728 x 90

ایلاف لندن: بلژیک متهمین طراحی حمله به مخالفان ایرانی را زندانی کرد

دادگاه آنتورپ بلژیک
دادگاه آنتورپ بلژیک

ایلاف لندن به‌نقل از خبرگزاری فرانسه در گزارشی از حکم دادگاه استیناف آنتورپ در بلژیک در مورد توطئهٔ بمب‌گذاری در گردهمایی مقاومت ایران در پاریس و حکم نهایی خود درباره ۳مزدور همدست دیپلمات تروریست آخوندها اسدالله اسدی نوشت: دادگاه تجدیدنظر بلژیک روز سه‌شنبه سه ایرانی بلژیکی را به اتهام مشارکت در طراحی حمله به تجمع مخالفان ایرانی در فرانسه در سال۲۰۱۸ به حبس بین ۱۷ تا ۱۸سال محکوم کرد.

بر اساس متن حکم صادره از سوی دادگاه استیناف در آنتورپ (شمال) و ارسال آن به مطبوعات، این سه نفر نیز تابعیت بلژیکی خود را از دست دادند.

نسیمه نعامی، ۳۷ساله و همسرش امیر سعدونی، ۴۲ساله و مهرداد عارفانی، ۵۸ساله، که به‌عنوان یک مأمور اطلاعاتی ایران از بلژیک توصیف می‌شود، به اتهام "تلاش برای انجام یک ترور تروریستی" در ۳۰ژوئن۲۰۱۸ در ویلپنت در نزدیکی پاریس محکوم شدند.

دادگاه تجدیدنظر حکم صادره از سوی دادگاه بدوی علیه این زوج که ۱۸سال حبس است را تأیید کرد، در حالی‌که حکم صادره از سوی دادگاه بدوی علیه سعدونی در فوریه ۲۰۲۱ را تشدید و مدت حبس وی را از ۱۵ به ۱۸سال افزایش داد.

سال گذشته اسدالله اسدی که طرف اصلی پرونده است به بیست سال حبس محکوم شد که حداکثر مجازات است. این دیپلمات که در آن زمان در سفارت ایران در وین کار می‌کرد، از درخواست تجدیدنظر در این حکم خودداری کرد.

دادگاه تجدیدنظر در تصمیمی که روز سه‌شنبه صادر کرد، به نقش سه شریک و "مشارکت فعال"آنها به همراه اسدی در"بخش ۳۱۲ وزارت اطلاعات و امنیت رژیم ایران" که دستور عملیات را صادر کرد، اشاره نمود.

به گفته دادستانی، طرح فوق شامل بمب‌گذاری در ۳۰ژوئن ۲۰۱۸ در ویلپنت در نزدیکی پاریس، علیه گردهمایی بزرگ سالانه شورای ملی مقاومت ایران بود. این شورا ائتلافی شامل مخالفان رژیم تهران است که سازمان مجاهدین خلق اصلی‌ترین جزء آن می‌باشد... .

مخالفان هدف قرار گرفته، از جمله مریم رجوی، رئیس شورای ملی مقاومت، نزدیک به چهار سال است که طرح و برنامه "تروریسم دولتی"که می‌توانست باعث"حمام خون" در میان هزاران نفر از مردم گرد آمده در ویلپنت شود را محکوم کرده‌اند... .

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d9aa5677-8e95-41d3-898a-0b7aaeeb3566"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات