728 x 90

بازداشت عامل حزب‌الله وابسته به رژیم ایران در آمریکا متهم به جمع‌آوری و ارسال اطلاعات

پلیس نیویورک
پلیس نیویورک

به گزارش ان‌.بی.سی نیروهای امنیتی آمریکا اعلام کردند آلکسی ساب عامل حزب‌الله اهل نیوجرسی امروز در دادگاهی در منطقه منهتن نیویورک تفهیم اتهام شد.

دادستانهای آمریکا گفتند این فرد در حال تحقیق اهدافی در آمریکا برای انجام حملات تروریستی بود. دولت آمریکا معتقد است وی از سال ۱۹۹۶ عضو حزب‌الله بوده است. وی متهم است اهدافی را در شهر نیویورک مانند مجسمه آزادی و ساختمان امپایر استیت و همچنین در بوستون و واشنگتن جهت انجام حملات تروریستی شناسایی و اطلاعات را به حزب‌الله لبنان ارسال کرده است.

رئیس دفتر اف.بی.آی نیویورک گفت اتهامات الکسی ساب نشان می‌دهد تلاش مداوم یک سازمان تروریستی برای شناسایی اهدافی در داخل و خارج کشور، شناسایی نقاط آسیب پذیر و جمع‌آوری جزئیات مهم و مفید برای حملات آینده است. الکسی ساب در ۹ژوئیه با قرار بازداشت به زندان منتقل شد.

مقام‌های آمریکایی گفتند وی علاوه بر خاک آمریکا، در خارج از کشور نیز فعالیت داشته است. دادگستری آمریکا از جمله وی را به تلاش برای قتل مردی که او بعداً فهمیده که یک مظنون به جاسوسی برای اسراییل بوده متهم کرده است.

به گزارش رسانه‌های آمریکایی به‌ نقل از مقام‌های مرتبط با این پرونده ساب اسلحه‌اش را به روی این مرد گرفته است و دوباره ماشه را چکانده است اما اسلحه شلیک نکرده است.

الکسی ساب در سال ۱۹۹۶ به حزب‌الله پیوسته و در سال ۱۹۹۹ به‌وسیله‌این گروه آموزش دیده است. وی کار با سلاح گرم و نارنجک آموزش دیده است. او در سالهای ۲۰۰۴و ۲۰۰۵آموزش کار با مواد منفجره را در لبنان گذارنده است.

 

جدی‌ترین اتهامی که علیه او مطرح است می‌تواند برای وی حداکثر تا ۲۵سال زندان به همراه داشته باشد و اگر تمامی اتهامات علیه ثابت شود، الکسی ساب ممکن است به ۱۰۰سال زندان محکوم شود.