728 x 90

بازتاب درگذشت دیوید ایمس نماینده پارلمان انگلستان و رئیس مشترک کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران در رسانه‌های جهان

سر دیوید ایمس نماینده مجلس، رئیس کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران
سر دیوید ایمس نماینده مجلس، رئیس کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران

درگذشت دیوید ایمس نماینده پارلمان انگلستان و رئیس مشترک کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران بازتاب‌های گسترده‌یی در رسانه‌های جهان داشته است:

خبرگزاری رویترز نوشت:
پرچمها در ساختمان نخست‌وزیری به‌حالت نیمه برافراشته در آمد.
با انتشار اخبار تلخ این حمله، نخست‌وزیر جانسون از جلسه‌ای در بریستول، غرب انگلستان، به‌سرعت به لندن بازگشت.

 گاردین نوشت:

بوریس جانسون با ادای احترام به سر دیوید ایمس گفت: قلبهای ما پر از شوک و اندوه است

بوریس جانسون به دیوید ایمس ادای احترام کرد. او گفت امروز در فقدان سر دیوید ایمس قلبهای ما پر از شوک و اندوه است که در دیدار با افراد حوزه‌اش در یک کلیسا بعد از ۴۰سال خدمت مستمر به مردم اسکس و انگلستان کشته شد.

جانسون افزود: او یکی از مهربان‌ترین پرمحبت‌ترین و افراد برازنده در سیاست بود و سابقه برجسته‌ای در تصویب قوانین برای افراد با بیشترین آسیب پذیری و کسانی که زجر می‌کشند و قوانینی که از ظلم در حق حیوانات جلوگیری کند و در حق مردمی که از فقر سوخت رنج می‌بردند بسیار تلاش کرد. دیوید مردی بود که به کشور و آینده آن با تمام انگیزه‌اش معتقد بود.

 امروز یک خادم مردم و یک دوست و همکار دوست داشتنی را از دست دادیم...

 

سرویس جهانی بی‌بی‌سی گفت: پلیس منطقهٔ «اسکس» گفت: سر دیوید ایمس عضو پارلمان از حزب محافظه‌کار انگلستان بر اثر ضربات چاقوی یک مرد ۲۵ساله فوت کرده است.

دیوید کامرون، نخست‌وزیر سابق انگلیس در توئیتر خود نوشت: این ویرانگرترین، هولناک‌ترین و غم‌انگیزترین خبر است. کلمات نمی‌توانند وحشتناک بودن آنچه امروز اتفاق افتاده را به اندازه کافی بیان کنند.

سایمون کاونی، وزیر دفاع و خارجه ایرلند، نوشت: چه حادثه تکان‌دهنده و غم‌انگیزی. افکار و همدردیهای صادقانه خودمان را به خانواده، دوستان و همکاران سیاسی سر دیوید ایمس نماینده پارلمان تقدیم می‌کنیم.

دومینیک راب وزیر خارجه سابق انگلستان نوشت: با قلبی شکسته به‌خاطر از دست دادن نماینده دیوید ایمس. او یک سیاستمدار بزرگ و یک مبارز قدرتمند با قلبی بزرگ بود.

تلویزیون سی.ان.ان این جنایت را هولناک و شوکه‌کننده در طیف سیاسی بریتانیا خواند و گفت همسر بوریس جانسون در یک توئیت نوشت: «این یک خبر بسیار ویرانگر در مورد سر دیوید ایمس است.

خبرگزاری فرانسه نوشت: او از جنبش تبعیدی مجاهدین خلق ایران حمایت می‌کرد و در مراسمی که توسط شورای ملی مقاومت ایران سازماندهی می‌شد، شرکت می‌کرد و خواستار سرنگونی رژیم ایران بود. مریم رجوی در توئیتر نوشت: او یک دوست ارجمند مردم و مقاومت ایران و در جستجوی آزادی و دموکراسی بود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات