728 x 90

بالا گرفتن جنگ‌وجدال باندهای درونی رژیم بر سر خشم عمومی از کشتار عمدی کرونا

قتلگاه کرونا
قتلگاه کرونا

در حالی‌که خشم عمومی از کشتار عمدی مردم در قتلگاه کرونا بر اثر ممنوع کردن ورود واکسن توسط خامنه‌ای به‌ویژه در میان بستگان قربانیان کرونای ولایت در شهرهای مختلف ادامه دارد، جنگ گرگها بر سر این جنایت حکومتی بالا گرفته و باند غالب و مغلوب نظام یکدیگر را مقصر قلمداد می‌کنند.

در حالیکه رئیسی جلاد سعی می‌کند با مانور حول وارد کردن واکسن خودش و خامنه‌ای را درببرد، روزنامه حکومتی شرق ۲۳شهریورنوشت: چه شد که اولویت ساخت واکسن ایرانی رنگ باخت و جایش را به واردات اورژانسی واکسن داد؟ تکلیف جانهایی که در دعواهای سیاسی از دست رفتند چه می‌شود؟

این رسانه باند مغلوب زیر عنوان «واردات واکسن جایگزین سیاست تولید واکسن شد»، نوشت: شخص رئیسی در تماس با رئیس‌جمهور چین درخواست خرید ۹۰میلیون دوز واکسن را مطرح کرد و با پذیرش «شی جینپینگ» روند واردات واکسن «سینوفارم» یکباره متحول شد»؛ این بخشی از گزارش رسانه نور‌نیوز، رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت است که خبر از تماس تلفنی ابراهیم رئیسی با رئیس‌جمهور چین برای تأمین واکسن می‌دهد.

روزنامه حکومتی شرق در ادامه نوشت: «به بیان دیگر، «شی جی پینگ» منتظر یک زنگ از سوی ابراهیم رئیسی بود تا واکسن به ایران برسد و اولویت تولید واکسن ایرانی کنار برود و واکسن مثل نقل‌و‌نبات در دسترس مردم قرار بگیرد... اما تکلیف جانهایی که در دعواهای سیاسی از دست رفتند چه می‌شود؟ چه کسی می‌تواند پاسخ‌گوی خانواده‌هایی باشد که مادر را تنها برای چند روز دیرکرد واردات واکسن از دست داده‌اند؟ چه شد که اولویت ساخت واکسن ایرانی رنگ باخت و جایش را به واردات اورژانسی واکسن داد؟

در واقع سؤال اصلی این است که چه شد که حسن روحانی به «شی جینپینگ» زنگ نزد؟ شماره‌اش را نداشت؟ نمی‌دانست که باید زنگ بزند؟ یا چینی‌ها جواب تلفنش را ندادند؟ اصلاً اگر ابراهیم رئیسی آن‌قدر میانه نزدیکی با رئیس‌جمهوری چین داشت، چرا زودتر تماس نگرفت؟ چرا زودتر وارد نشد تا این بازی مرگ روزمره تمام شود؟

از سوی دیگر خبرگزاری سپاه پاسداران از طرح باند غالب رژیم در مجلس ارتجاع برای انداختن تقصیر به گردن باند روحانی خبر داد و نوشت: ۴۰نفر از نمایندگان در طرح خود برای تحقیق و تفحص از ستاد ملی مقابله با کرونا، بررسی دلایل سوء‌مدیریت کرونایی دولت روحانی، علت تغییر در پروتکل درمانی و داروها، تخصیص ارز واردات دارو و علت تأخیر در واکسیناسیون را خواستار شده‌اند

در این طرح آمده است: از زمان شروع بیماری همه‌گیر کرونا ویروس در کشور (اسفند ماه سال۱۳۹۸) چه تدابیر ضروری و اقداماتی توسط وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا و مراکز بهداشتی و درمانی و دیگر دستگاههای اجرایی انجام شده است؟ و چگونه از انتشار ویروس مذکور و توسعه انتشار آن جلوگیری شده است؟

علل افزایش تعداد مبتلایان و افزایش مرگ و میر‌ها در مردادماه سال۱۴۰۰ چیست؟ (خبرگزاری حکومتی فارس ۲۳شهریور۱۴۰۰)

در همین حال، داوودی عضو مجلس ارتجاع در جلسه علنی روز سه‌شنبه‌ علت اصلی مرگ و میرها را میزان کم واکسیناسیون دانست و گفت: «بدون کمترین تردید علت اصلی واگیری بسیار بالای مردم کشور ما به ویروس کرونا و بیماری کرونا و شکل گیر ی بدخیم‌ترین چهره‌های بالینی این بیماری در مردم و تلفات بسیار زیاد انسانی در کشور در روزها و ماههای اخیر مربوط به تعداد کم واکسیناسیون و تأخیر در واکسیناسیون مردم بر علیه این بیماری هست» (خبرگزاری مجلس ارتجاع ۲۳شهریور۱۴۰۰).

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات