728 x 90

ایران: جان سپردن فجیع چهار دختر دانش‌آموز بلوچ در حریق مدرسه‌شان

اطلاعیه کمیسیون آموزش و پرورش شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه کمیسیون آموزش و پرورش شورای ملی مقاومت ایران

مسئول کمیسیون آموزش و پرورش شورای ملی مقاومت جان سپردن تکان دهنده دست‌کم چهار دختر دانش‌آموز شش ساله بلوچ را عمیقاً تسلیت می‌گوید و برای خانواده‌های آنها صبر و برای مجروحان شفای عاجل آرزو می‌کند.

روز سه‌شنبه ۲۷آذر با وقوع حریق در یک کلاس یک مدرسه ابتدایی در شهر زاهدان ۵۹دانش‌آموز آن طعمه حریق شدند که به کشته شدن چهار تن از آنها منجر شد.

علیرضا نخعی، مدیر کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان، به «کوتاهی بعضی همکاران» اذعان کرد.

وقوع این سوانح هولناک که هر ساله با نزدیک شدن فصل سرما بالا می‌گیرد، تنها به‌خاطر فقدان یک و سیله گرمایشی سالم در مدارسی است که در کلاسهای آنها دانش‌آموزان بیگناه چند برابر ظرفیت و استاندارد روی هم تلنبار شده‌اند. سوختگی شدید دهها دختر دانش‌آموز در روستای شین آباد پیرانشهر (استان کردستان)، تا طعمه حریق شدن دانش‌آموزان دبستانی در سروستان فارس، یا در روستای درودزن از توابع شهرستان مرودشت یا روستای «المنی» در استان لرستان یا دبستانی در رودبست بابلسر...موارد معدودی از این سوانح هستند که خبرهای آن به مطبوعات درز کرده است. چون مقامهای جنایت‌پیشه رژیم به‌شدت از انتشار این خبرها جلوگیری می‌کنند.

مقامات رژیم در حالیکه سالانه میلیاردها دلار صرف عملیات تروریستی و جنگ‌افروزیهای رژیم در منطقه و دیگر کشورهای جهان می‌کنند، یا با خاصه خرجی برای گسترش افراطی‌گیری هزینه می‌کنند و میلیاردها دلار آن را به حسابهای بانکی خود سرازیر می‌کنند، با وقاحت تمام از فرسودگی وسایل گرمازا که در نظام آخوندی چیزی جز یک بخاری نفتی نیست، سخن می‌گویند. دانش‌آموزان بیگناه کشور حتی به اندازه یک بخاری نفتی هم از درآمدها و سرمایه‌های کلان کشور سهم ندارند.

مسئول کمیسیون آموزش و پرورش مقاومت ایران گفت: وقوع این حوادث جانکاه که قلب هر شنونده‌یی را جریحه‌دار می‌کند تنها یکی از نتایج حاکمیت نظام سراپا فساد و جنایتکار ولایت فقیه است. تا این نظام بر سر کار است کودکان ایران جز تهیدستی و انواع محرومیتهای جان‌فرسا و جز سرکوب و شکنجه و جز زنده زنده در آتش سوختن سهم دیگری از زندگی ندارند. تنها راه درمان همه این دردها اتحاد و همبستگی همه اقشار برای سرنگونی نظام ولایت فقیه و استقرار آُزادی و دموکراسی در ایران است.

شورای ملی مقاومت ایران- کمیسیون آموزش و پرورش

۲۸آذر۱۳۹۷(۱۹دسامبر۲۰۱۸)