728 x 90

اوج‌گیری کرونا - جان باختن یک زندانی سیاسی در زندان زاهدان بر اثر کرونا

کرونا در ایران
کرونا در ایران

این خبر به روز می‌شود...

 • سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز چهارشنبه ۲۶شهریور ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۳۳شهر از ۱۰۳هزار و ۹۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۰۱۸نفر، در اردبیل به ۱۲۶۰نفر، در اصفهان به ۴۸۱۹نفر، در بوشهر به ۱۳۰۰نفر، در تهران به ۲۵۱۱۵نفر، در خراسان جنوبی به ۶۱۲نفر، در خراسان رضوی به ۷۵۵۳نفر، در خراسان شمالی به ۱۷۶۴نفر، در خوزستان به ۶۷۹۷نفر، در سمنان به ۱۳۷۶نفر، در فارس به ۲۹۰۱نفر، در قزوین به۹۳۱نفر، در قم به ۴۷۱۵نفر، در کرمان به ۱۶۵۵نفر، در لرستان به ۴۶۱۸نفر و در مرکزی به ۱۳۵۴نفر رسیده است.

 • توئیت مریم رجوی

بالا گرفتن مجدد کرونا قبل از شروع پاییز و اپیدمی آنفولانزا، نتیجه سیاست جنایتکارانه خامنه‌ای و روحانی است. از یکسو بازگشایی مدارس بدون کم‌ترین آمادگی بهداشتی و پیشگیرانه و از سوی دیگر راه ‌انداختن بساط دجالیت و دین‌فروشی تحت عنوان عزاداری ماه محرم ایران

جان باختن یک زندانی سیاسی در زندان زاهدان بر اثر کرونا

یک زندانی سیاسی در زندان مرکزی زاهدان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا و خودداری دژخیمان زندان از انتقال او به مراکز درمانی خارج از زندان، متأسفانه جان باخت. وی که سالم زند نام داشت هنگامی که به شدت بیمار بود، به سلول انفرادی بند قرنطینه زندان منتقل شد و در آنجا مورد ضرب و شتم قرار گرفت.فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ۲۶شهریور

تنها ۱۵ درصد دانش‌آموزان به مدرسه می‌روند

به نوشته روزنامه حکومتی رسالت یک مقام ارشد در وزارت بهداشت رژیم اعتراف کرد به دلیل کرونا تنها ۱۵ درصد دانش‌آموزان به مدرسه می‌روند. این منبع افزود: در دو هفته گذشته، ۱۶۳ دانش‌آموز و ۴۸ معلم به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به اعتراف این روزنامه حکومتی در حال حاضر، ایران تحت حاکمیت آخوندها از منظر تعداد فوتی‌ها در یک روز، یکی از پنج کشور بحرانی دنیاست.رسالت۲۷شهریور

اعتراف یک کارگزار رژیم در خوزستان به اتفاق تلخ کرونایی

سخنگوی ستاد حکومتی مقابله با کرونا در خوزستان با اعتراف به افزایش شیوع بیماری کرونا و قرمز شدن برخی شهرها گفت: با این وضعیت که داریم پیش می‌رویم، یقینا همه شهرهای خوزستان درگیر خواهند شد. رضا نجاتی افزود: اتفاق تلخی در استان خوزستان در حال رخ دادن است؛ تعدادی ازشهرهایخوزستاندروضعیتقرمزقرارگرفته‌اند.(ایسنا۲۷شهریور)

استاندار کهگیلویه و بویراحمد | شیوع کرونا نگران‌کننده است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد شیوع کرونا در استان را نگران‌کننده دانست و گفت: شرایط بدتر می‌شود. (پنجشنبه ۲۷ شهریور ۵۵آنلاین)

کرونا در رسانه های رژیم

 • به نوشته روزنامه حکومتی رسالت، در حال حاضر ایران از نظر تعداد مبتلایان به کرونا دوازدهمین کشور جهان است

 • به نوشته رسالت، از منظر تعداد فوتی‌ها در یک روز، ایران یکی از ۵کشور بحرانی جهان است

 • رسالت: المپیک کووید ۱۹

  تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹، به مرز نگران‌کننده‌ای رسیده و تعداد فوتی‌ها در روز گذشته به عدد ۱۷۹ رسیده است. از سوی دیگر، یک مسئول حوزه بهداشت و درمان اعلام کرده که تنها در دو هفته گذشته، ۱۶۳ دانش‌آموز و ۴۸ معلم به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. فرمانده ستاد مقابله با کرونا در شهر تهران، دائما از وضعیت وخیم شهر تهران گزارش می‌دهد و حتی اعلام‌شده میزان همه‌گیری کرونا از موج گذشته و به دریایی طوفانی مبدل گشته است.

  در حال حاضر، ایران کشور دوازدهم دنیا درزمینهٔ تعداد مبتلایان به کرونا از ابتدای شیوع این بیماری است اما از منظر تعداد فوتی‌ها در یک روز، یکی از پنج کشور بحرانی دنیاست. این در حالی است که از منظر جمعیت ایران در پله نوزدهم ایستاده و این یعنی نرخ ابتلا و تلفات کرونا در ایران، از میانگین جهانی بالاتر است.

  این شعار که «ما کرونا را شکست می‌دهیم» بی‌معناست؛

  ما باید دقیقا بگوییم «کرونا را به چه قیمتی شکست می‌دهیم؟!» به قیمت از میان رفتن ۲۴ هزار نفر از شهروندانمان، به قیمت کوچک‌تر شدن سفره‌های زندگی طبقات ضعیف و حتی متوسط، به قیمت بیکار شدن انبوهی از شاغلان یا به قیمت افت بیش‌ازپیش کیفیت آموزش در مدارس و دانشگاه‌ها؟

-کرونا در ایران

پنجشنبه ۲۷شهریور فوت ۱۷۶ بیمار کووید۱۹ در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم :
▫️بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.

▫️همچنین استانهای آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

آمار مبتلایان جدید کرونا رو به افزایش است

اکبر فتوحی، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران: آمار مبتلایان جدید کرونا رو به افزایش است. اگر این روند ادامه پیدا کند نشان می‌دهد موج سوم در سطح بالاتری از موج دوم آغاز شده و لازم است در بیمارستان‌ها آمادگی لازم را ایجاد و در زمینه کنترل مرگ ناشی از آن تلاش جدی کنیم .۲۷ شهریور

حریرچی: پرسنل درمانی در حال فرسودگی هستند

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت رژیم با اشاره به افزایش شیوع ویروس کرونا در پاییز ماه از آمادگی‌ها سیستم بهداشتی برای موج سوم شیوع این ویروس خبر داد.

او به خبرگزاری حکومتی ایلنا گفت: «پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته و از لحاظ فیزیکی آمادگی‌های لازم را کسب می‌کنیم، تعداد تخت‌ها در حال افزایش است.»

حریرچی با این حال تصریح کرد: «پرسنل بهداشتی و درمانی به دلیل فعالیت مستمر در حال فرسودگی هستند و در حین کار به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند.»

معاون وزیر بهداشت ایران افزود: «این افراد درگیر کار ممتد هستند و در این شرایط سخت که لباس‌های حفاظتی و ماسک استفاده می‌کنند، میزان خستگی آنها را چند برابر کرده است.»

اعتراف زالی به شروع موج سوم کرونا در تهران

رئیس ستاد حکومتی مقابله با کرونا در تهران به موج سوم کرونا در تهران اعتراف کرد. علیرضا زالی روز گذشته با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در تهران گفت: در ۲۴ساعت گذشته ۷۲۰بیمار جدید کرونایی بستری شدند که ۱۴۷نفر آنان در بخشهای مراقبت وِیژه تحت مراقبت قرار گرفتند. به‌گفته وی در شبانه روز گذشته ۹ و شش دهم درصد مراجعان به بخشهای سرپایی نیاز به بستری در مراکز درمانی داشتند که ۲۰درصد آنان بدحال بوده و در بخشهای ویژه بستری شدند (خبرگزاری حکومتی ایرنا ۲۷شهریور)

ابتلای ۱۶۳دانش آموز و ۴۸معلم به کرونا در دو هفته گذشته فقط در یک استان!

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:
در دو هفته گذشته ۴۸ معلم گرفتار شده و ۱۸۳ معلم هم دارای اعضای خانواده مبتلا بودند؛ ۱۶۳ دانش آموز مبتلا شده اند و خانواده دو هزار و ۸۶۳ دانش آموز درگیر کرونا هستند (سایت خبر فوری رژیم پنجشنبه ۲۷شهریور)

علوم پزشکی کردستان هشدار داد: موج به شدت مرگبار کرونا در راه کردستان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به اینکه گردش ویروس کرونا در کردستان به شدت حال افزایش است، گفت: گردش این ویروس در مدارس استان هم دیده شده است.
دکتر ابراهیم قادری، با بیان اینکه موج ‌بعدی کرونا در کردستان می‌تواند بسیار‌سنگین‌تر و با مرگ‌و‌میر بیشتر نسبت به موج های قبلی همراه باشد، افزود: متاسفانه گردش ویروس در جامعه بسیار شدید شده است و در اکثر شهرستان های استان کردستان علایمی از گردش بالای ویروس در پایگاههای دیده ور کووید۱۹ مشاهده می شود.
وی افزود: این مسئله باعث پیک مجدد بیماری و برگشت مرگ و میر خواهد شد و این پیک می‌تواند شدیدتر و مرگبارتر از پیک خرداد و تیر باشد.
به گفته قادری، شهرستانهای بیجار، سقز، دیواندره، سنندج و کامیاران جزو شهرستان های به شدت در معرض خطر هستند و خطر در سایر شهرستانها نیز در حال افزایش است.

شروع موج سوم کرونا در قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اعتراف به این‌که موج سوم کرونا در قم آغاز شده و تعداد افراد بستری نسبت به موج دوم به‌شدت افزایش‌یافته است گفت: در ۲روز گذشته تعداد بستری بیماران کرونایی از مرز ۱۰۰نفر گذاشته است. محمدرضا قدیر با هشدار نسبت به بازگشایی مدارس گفت: در قم بخش ویژه کودکان کرونایی وجود ندارد و هیچ تجربه‌ای نیز در رابطه با درمان کرونا در کودکان نداریم (خبرگزاری حکومتی ایرنا ۲۶شهریور).

اعتراف تلویزیون رژیم به روند صعودی کرونا

تلویزیون رژیم با استناد به اظهارات سخنگوی وزارت بهداشت و درمان رژیم به‌روند صعودی مبتلایان به‌کرونا اعتراف کرد:

گوینده: خطر موج سوم کرونا جدی است سخنگوی وزارت بهداشت گفته روند ابتلاء به‌کرونا در کشور دوباره صعودی شده که نشان می‌دهد اگر دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نشود موج سوم کرونا در راه است.

اما فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران معتقد است موج سوم کرونا در پایتخت شروع شده تعداد بستریهای تهران با افزایش قابل توجه به‌بیش از ۷۰۰نفر رسیده است (تلویزیون شبکه خبر (رژیم) ۲۶شهریور)

-کرونا در ایران

اعتراف به‌افزایش ۵برابری مبتلایان به‌کرونا در شوشتر

مجتبی کلانتر رئیس علوم پزشکی شوشتر گفت: پیش از این هشدار داده بودیم که در صورت ادامه بی‌توجهی‌ها، روزهای مرگباری را پیش رو خواهیم داشت. از هفته گذشته موارد بیماری به‌صورت محسوس افزایش یافت و نسبت به‌هفته قبل از آن تقریباً به‌پنج برابر افزایش یافت (خبرگزاری ایسنای رژیم ۲۶شهریور)