باید تحت کنترل قرار بگیرد و برای منافع مردم ایران استفاده شود.

باب بلکمن با تقدیر از اقدامات دیوید ایمس در حمایت از مردم ایران و تلاشهایش برای تأمین حفاظت مجاهدان در اشرف، به توطئه تروریستی رژیم علیه گردهمایی سالانه مقاومت ایران در پاریس اشاره کرد و گفت: در سال۲۰۱۸ یک حمله با بمب علیه گردهمایی شورای ملی مقاومت صورت گرفت که دیوید ایمس و خودم و سایرین در این کنفرانس حضور داشتیم. کسی که این بمب را از ایران به بلژیک قاچاق کرده بود یک دیپلمات رژیم ایران بود. او با استفاده از محموله‌های دیپلماتیک و انتقال آنها به دو تروریست دیگر می‌خواستند بسیاری از رهبرانی را که از سراسر جهان در این گردهمایی شرکت داشتند، از بین ببرند.

وی با اشاره به کنفرانس جهانی آب و هوا در گلاسگو و احتمال شرکت آخوند جلاد رئیسی در آن گفت: رئیسی در اعدام ۳۰هزار زندانی سیاسی دست داشته است.

باب بلکمن تأکید کرد ما نمی‌توانیم اجازه بدهیم رژیم ایران به سلاح اتمی برسد زیرا تهدیدی بزرگ برای صلح در خاورمیانه است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9b189a22-36c2-45eb-b0d8-b3d1cf54142a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات