728 x 90

باغداران کشمیری از دولت هند خواستند واردات سیب از رژیم ایران را متوقف کند

سیب کشمیر
سیب کشمیر

باغداران کشمیری از دولت هند خواستند، که واردات سیب از رژیم ایران را متوقف کند. این در صورتی است که هند و عراق بزرگترین بازارهای صادرات سیب ایران هستند.
خبرگزاری نیکی آسیا روز دوشنبه ۲۷دی گزارش داد، منطقه جامو و کشمیر از قطب‌های تولید سیب با درآمد سالانه ۱.۳میلیارد دلار است و ۳.۳میلیون نفر از این راه امرار معاش می‌کنند. این منطقه با تولید سالانه نزدیک به دو میلیون تن سیب، سهمی ۷۵درصدی از کل تولید این میوه در هند دارد.
با این‌حال باغداران کشمیری گفتند، قیمت سیب تولیدی آنها نسبت به سال گذشته نصف شده است، چرا که مشتریان بیشتر علاقمند به سیب‌های وارداتی هستند.
ویجای تالرا معاون رئیس مجمع تجار سیب کشمیر گفت: سیب ایرانی خوش آب و رنگ است و با نرخ پایین در بازار عرضه می‌شود؛ موضوعی که به زیان باغداران محلی است.
سیب ایران به صورت غیرقانونی و با نام سیب تولیدی افغانستان راهی هند می‌شود تا از عوارض گمرکی فرار کند؛ چرا که افغانستان و هند از اعضای منطقه آزاد تجاری جنوب آسیا هستند اما رژیم ایران عضو این گروه نیست.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/8e9aacdc-4d53-4af0-be06-7fd01d908a51"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات